Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

SPOLOCNA BUDUCNOST

Príspevok v téme: SPOLOCNA BUDUCNOST
Uchooo

Mam priatelku,sme spolu dva a pol roka,klape nam to,ale ona chce aby sme sa uz usadili a isli spolu byvat. Ja niesom na to este pripraveny a ona o tom vie a stale namna tlaci. Toto by som este prekusol,ale co ma zarazilo bolo,ze ona nie je ochotna dat na kupu bytu ani cent. A uz davno nema 18. Ze od toho su muzi,aby sa postarali o byvanie. Neviem co si mam o tom mysliet.

AdamKrt

Uchooo:

zistila, ze nebude zo psa slanina, ani z vlka baranina. Zrejme je to zlatokopka a skor, ci neskor by Ta opustila, pre nejakeho majetnejsieho. Je stastie, ze si to zistil skor...

Uchooo

Od vcera vobec nekomunikuje,neodpisuje na sms,nedvyha telefon. Vobec tomu nerozumiem a neviem ci ju mam nehat tak a cakat,ze ju to prejde. Nechapem to jej spravanie,je dospela a nikdy som sa z niecim podobnym nestretol. Vcera poslednu sms mi napisala v takom zmysle,ze nech si radsej najdem niekoho ineho,ze ajtak casom ju opustim koli mladsej a podobne nezmysli.

sisssa--

Uchooo moj bratranec ma taky isty problem ako ty.Nasiel si priatelku..to bola laska...bola schopna prespavat aj v prerabanom dome v spacaku az kym nedosiahla svoje otehotnela,nezobrali sa ale ziju spolu u bratrancovych rodicov.On nakupuje ,splaca leazing za auto,plati inkaso ,preraba dom ma dve roboty a uz zostarol o 20 rokov.Ona nechce prispiet do nicoho ..vraj to nieje jej...svoje peniazky si odklada,vraj ked sa rozidu aby mala.Viem mal by ju nechat ale on miluje svojho syna....

Uchooo

datlinka,
je to na dlho. Ona sa chce rozist,lebo ona nemieni prispievat a ja to neviem sam utiahnut. To co je za dovod? A to,ze napisem ze jej sibe a pod. no a co si mam o tom mysliet,jedine to,ze jej asi preskocilo,alebo ja neviem co to ma znamenat a co tym pozoruje. Neviem preco nieje ochotna prispievat a riesit tento problem spolocne.

soffa

to je niejake cudne.ved byt stoji v dnesnej dobe dost....vsetko by malo ist na poly,aj vydavky,alebo to tiez budes cvakat zo svojho?tak to ti nezavidim.....

datelinka

ucho, neuveriteľné, že máte 29 a 32 rokov. očividne ešte nie ste dostatočne zrelí ani na spoločný život, ani na riešenie problémov.
v prvom rade sa musíte rozprávať spolu vy dvaja o tom, čo vás trápi, neriešiť problémy inde (napríklad aj tu, na fóre). porozprávaj sa s partnerkou o tom, ako si predstavuješ vašu budúcnosť, vaše prípadné spolužitie a podobne.
v prvom rade je otázka, či sa plánujete zosobášiť, alebo budete žiť v partnerskom neoficiálnom zväzku. ak sa plánujete vziať, chcete uzavrieť predmanželskú dohodu? lebo je prirodzené, že sa pri spoločnom živote obaja podieľajú na tvorbe spoločného majetku, na zabezpečovaní potrieb. musíš zistiť, akú má priateľka predstavu o financovaní spoločnej domácnosti a poopraviť jej ju.
podstatné je aj o, že ťa núti urobiť niečo, čo nechceš.
na druhej strane, ak už bývate spolu, nie je dobré, ak bývate u rodičov. či už tvojich alebo jej. skôr či neskôr príde k problémom, je to iná generácia a pre partnera sú to viacmenej cudzí ľudia a človek sa nerád stotožňuje s tým, ak sa cudzí miešajú do ich osobného života.
v tom chápem tvoju priateľku, že sa chce osamostatniť. ak by ste bývali u jej rodičov, mal by si zrejme podobnú potrebu aj ty. to sa však nerobí tak, že muž sa má postarať o všetko.
ucho, čo ma zarazilo na tvojom prejave, píšeš že svoju priateľku ľúbiš, ale podľa toho, ako o nej píšeš to nie je celkom pravda, aj keď vezmem do úvahy fakt, že jej jednanie v tebe nahlodáva dôveru voči nej. také výrazy, že jej šibe, že jej preskočilo, nech sa uvedomí... tam necítiť lásku. obaja sa správate ako veľké deti. mali by ste počkať so všetkým, ujasniť si základné plány a ciele, vyhnete sa tak problémom s delením prípadne spoločne nadobudnutého majetku.

bella1988

Uchooo,

hlavne sa nenechaj od nej do nicoho tlacit a vyuzivat ! proste jej povedz ze ak chce aby ste spolu byvali tak musite ist na polku, ze ty to nemienis cele platit sam. ved my sme s priatelom byvali u mojich rodicov doma asi pol roka a stacilo...sme si nasli svoj prenajom a platime napoly...a to sme studenti vysokej skoly takze moc penazi nemame ak tak z nejakej brigady...takze vy ako dvaja pracujuci ludia keby ste kazdy prispeli polovicou tak nejaky najom alebo pozicku zmaknete...len sa treba s priatelkou o tom narovinu a rozumne porozpravat :)

Uchooo

Praveze sa sprava ako inokedy,obcas jej preskoci,ale za chvilu ju to prejde a ide vetko tak ako pred tym. Povedal som jej,ze to tak nejde a ze to tak nefunguje,ale ona si mele stale svoje,ze odtoho je chlap aby sa postaral. Byvame u mojich rodicov v dome. Vie,ze sa chcem osamostatnit,ale toto sa mi zda divny sposob tlacenia z jej strany.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

SPOLOCNA BUDUCNOST - Fórum - ZDRAVIE.sk