Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Za ako dlho sa vam podarilo otehotniet?

Príspevok v téme: Za ako dlho sa vam podarilo otehotniet?
usiko

AHOJTE. MAM TAKU OTAZKU.....NA KTORY POKUS, RESPEKTIVE PO KOLKYCH MESIACOCH OD ZACIATKU 'SNAZENIA' STE SA DOPRACOVALI K TEHOTENSTVU? A PODARILO SA VAM TO SPONTANNE ALEBO ZA POMOCI NEJAKYCH LIEKOV /LUTENYL.../ ALEBO INYCH HORMONOV? KOLKOROCNE STE OTEHOTNELI?

NEROBIM SI ANKETU, ALE S MANZELOM SME ZACALI A MAME UZ VIACEJ PO 30, TAKZE BY SOM CHCELA VEDIET, CO OCAKAVAT.....CI CAKAT HNED ALEBO JEDNODUCHO ANI NEOCAKAVAT SKORE TEHOTENSTVO A TAK...VED VIETE....

DAKUJEM
---------------------
Poradňa - Neplodnosť / sterilita www.zdravie.sk
Tehotenstvo - www.zdravie.sk

isabella

tak sa hlasim po mesiaci, podla toho co mame posledne vysledky je mala uz velka normalne na porod a nech si lekari hovoria co chcu, ja si aj tak myslim, ze sa narodi v prvej polovici januara, takze tolko info o mne, inak co je tu nove? vidim, ze zo skalnych prispievateliek uz ziadna nechodi :-///

pyrana

ahoj, necitala som ostatne prispevky, len chcem zdelit moju skusenost, mi sme pol roka po svadbe a povedali sme si na zaciatku novembra, ze teda skusime sa nechranit, nie priamo pokusat o babo, ale nechame to na prirodu, ved som pocula, ze to trva niekolko mesiacov,kym sa podari. tak sme planovali svadobnu cestu na februar-marec, ze tam uz na tom budeme pracovat, no ale nam sa asi postastilo hned na prvy sup, lebo sme uz v 6tt, dnes som bola u dr a male ma 3.8mm, sme cely bez seba, velmi sa tesime. svadobna cesta sice nebude - chceli sme ist na lyzovacku do alp, no ale nevadi, malinke je na ceste, tak nechceme riskovat koliziu na svahu. sa tesiiiime hrozne moc.

isabella

baby, neviete ako to vtedy morszi pisala o tom termine porodu podla prvych pohybov? nechce sa mi to teraz hladat a uz ju nevidim tu prispievat a neviem ako by som to vyhladala :-///
btw, k teme hormonalna antikoncepcia a co po skonceni uzivania napisem len tolko, ze raz som brala hak cca 2,5 roka a po vysadeni mi prisla menstruacia presne na den ako mala a aj dalej chodila a po druhom uzivani, ktore trvalo 4 mesiace tak isto, takze je to asi dost individualne, nejako by som to nezovseobecnovala...

mirka 23

Netehulka, 10 ROKOV URčITE NIE, to by som musela brať od 13tich :-) necele 4 roky a práve preto tvrdim, že je to svinstvo, lebo som si tým prešla po vysadeni. Ja som ešte obstala celkom OK, dala som sa dokopy bylinkami, ale vela bab nevie čo so sebou, stači si prečitať tie témy. Neviem prečo by som mala do seba pchať umele hormony, mysliš že je to take super pre babo?
Tebe sa nestalo, že si po vlastných skusenostiach zmenila názor? Ja by som to už nebrala ale každý nech si robí čo chce.

Netehulka

mirka 23- mi pripominas nejaku dedinsku zensku, co na vsetko somre. Kazda vec ma svoje pozitiva a aj negativa. Takisto HAK a duphaston. Duphaston je progesteron, a podla mna, kto ho potrebuje na udrzanie tehotenstva, tomu len pomoze. Mnohe by potratili, keby im ho nepredpisali.

Ty si tiez brala HAK, nie? Kolko si to pisala, 10 rokov? Tak to je ako, ked zlodej krici, chytte zlodeja.

Podla mna je vzdy lepsie brat HAK ako mat XXX deti alebo XXX potratov.

han.ka

Ahojte, myslim, ze potraty nie su len vecou antikoncepcie a jej dosledkov. HAK som nebrala, mam pravidelny cyklus. Napriek tomu som potratila uz 2x, v oboch pripadoch v 7.tt. Vysledky mam vsetky ok, len mam o trosku slabsiu cinnost zlteho telieska, takze asi preto to bolo. Teraz beriem Duphaston a opet sa pokusame. Brala by som hocico na svete, aby mi to pomohlo otehotniet a donosit zdrave dietatko

SOLE

No tak prve dieta bolo u mna neplanovane roztrhol sa kondom a bum ostala som tehotna...druhe bolo planovane to sme mali sex len raz cez plodne dni a bum tehotna :)tretie planovane..sex sme mali cez plodne aj dvakrat denne a bum hned tehotna :D nam to proste spolu ide :D

mirka 23

Čo je zle na HAK? Stači pozrieť temu po vysadeni HAK, ake je to trapenie. Vkuse pchať do seba chemiu nie je riešenie. A nechapem prečo by si mala chodiť na potraty, existuju aj ine možnosti.
A porozmyšlaj prečo ten duphostan predpisuju na to udržanie a prečo su samovolne potraty.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Za ako dlho sa vam podarilo otehotniet? - Fórum - ZDRAVIE.sk