Prerezana slacha na malicku

Príspevok v téme: Prerezana slacha na malicku
ernestko

Ahojte...

Chcem sa spytat, ako dlho sa hoji slacha?
Bol som na lyzovacke na donovaloch a hned prvy den som sa nechtiac porezal na dvoch prstoch.. Sanitka ma brala do nemocnice a tam mi zistili ze som si na malicku prerezal slachu, rozrezali mi tam cely malicek a slachu mi zosili. Robili mi to v BB, som z BA. Chirurg v BB mi povedal, ze budem mat dlahu 3tyzdne. a ze o 2dni mam ist na prevez k svojmu chirurgovi. Ten ma vsak pri preveze zarazil, ked mi povedal ze o tyzden mam prist a da mi sadru na 6tyzdnov. Nakoniec ze len na 5. A ked som prisiel o tyzden tak nakoniec mi povedal ze mam prist 4.2 a sadra pojde dole, tj zo 6tich tyzdnov urobil 3 +2tyzdne co som mal dlahu. Ale kazdy mi hovori ze slacha sa hoji velmi dlho. Myslite si ze 2tyzdne v dlahe + 3tyzdne v sadre bude stacit na zrastenie zositej slachy? A este sa chcem spytat, ake je percento ze budem moct s tym prstom normalne hybat? Bojim sa ze mi to tam v BB sfusovali, akonahle zistili ze som z BA spravali sa ku mne ako k poslednemu psovi... Dakujem za kazdu radu.

Ercek

Ahojte, ja by som chcel vedieť či je možné zošiť šlachy tak pol roka po porezaní. V práci som sa porezal, mal som to obviazané a čakal som že to zrastie ale ked som si chcel vymeniť obvaz tak bol prirostnutý k rane a znova sa otvorili tak som na druhý deň po úraze išiel na chirurgiu nech mi to zašijú ale tam povedali že sa to šije len do niekoľko hodín, potom už nie. Tak mi to len ošetrili, rana mi zrástla ale teraz nemôžem poriadne hýbať prstom a nemám v ňom ani veľmi cit, ako keby bol odkrvený, nie celý ale iba časť. Zaujímalo by ma či sa to dá ešte roozrezať a zošiť tie šlachy lebo len tak mi asi nezrastú...

anet9954

Ahojte , ja som si prerezala prstenik na lavej ruke , po vytiahnuti stehov a par dni sa mi chrata odlupila a videla som taku modru bodku , je to steh a noe som si ista ci zo slachy alebo mi ho doktor zabudol vytiahnut , snazila som sa to sama vybrat , ale bojim sa , ze by som si tym este viac ublizila . snazila som sa na internete najst ako vyzeraju rozpuste sthey , prikladam foto stehu , nevedeli by ste mi porasit prosim?

pacient P

No ja som akurat po uraze a mal som ist na operaciu. Slacha na malicku prerezana. Ked som sa dozvedel že si ma tam nehaju tak som im podpisal reverz. Mam ist na chiro na prevez ale ani tam nepojdem pretoze tam nebudem cakat pol dna na osetrenie. Takze najskor si nezoberem pnku ale budem cerpat dovolenku. To len tak na okraj. Nebudem nedostojne ako pes cakat radsej nech mi ruka odhnije. Drzte sa tu a vela sil pri lietani nemocnicami. Ja sa nezucastnim

luciianka

no takto este raz v praci pred dvoma tyzdn..v stredu som sa porezala na dzbane ako casnicka ....iba ze bolo neskoro v noci a tak som si to len ostrrila malicek a vo stvrtok hned rano som sla k lekarovy strasne ma to bolello ani dotknut som sa nemohla ale moj obvodny my zo len osetril a obviazal v piatok ma poslal na chirurgiu no tam my povedali ze uz sa to hoji tak my to zase len osetrili a oviazali.a dali antibiotika na tyzden v pondelok som to uz mala dat dole a macat v kamilkovom caji.robim to tak ..zajtra mam ist na kontolu ale stale ma to boli...viem s nim pohnut ale tazko len nechapem preco ma boli vankusik na malicku myslim pri nechte ani sa ho dotkun nemozem .a navise teraz som nechctiac pritlacila na stenu dlan a tak ma zabolel ten malicek ze na drujeh strane toho vynkusika pri nechcte sa mi trosku prasla koze je to normalne???cudujem sa ani som nebola na reng...ani my to nesili a ranu mam 2cm.co mam robit

Richard96

Ahojte. Chcem sa podelit o skusenost mozno to bude niekomu uzitocne, ked bude vo chvilach jak ja. pOrezal som si 2 prsty z toho jeden extendor slachy uplne prerezany a stredny prst slacha chytena na okraji. Stalo sa mi to v UK v Londyne. Na 3 dni do operacie mi dali zeliezka na znehybnenie. Zooperovali ma v jednej vynikajucej nemocnici v ST. Thomas lokalne umrtvenie, nic som necitil ziadna bolest bol som schopny ist aj vecer na nakup. dali mi to do dlahy..prisiel som na sk chirurg mi vybral stehy (9( po 11 dnoch od operacie. Ruku mam stale v dlahe a chcem sa spytat ci nie je pruser ze neviem poriadne vystriet stredny prst kde to mam okrajovo a ci mam uz tymi prstami dvoma naplno hybat a trenovat. dakujem za odpovede

luciianka

ahojte prosim vas presne pred tyzdnom som si v praci porezala malicek sklenenym dzbanom sklo je hrube som casnicka porezala som si v strede malicek a chirurg my to obviazal dal na to dlahu ale v pondelok som uz mala dat dole a mam antibiotika a ze si to mam uznechat volne a macat v kamilovom caji.robim to tak al eniesom spokojna lebo stale si ho necitim viem s nim pohnut ale uba trosku je cely strpnuty koli slache a pocitujem na nomtake akoby som mala mravce.al e neviem co mam robim nemala som to ani zasite iba osetrene a zabalene!ako tu to citam komenty tak som sa zlakla!poradte prosim!

delfiin

wjes je to tak kazdy lekar ti powje njeco ine,sami w tom maju bordel a njekedy ochota lekarow je k placu. w sobotu som si w afekte prerezala zily nechcela som sa zabit bol to uz amok,stalo sa to okolo 11wecer a z jednej nemocky ma wozili po blawe do dalsej az kym w tej poslednej zistili prerezanu aj slachu a az okolo 5 rano mi to zacali dawat dokopy,mam to len zawiazane necitim si pol ruky wratane malicka.