Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Dotazník - dobrodružný cestovný ruch

Príspevok v téme: Dotazník - dobrodružný cestovný ruch
tekvicka

Ahojte, potrebujem pomôcť s vyplnením dotazníka k diplomovke. Dotazník sa zameriava na dopyt podobrodružnom cestovnom ruchu. Verím, že sa nájde dosť z vás, ktorí budú ochotní venovať vyplneniu svoj čas a budú nápomocní.

Dotazník nájdete na tejto stránke, snažila som sa urobiť ho zrozumiteľne tak ak si nájdete čas budem vám vďačná a už vopred všetkým ďakujem.
studentforum.dotazniky.com

tekvicka

neviem ako ti to mám vysvetlit ale fakt to nie je umelo vytvorené - mas sporty a aktivity, ktore sa realne zaraduju do dobrodruzneho cestovneho ruchu, a v zilinskom kraji realne je cast tychto sportov a aktivit ponukana - rafting, paitball, airsoft, paragliding... - ta ponuka nie je na tom zalozena ale nemozes povedat ze tu nic nie je. aj na tom ze nie je nieco dostatocne sa da potom stavat a pod. nerobim to sama a v rukach maju vsetko co robim nie len konzultant ale aj dalsi praveze sa to dost vsetko rozpitvava. aj ked s tebou uplne nesuhlasim (nie so vsetkym)tak dakujem za pripomienky ale uz musim aj cosi doma porobit :)

swistica

dobrodruzny cestovny ruch treba spracovavat a riesit tam kde realne je, a nie o nom umelo pisat tam kde nie je, v tom pripade si si zle vybrala temu. Na obhajobach bude problem ...

tekvicka

o to podat zilinsky kraj ako nieco uzasne dobrodruzne sa nesnazim, neviem z coho usudila ze som to neaplikovala na ZK - ponuku som prestudovala a vyberala som aktivity podla toho co tu realne je z aktivit, ktore sa tam zaraduju takze som si to urcite nevycucala z prsta a nevymyslela - ja sama si myslim taktiez je ten cestovny ruch ZK je o inom ale kedze temou je dobrodruzny cr tak sa venujem tomu, a tym vymedzenim VHT som myslela aj ZK mozno som sa dobre nevyjadrila, proste ci chces alebo nie je to vysokohorska turistika aj tam

swistica

tekvica: ale my sa nebavime o slovenku, my sa bavime o zilinskom kraji. To co si si precitala v ,,mudrej" knizke treba aplikovat na uzemie ktore spracuvavas a brat do uvahy regionalne specifika a disparity. A to ako sudim z dotaznika si nespravila. Nasilu sa snazis pretransformovat a podat zilinky kraj ako nieco speci uzasne a dobrudzruzne, ale cestovny ruch tejto o oblasti je o inom, a tento genius loci si ty nedokazala zachytit, napriek tomu ze tam byvas.

tekvicka

neboj sa som zo zilinského kraja a na slovensku sú podmienky pre vysokohorskú turistiku - pre príklad KST má sekciu vysokohorskej turistiky a nap. pre plnenie výkonnostných odznakov VHT zarátavajú miesta 1500 mnm a vyssie cize podmienky sú splnené - okrem toho skutocne sa tam vysokohorská turistika zaraduje - ono je to tak pre kazdého je dobrodružné niečo iné, sú ľudia pre ktorých prechod roháčmi je super dobrodružný - takých som uz zazila, takže by sa o tom dalo polemizovať

swistica

btw: poznas vobec zilinsky kraj? a to z toho dovodu, ze v zilinskom kraji ziadna dobrodruzna vysokohorska turistika nie je, no ale ak myslis ze pre teba su dobrodzruzstvom uz len prechadzky v lese, no nech sa paci. Ale cely ten dotaznik mas zostaveny dost tazkopadne, mohla si si dat viac zalezat.

tekvicka

nie nemala som nedavno narodeniny
pre swisticu: aktivity dobr. cr nie su presne vymedzene takze som preberala viacere hladiska a aplikovala to na slovenske podmienky pretoze samozrejme mnohe veci, ktore zahranicni autori uvadzaju su u nas absolutne bezpredmetne. ale k tej vysokohorskej turistike napr. Pomfret - ten má detailne clenenie dobr. cr a preberala som najma jeho clenenie. okrem vysokohorskej turistiky tam ma myslim prave on aj cyklistiku.

ojka

čo ja viem,mne sa tam tá vysokohorská turistika hodí, aj vysokohorsku cykloturistiku bych tam dala (:
tekvicka hm, som si až teraz všimla, že prečo na hraniciach (; nejak mi to včera asi nemyslelo, inak, trošku otazka od veci, nemala si nahodou pred pár dňami narodeniny? (-:O

swistica

turistika ako forma dobrodruzneho cestovneho ruchu? no hmmm. Pouzivas zvlastne clenenie cestovneho ruchu. Z ktoreho autora vychadzas? Neviem neviem ci ti toto prejde na obhajobach, cele je to take tazkopadne.

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Dotazník - dobrodružný cestovný ruch - Fórum - ZDRAVIE.sk