Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

nasogastrická sonda - spôsob obsluhy vie niekto poradiť

jajkafr

artemisa
keď dostane tvoj príbuzný sondu určite vás poučia o tom ako ju obsluhovať ... nie je to ťažké navyše dnes sa vyrába aj výživa, ktorá sa napojí na sondu a spustí sa ako infúzia tečie veľmi pomaličky rýchlosť určuje lekár je to dobré v tom, že do žalúdka ide postupne v malom množstve a nezaťažuje ho nárazovo. Dôležité je preplachovať sondu vodou alebo čajom ako tu bolo spomenuté aby sa neupchala.

artensa

veľmi pekne dakujem za odpoved. Si ma veľmi uspokojila, ja som si myslela, že za každým jedlom musím sondu vymeniť a nemám zdravotné vzdelanie a bolo by to bývalo riziko

modra

Neviem, čo presne myslíš.Toto?
Pred kŕmením sondu odzátkuješ a veľkou striekačkou do nej vpravíš mixovanú riedku stravu. Treba to robiť pomalšie, aby chorému neprišlo zle z toho nárazového množstva stravy v žalúdku. Nakoniec tam vstrekneš vodu, aby v sonde neostalo jedlo, ale len voda (alebo horký čaj...), zazátkuješ.
Na niektorých sondách nie sú len zátky, ale aj také zarážky, neviem ako to vysvetliť, ale princíp pochopíš hneď, ako to uvidíš.
Občas treba sondu aj vymeniť (niekde to robia aj skúsené sestry, ale v zásade by to mal robiť lekár), ale bohužiaľ neviem ten interval. Pár týždňov myslím.
Nič na tom nie je, "obsluhovať sondu" môže hocikto. Stačí ti to?

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

nasogastrická sonda - spôsob obsluhy vie niekto poradiť - Fórum - ZDRAVIE.sk