Ake su priznaky Endogénnej depresie?

Príspevok v téme: Ake su priznaky Endogénnej depresie?
babocka

Prosim ... mam dve deti, manzela, pre ktoreho som kus nabytku, pracu, kde malo zarabam, sebavedomie nulove a casto myslienky na samovrazdu. Ja viem, chce to psychologa, ale mna pozna u nas v meste vela ludi a do ineho mesta ma manzel nepusti .. Poradte!!! Mam sa liecit? Je to dedicne - aj sestra a mamka maju depresivne stavy ... Dakujem.

bleee

U vas v meste ta pozna vela ludi... a ako to suvisi s psychologom? Objednas sa telefonicky a stretnes tam max. 2 ludi. Jedneho, ktory skonci terapiu pred tebou a druheho, ktory bude cakat na sedenie po tebe. A bud si ista, ze aj keby ta spoznali, nebudu mat najmensi zaujem to niekomu hovorit, lebo budete na tej istej lodi...

artemis

prepáč, ale môžem sa spýtať, prečo si stále s manželom, ak sa takto správa?

hm, endogénna depresia je endogénna- teda nemá príčinu vo vonkajších okolnostiach...u teba mám skôr pocit, že sa jednoducho potrebuješ oslobodiť...ale nepoznám ťa- to je len pocit z pár riadkov...

Denz

Človek v endogénnej depresii môže aj pomalšie myslieť a hovoriť, pomalšie sa hýbať než je pre neho obvyklé. Stráca záujem o dianie v okolí, o blízkych, často má pocit, že nedokáže precítiť pozitívne emócie, ako je láska, súcit – čo si následne vyčíta. Neverí si, podceňuje sa. Pre endogénnu depresiu je tiež typické prebúdzanie sa v druhej polovici noci, darí sa zaspať (ale aj toto môže byť problém), no budí sa o 2 hodiny, alebo aj viac, skôr než obvykle a už nemôže zaspať. Často uvedené ťažkosti bývajú najhoršie ráno a doobeda, k večeru sa zmierňujú.