Za ako dlho sa vam podarilo otehotniet?

Príspevok v téme: Za ako dlho sa vam podarilo otehotniet?
usiko

AHOJTE. MAM TAKU OTAZKU.....NA KTORY POKUS, RESPEKTIVE PO KOLKYCH MESIACOCH OD ZACIATKU 'SNAZENIA' STE SA DOPRACOVALI K TEHOTENSTVU? A PODARILO SA VAM TO SPONTANNE ALEBO ZA POMOCI NEJAKYCH LIEKOV /LUTENYL.../ ALEBO INYCH HORMONOV? KOLKOROCNE STE OTEHOTNELI?

NEROBIM SI ANKETU, ALE S MANZELOM SME ZACALI A MAME UZ VIACEJ PO 30, TAKZE BY SOM CHCELA VEDIET, CO OCAKAVAT.....CI CAKAT HNED ALEBO JEDNODUCHO ANI NEOCAKAVAT SKORE TEHOTENSTVO A TAK...VED VIETE....

DAKUJEM
---------------------
Poradňa - Neplodnosť / sterilita www.zdravie.sk
Tehotenstvo - www.zdravie.sk

Súvisiaci obsah

mimisek

alexa, pokial mas takyto menzes stale, tak ziaden problem by si nemala mat. Kazda zena ma iny menzes. Vies, ci mas ovulaciu? Aby si mala srdce na pokoji, mozno by bolo vhodne urobit ultrazvuk pred menzesom, aby lekar videl, ci mas dost vysoke endometrium. Ale nepanikar zbytocne.

alexa 5

Ahojte.písala som tento dotaz na sexuologii, ale potom čo som si niektoré príspevky prečítala tu, tak si myslím, že skôr tu mi budete vedieť poradiť..keď mávam veľmi slabu menštruáciu a trvá tak max. 3 dni hrozí mi riziko, že nebudem môcť mať deti?? ešte sa síce o ne nepokúšame ani nič, ale ja už mám z toho, ani neviem prečo strašnu paniku :( a deti by som veľmi chcela..ak niekto o tom niečo viete, prosím napíšte..ďakujem...

mimisek

mirka, porod za sebou nemam, preto neviem, v ktorej polohe by mi bolo dobre, vychadzam len z toho, ze ked mam menzes bolesti, najlepsie mi je skrutej na boku. Na chrbte s natiahnutymi nohami by ma to asi bolelo, ale ked vravis, ze je to ok, tak potom to nejak zvladnem. Dufam:)
Ozaj- viem, ze sa vyznas v doplnkoch vyzivy. Poradila by si mi nieco proti nevolnosti, co sa moze v tehotenstve? Trpim "morskou nemocou", ked sa nieco okolo mna intenzivne hybe, napriklad, ked stojim na semafore a jazdia okolo mna auta, alebo niekedy sa mi to stava aj z pocitaca, ze mi z toho pride nevolno od zaludka. Je na to nieco? Dakujem.

mirka 23

mimisek, ja si neviem predstaviť že by som rodila po čupiAčKY. ja som bola rada, že ležim na tej koženej koze, mala som viac sil. cele kontrakcie predýchavaš počupiačky.
a epi je blud, to suhlasim, aj babetku sa z toho ujde. a jak som videla ako to pichaju babe v najhoršich kontrakciach... no ďakujem pekne. 15 minut, kým sa trafili...

mimisek

Problem je v tom, ze v ramci setreni penazi farmaceuticke firmy pustaju na trh lieky preskumane v super kratkej lehote a na malej vzorke ludi, v podstate sa skusa az v praxi:(
Super, ze si zistujes uz teraz. Ja som si tiez zistovala uz roky vopred. Velakrat som ohurena, ze zeny napr. v 8. mesiaci nevedia ani to, co ja som vedela uz ako tinedzerka... Mna to zaujima.

clementinka

Mimisek, no mna skor na tych porodoch vystrasilo vrieskanie tych zien ako ta krv a ostatne veci :)
Diky za vysvetlenie. Tak je to pravda, s liekmi treba opatrne. Farmaceuticke spolocnosti chcu zbohatnut, tak nataraju vselico :)
Nie, nie som tehulka, ani sa nesnazime a v blizkej buducnosti ani nebudeme :) Mame este dost casu :) Ja si len zistujem do buducna, ze co ak... :)

mimisek

clementinka, ja som si porody na nete nepozerala, nemala by som na to zaludok:) Som rada, ze ani moj neuvidim, ze mam hlavu na opacnom konci:))

Co sa tyka toho epiduralu, tak je to dost diskutabilne. Vies, povodne sa epidural pouzival len na operacie netehotnych zien (ludi), ked nebolo potrebne, aby boli v celkovej anesteze. Len posledne roky sa pouziva na odstranenie porodnych bolesti. V pribalovom letaciku stoji, ze epidural sa MOMENTALNE poklada na bezpecny pre matku aj dieta, co nepovazujem za presvedcive tvrdenie, lebo vysoke percento lieciv sa az po rokoch praxe ukazalo ako skodlivych natolko, ze ich stiahli z trhu. Okrem toho, kedysi sa za bezpecne povazovali aj iste lieky proti tehotenskej nevolnosti, az ked sa rodili deti bez koncatin, stiahli sa z trhu. Neter mi potvrdila, ze ucinne latky obsiahnute v epidurali sa dostavaju aj do krvneho obehu dietata. Vedlajsie ucinky (jedny z niekolkych) su nespavost novorodenca, iritabilita... Mne by to za to jednoducho nestalo. Clovek sa o seba bude starat ako len najlepsie vie pocas tehotenstva, len aby dieta malo vsetko naj a potom si da zena pichnut epidural... To si trochu protireci navzajom. Porodne bolesti su jedine prirodzene bolesti...

Clementinka, ty si uz tehulka? Ci sa snazite?

clementinka

mirka, tak to znie, ze sa to da vydrzat :) Lebo, co som aj citala na nete, tak vraj porodne bolesti su najsilnejsie zo vsetkych druhov bolesti a podobne veci. No a este tie videa na youtube, az mi prislo zle :) Ja sa ani necudujem, ze populacny vyvoj klesa, ked si toto zeny pozru :))

mimisek, co si si nastudovala, ake negativne vedlajsie ucinky ma epidural? ja som to este nezistovala.