Odlisnost po sebe meranych hodnot TK

Príspevok v téme: Odlisnost po sebe meranych hodnot TK
ganimedes

Zdravim, bol mi diagnostikovany, mierne zvyseny TK. Doma si meravam tlak pravidelne, co ma vsak zaskoci je to, ze ked si meram tlak napriklad 3x po sebe, namerane hodnoty sa znacne lisia. Napriklad minule som prve meranie mal /lava ruka/ 151/82, vzapati druhe /prava ruka/ 140/78 a hned tretie /prava ruka/ 127/75. Ako sa v tom mam orientovat? Alebo napriklad dnes prve meranie bolo najvyssie, druhe najnizsie a tretie stredne. Tomu uz vobec nechapem. Ktory tlak mam brat ako smerodajny? Dakujem za odpovede

jajkafr

ahoj rozdiel medzi tlakom na pravej a ľavej ruke je bežný mnoho ľudí má iný tlak na pravej a iný tlak na ľavej do úvahy sa berie ten vyšší tlak čiže ak si na ľavej ruke nameral viac tak si tlak meraj stále na ľavej ruke a znač si tieto hodnoty....
predpokladám že tlak meriaš digitálnym tlakomerom nie všetky sú 100% najlepšie sú klasické ortuťové, alebo ručičkové, ktoré sa používajú v zdravotníckych zariadeniach, ale pre domácu potrebu na orientačné meranie stačia aj tie digitálne, lepšie sú tie na rameno.
pred meraním tlaku je tiež potrebné dodržať niekoľko zásad, napr. 10 min. byť v kľude nenamáhať sa, nepiť kávu, alkoholické nápoje, nefajčiť... tlak sa nesmie merať 2x po sebe na tej istej ruke lebo ten druhý tlak bude vyšší na tej istej ruke môžeš meriať tak cca po 5 minútach

aciod

moja starka ma tlakomer,ktory meria 3x po sebe a z toho vypocita priemer.vola sa to mam technologia a tlakomer je microlife