Smer mojich krokov

Príspevok v téme: Smer mojich krokov
Seriozna999

Ahojte
chcem vás poprosiť o radu. Mám 16 rokov, na budúci rok budem maturovať. Ako to už býva, chcem ísť na dobrú vysokú školu, preč od rodičov, preč z rodného mesta. Z rodnej krajiny. Chcem sa vás spýtať, ktorá krajina má pre mladú študentku najlepšie vyhliadky? V tom zmysle, kde je dobrá životná úroveň, lacné byty, dobré školy, viete ako to myslím, pretože veľmi bohatí nie sme. Zameranie mojej školy by mohlo byť umelecké. Napadlo mi Nórsko, Švajčiarsko, a z dlhej chvíle i Rusko :). Budem vďačná za vaše názory.

uhlie

jajka,

precitaj si este raz, co som ti napisal. Vzsvetlujem ti preco tam maju vyssiu uroven. Napisem to jednoducho. Lebo to nie su pi.ce a koko.i, ktori sa stale na nieco vyhovaraju a miesto toho radsej rozmyslaju. co maju urobit, aby sa v svojej krajine citili dobre.

jajka001_

ale chod, staci ist robit nekvalifikovanu pracu do zahranicia a zivotna uroven ti rapidne stupne. tu vs nemaju take platy ako robotnici v zahranici. a aby tu niekto makal z vlastenectva za smiesne prachy cely zivot je hlupost, ako narod ako taky aj tak mame totalne nizke narodne uvedomenie. zijeme v globalizovanom svete, komunizmus ked boli zavrene hranice a vsetko co sme zarobili a vyrobili je dávno prec, podstatne je individualne vlastnictvo, stat ako taky je len správca urcitej oblasti a statne peniaze sa kradnu jedna radost do sukromnych vreciek

uhlie

jajka,

este ze sa mas na co vyhovorit. Ked nedokazes byt nezavisla a stat sí za svojim, tak sa nestazuj ze mas nizku zivotnu uroven. Tu by si mala aj v zahranici, keby si sa nepriyivovala na schopnejsich ludoch, ktori si ju vedia udrzat rozumom aj pracou.

lluullu

bing, podla teba to nema zmysel, podla ineho to ma...ty by si ani velmi nemal hovorit o ludoch, lebo v niektorych temach si sa prejavil dost rasisticky, takze verim tomu, ze aj na nich by si rad obcas testoval chemiu

jajka001_

hej kultivovani ludia, kultivovane krajiny. nezavisle, silne, nas tu okupovali 1000 rokov Madari a potom tu bol komunizmus. potom prisiel kapitalizmus a rozpredalo sa vsetko cenne.
ked som sa tu narodila, mam tu trpiet a umriet len preto ze je to rodna zem?