radite na skuskach ?

teskamesa

bingham, zalezi na tom, kde studoval. lulu, ja pisem o vysokej skole, nie o strednej. Na strednej su pokope vsetky decka, ci z nich budu pravnici alebo autobusari, do lepsich VS sa dostanu len ti lepsi...A vsetku mudrost sveta som nespapala, len som toho dost videla.

teskamesa

A viem to porovnat aj so slovenskou vyskou. nebe a dudy. Americki profesori na VS su nielen velmi mudri a maju aj bohate skusenosti z praxe a pritom sa nespravaju, akoby mali pravitko v zadku ako nase "panie doktorky" na VS. Samozrejmostou su prednasky plne videi, demonstracii a slidy v Powerpoint. Pokial viem, na Slovensku este stale ucitelky diktuju z knihy na prednaskach a studaci poctivo zapisuju. Miliondolarove campusy su ako male mestecka, krasne upravene, kazdy den na tom pracuju "lasdscapisti". Fakt, ked si nezazila, nemas ani potuchy.
Ale ved mysli si svoje, ja ta nepotrebujem presviedcat.

lluullu

nesranduj, ja ked som studovala strednu v USA, tak sa odpisovalo, radilo jedna radost, zeby to ti ludia prestali robit na VS??? niekto tu spapal vsetku mudrost sveta:)

teskamesa

dobra vila - ano, na mnohe univerzity sa nerobia prijimacie pohovory, ale ked uz si na vyske, ucit sa musis... ja by som si nedovolila sudit inu krajinu, v ktorej som nikdy nebola a porovnavat tvoje videla som, citala som s mojimi zazila som, to snad nemyslis vazne.

dobra vila

American to nerobi preto, pretoze tie testy su na urovni o dost nizsej ako nase :D, nelyncuj ma... Je to tak. Videla som dokument, kde sa cca americki deviateci ucili to, co nasi stvrtaci, NEZARTUJEM! Navyse u nich je univerzitny system uplne smiesny, ak mas prachy, mas skolu!! Zaplatis a vyberies si...super, nie? A tu sa der na prijimacky ako kkt a nevezmu ta, lebo maju malo kapacity, alebo zoberu tych protekcnych prv. good luck
Staci si pozriet aj to, ze ta americka elita ekonomiky, su vlastne vystudovani ludia z europy a pod.