Vysoka sedimentacia

Príspevok v téme: Vysoka sedimentacia
zuzu77

ahoj mojej dcerke uz 3 roky diagnostikuju vysoku sedimentaciu.boli sme na takmer vsetky mozne vysetrenia ake existuju a brala nespocetne mnozstvo liekov. mava caste anginy ale doposial ziadna lekarka nezistila pricinu tej zvysenej sedimky rada by som sa dozvedela o tom cosi viac.mam pocit ze nasi lekari liecia len dosledok a neskumaju pricinu vzniku prosim o radu .sedinka je 25/70 ak je mala v poriadku ak ochorie tak prudko stupne az k hodnote 100 prosim pomozte.dik

jajkafr

zuzu77
katalinka má pravdu ak si už ozaj vyskúšala všetko a tvoja dcérka má chronický zápal mandlí tak to podstúp môže sa to upraviť ale na druhej strane keď je alergička môže to prejsť do astmy ale nemusí v každom prípade sa o tom porozprávaj s viacerými lekármi ORL, alergológ, detská nech ti každý z nich povie svoj názor a podľa toho sa rozhodni... navyše zvýšenú teplotu môže mať aj z alergie, a pri alergii vzniká v organizme vždy nejaký zápal ak príde do kontaktu s alergénom tak možno aj tá sedimka je z toho... výtery jej robili? aké boli výsledky? odber krvi na ASLO?

katalinka

zuzu77 ak máš pocit, že si vyskúšala všetko(lekárov, doplnky, zmenu stravovacích návykov, alternatívnu medicínu,,,) tak to riskni, ja viem že je milión názorov za a proti, je však pravda, že niekomu to skutočne pomohlo...ak máš dobrého "krčiara" riadne to s ním preber...
držím palce

zuzu77

teraz mam druhu dilemu chcu jej vybrat mandle vraj to je problem pre ktory ma tu vysoku sedimku aj caste anginy ale ja sa bojuim co bude potom ked jej tie mandle dam vybrat je alergik a naviac nikde nie je zaruka ze ta sedimka je na 100% z toho co mam robit?

jajkafr

Zuzu
nemôže to byť z poruchy imunity? alebo nemá malá alergiu?
keď som bola na liečení merali nám teplotu každý deň a ja som mala vždy nad 37... sedimentáciu som mala síce ok ale teplota bola vyššia ale som na liekoch od alergie a astmy takže tým sa tlmí zápal... lekárka mi vtedy povedala, že teplota môže byť vyššia u alergikov lebo nemala som príznaky ochorenia cítila som sa zdravá len tá teplota bola vyššia... alebo nemá malá nejakého bacila? pľúcne chlamýdie alebo mykoplazmy, alebo nemá chronický zápal mandlí keď píšeš, že má časté angíny...

- mira

Zuzu, príčinou zápalových ochorení sú trans izoméry mastných kyselín , živočíšne bielkoviny a jednoduché cukry.

V praxi to znamená, že by si mala malej dávať len bielkoviny a tuky rastlinného pôvodu a bez chemických úprav, nenasycované. Môžeš dať občas rybu. Cukry len vo forme nerafinovaných polysacharidov, to je obilné kaše, placky a pod, ktoré môžeš lem málo osladiť obilným sladom. Dávaj veľa zeleniny, má protizápalové účinky.

Najhoršie sú pre ňu mlieko a mliečne výrobky, ktoré sú jednou z hlavných príčin problému.