VŠ - neplatené odbory ???

whee_ee

Inak, tu v ČR chcú zaviesť tzv. zápisné cca 6000 kč, čo teda nie je málo, ale ktovie, či to bude schválené, napr. tu na MU v Brne sú dosť proti tomu, tuším aj vedenie písalo na ministerstvo...

:)

a inak to sa len tak v telke trepe že vsetko sa spoplatni, ale je dost odborov udajne čo su aj externe bez platenia, u nas na skoel trepali ze do 2 rokov sa vsetko spoplatni a vraj aj denné by sa malo .. ale jeden povie a nakoniec nič tak nieje :D

bibi123

lenkaaaa-otazne je, ci uz maju prerobene "cenniky", lebo odporucania boli prijate pred 3ma tyzdnami... eurofondy aj tak nebudu cerpat dalsich 100rokov, takze tieto poplatky su mozno len pre buduci rok, navyse si myslim, ze tam bude udelena namietka, lebo je to diskriminacia ostatnych skol... ved uvidime buduci rok...

lenkaaaa

Bibi, si skutocne mila so svojim odporucanim, ver mi, ze toho viem o legislative dost. Napriek prijatemu odporucaniu Ustavnemu sudu o spoplatneni vsetkych oborov, aj tak ostava v platnosti niekolko vynimiek, nakolko napriklad taka Zilina cerpa grantove eurofondy na vykrytie nakladov studia. Aj v roku 2011/2012 budu otvorene bezplatne obory, pri prekroceni standardnej dlzky plati student u nas smiesne peniaze - tento rok to bolo 27O eur za obe semestre. Preto som len chcela od teba upresnenie, ako si prisla na to, ze VSETKY obory budu spoplatnene. Nemusis sa hned nadradovat.

www.uniza.sk

bibi123

lenkaaaaaaaa- tyka sa to tych, co zacnu studovat od septembra 2011, ale myslim, ze ked napr. studujes teraz bc, budes si davat prihlasku napr na Mgr a tam to uz budes mat spoplatnene..
inac odporucam po veceroch sledovat zaznamy z Narodnej rady SR, aby ste vobec nieco vedeli...

lenkaaaaaaaa

Biba, zaujimalo by ma, odkial mas taku informaciu, ja studujem na UNIZA, mam bezplatny externy obor a aj buduci rok je planovany ako bezplatny.

Baaša

Pekne Vás niekoho prosím, existuje ešte neplatený odbor v externej forme bc. stupeň v BA? Okrem Prírodovedeckej fakulty Komenského, tam som bola skoro 3 roky v dennej forme a prišla som skoro o nervy...
Prosím poraďte niekto, minulý rok ich bolo viac ale kopec porušili :(

ATIDE/ESMERA

No tak neplatené odbory sú na prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave - tam máš učiteľstvo prírodovedných predmetov, alebo geológiu, kartografiu, celkom zaujímavé veci. Ďalej na Slovenskej poľnohospodárskej univ. v Nitre je dosť neplatených odborov - záhradníctvo, krajinné inžinierstvo a tak.