Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Mate niekto dve priezviska???

Príspevok v téme: Mate niekto dve priezviska???
malunka

S priatelom planujeme spolocnu buducnost. Nedavno pri peknej romantickej debate nadhodil, aku bude zniet moje meno s jeho priezviskom. A tu je moj problem! Nepaci sa mi predstava, ze stratim svoje meno s ktorym som prisla na tento svet a budem zrazu niecia ina. Navyse, dnes sa vsetci rozvadzaju a ak to postihne aj mna, bude to potom dost komplikovane. Nasi su rozvedeny a mama teraz musi mat otcove priezvisko, lebo keby ho zmenila, bolo by to dost vybavovani, ale hlavne komplikacie v praci. Priatela to trochu asi sklamalo a tvrdi, ze uz vopred odstavujem akoby nas vztrah na zanik a pripravujem vopred vsetko, co by som mohla riesit ak by sa to stalo, pritom nie je iste, ze sa to stane. Pripustil moznost spojeneho priezviska, ze by som mala aj rodne aj s pomlckou jeho. Neviem ako to ale v praxi funguje. Nemozem sa predsa potom predsa vsade podpisovat s dvomi. Mate niekto skusenost s takym menom?

dadika1114

aj moja mama ma 2 priezviska.Jedno ma otcove .... (zomrel) a potom sa vydala a ma aj toho druheho.podpisuje sa len s jednym s tym teraz aktualnim....

babenka1

inak by som ešte chcela dodať, že to len v poslednej dobe sa nejako šaškuje z priezviskami, hlavne ženy si hľadajú výhovorky, prečo si nechať vlastné meno, alebo si nakombinovať obidve a v akom poradí a vyhovárajú sa, že by si museli vybaviť doklady a že ich už tak poznajú v práci a že je manželovo priezvisko divné a čo ak sa rozvedú, atď. Ako keby si v minulosti ženy nemuseli meniť občiansky alebo neeexistovali rozvody. Podľa mňa sa to už preháňa, možno som staromódna, ale podľa mňa je to pekná tradícia, že si žena vezme manželovo priezvisko.

babenka1

mám kamošku, ktorá sa nedávno vydávala a ona má dvojité priezvisko: najprv mužovo priezvisko bez prechyľovania, pomlčka a potom jej pôvodné. Znie to srandovne. Inak som už počula aj o prípade, keď si muž (ktorý ešte mal dvoch bratov), zobral ženino priezvisko, lebo ona bola jedináčik a inak by vlastne ich rodinné priezvisko zaniklo.

datelinka

prezývka, to zasa nie je tak ako myslíš, že si budeš vyberať kedy kde aké priezvisko použiješ. ak budeš na matrike zapísaná od sobáša s manželovým priezviskom, nebudeš viac používať rodné priezvisko.

prezývka :)

zatial nie som vydata, ale ked raz budem, asi budem tiez pouzivat obe...
v dokladoch budem mat manezelove, aj deti budu nosit manzelove priezvisko, ale v praci a pod. budem určie pouzivat obe....

Textová Inzercia

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Mate niekto dve priezviska??? - Fórum - ZDRAVIE.sk