Zápal pľúc

Príspevok v téme: Zápal pľúc
kiko_9

Dobry vecer. Chcel by som sa spytat ci nejako ovplyvnuju zapal pluc aj predosle zapaly napr. tri roky dozadu. Kolko trva bezne preliecenie zapalu pluc v domacej starostlivosti? Kolko ludi precentualne zomrie na zapal pluc? Nejake domace triky na urychlenie liecby? Budem rad ak napisete aj svoje skusenosti. Dakujem

jajkafr

jelka
záleží od toho čím je zápal spôsobený ak je spôsobený baktériou antibiotiká by mali zabrať... zápal pľúc by sa však podľa mňa mal vždy vyležať určite minimálne kľud doma, málo fyzickej záťaže, pretože to môže mať svoje následky

jelka2456

Dobrý deň, prepáčte mi, že nepíšem celkom k veci, ale mám iba jednu otázku. Môj svokor má už mesiac zápal plúc, vôbec neleží a chodí do práce, ktorá sa vykonáva vonku. Dá sa zápal plúc vyliečiť aj keď človek neleží doma a užíva antibiotiká?

muc

treba hladat dovod, preco dospely clovek ma zapal pluc v takej kratkej dobe za sebou. treba vysetrit imunitu po dolieceni sa

iva dr.

v podstate kazdy clovek sa stretol uz s nejakym zapalom urcite aj ty. je chvalihodne ze sa o maminu bojis. neviem sice kolko mas rokov. ale neboj sa zapal pluc v dnesnej dobe je bezne liecitelny. mame mnozstvo antibiotik ktore su ucinne.

kiko_9

v podstate tu ide o maminu nie o mna... len sa o nu bojim.
Do prace nechodi. A za 2 tyzdne ma ist na kontrolu. Pred tromi rokmi bola so zapalom pluc tyzden v nemocnici. Moze to mat nejake nasledky alebo moze to nejako ovplyvnit terajsi zapal? Alebo je jedno kolko x ma clovek za zivot zapal pluc?

iva dr.

tieto patria do novsej kategorie takze predpokladam ze ti dobre zaberu este verim ze nechodis do prace a si na pn-ke pretoze prechodeny zapal pluc moze mat nasledky .urcite ti lekar nariadil aj kontrolu.