Krčne mandle - prečo sa tvoria čapy?

stellai

Bola som pred rokom u ORL napisala mi na papier chronicky zapal mandli su tuhe, fixovane hlieny stekajuce do hrdla a to bolo všetko, vyter negatibny. Dovidenia. Ale ten zapal musi mať nejaku pričinu aj tie čapy.

stellai

Podla mna to nebude zbytočne ak tam mavam čapy. Už tie mandle potom nie su v poriadku. A ja tam tie čapy nechcem mavať do konca života radšej si ich dam vybrať. Veď ak ich mam chronicky zapalene tak len škodu mi narobia v tele aj keď nemavam anginy, nie? čo mysliš?

zuzic

no tak neviem pokial nemas problemy neviem ci by som ich vyberala...predsa aj to je operacia a nejaka zataz:) no ak chces tak dovolia urcite ved ked povies ze ich urcite chces vonku:))) alebo povedz ze mas casto anginy ked tak velmi chces:DDD ale zbytocne neviem...

stellai

Nie ja som anginu nemaa 10 rokov, mam iba vkuse chronicky zapalene mandle a čapy. Možno raz za rok ma škriabe v krku a je zapalene hrdlo ešte viacej. Mysliš že mi ich dovolia vybrať? Ja ich nechcem :-)

zuzic

ani moja rodina nemava problemy:) ale to je o tom ze ja som nachylna na vsetko co sa tyka krku nosu:)) neviem ci este plnia funkciu ale uz nie su uplne v "poho":) a mavas casto anginy?

stellai

Takže oni už vlastne neplnia tu spravnu funkciu ako by mali a takto to davaju tie mandle najavo? Lebo napr moja sestra nikdy čapy nemala. A ja ich mam stale a ešte ktomu aj vkuse chronicky zapalene :-(