Mozem Syfilisom nakazit sam seba ?

Príspevok v téme: Mozem Syfilisom nakazit sam seba ?
Muk123

Ahojte ... nedavno som si cital o priznakoch syfilisu a cistou nahodou ( ked som sa tam dole oholil) som zistil ze mam v blizkosti penisu taku malinku vyrazku. Taktiez som si vsimol ze obcas sa mi pri stoporeni na zaludi objavuju take malinke vyrazky ( len niekedy ) asi tak 1-2 mm priemer. Bojim sa ze je to syfilis ale neviem ako som to mohol dostat lebo som stale napic takze by som rad vedel ci je mozne nakazit syfilisom sam seba ? Alebo je to len velmi neprijemna nahoda ?

Vopred dakujem

Makajo

Informacie o chorobach na internete su dobra vec, ale maju jednu velku nevyhodu. Zakladnou chybou je, ze clovek sa snazi o "samodiagnozu". Ide na net a zrazu zisti, ze ma priznaky 80 percent chorob, o ktorych tam cital :-)

Vyrazka moze mat vela pricin. Od nebezpecneho syfilisu az po obycajnu alergicku reakciu na zlozky pracieho prasku, ktore sa niekedy udrzia na spodnej bielizni!

Prisiel do kontaktu s osobou so syfilisom? (nemusi byt pohlavny styk v doslovnom chapani) - staci intimny styk - priamy dotyk so syfilitickou vyrazkou. Predpokladam ze nie... potom sa naozaj nemas coho bat. Ale ak mas realne pochybnosti vyhladaj lekara, tak ako ti spravne poradili predchadzajuci dvaja uzivatelia!

aluska

nie kazda vyrazka musi byt hned pohlavna choroba....moc sa sledujes...clovek zacne citat priznaky pohlavnych chorob a jeb:zdrazu zisti ze zahadne vsetko sed na neho
chyba!