neviem sa sústrediť :(

Príspevok v téme: neviem sa sústrediť :(
allan12

Ahojte, som študent strednej školy a tento rok maturujem, problém je v tom, že keď sa učím maturitné otázky zaberie mi to veľa času a dôsledkom je, že sa nedokážem sústrediť na to čo sa učím, veľa krát sa zbadám, že pri učení rozmýšľam nad inými vecami a nesústredím sa nad tým čo čítam. Jednu maturitnú otázku (8-10 strán) sa učím aj 4-5 hodín. To by ani nebol taký veľký problém ako to, že to čo som sa naučil si pamätám maximálne týždeň a ak si to vkuse neopakujem tak to úplne zabudnem. Prosím, poraďte mi nejaké dobré metódy na lepšiu sústredenosť nad učením alebo akým spôsobom sa vy učíte??? Čo vám pomáha pri učení??? ďakujem

eufrozina

ahoj, ja si pisem poznamky na viacero druhov papiera - linajkovy, cisty, stvorcekovany alebo na farebne, alebo pisem farebne:-) potom si spomeniem, kde a ako to bolo napisane a nejak mi to dopne:-) fotograficka pamat, zatial:D
a hlavne je dobre robit si prestavky a pocas tych par minut nemysliet na ucenie vobec. a este si casto vetraj:-) toto pomaha mne.
a ešte s tým učením, najprv podčiarkujem ceruzkou, potom zvýrazňovačom a potom si vypíšem najdôležitejšie body.
a z akých predmetov maturuješ?:-) a nemboj, to zvládnešš!

dobra vila

To sme viaceri... tiez lietam hlavou hore-dole inde, ked sa ucim... co uz :P. Chce to vytrvalost, tiez by som chcela mat hlavu ako taky, co si to raz prebehne a pamata si to... :-/