Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Natiahnuta slacha

Betka ((

Dobrý deň...
Mám 13 rokov.Včera som v rýchlosti spadla na skateboarde.Na 5 sekúnd som cítila bolesť ako pri zlomenej nohe.Mám natiahnutú šlachu a bolí ma to od prstov na nohach po pätu...Rodičia ma nútia aby som to rozhýbala ale mna to moc bolí a nezdá sa mi to ako správne riešenie.Mám veľký strach z doktorov.O 2 týždne idem na dovolenku a bojim sa že mi ju dajú do sádry.Nedalo by sa to nejako vyliečiť mastičkami a tak ktoré zaberú do 2 týždnov bez návštevy lekára?
Ďakujem:)

xxxsss

Zdravim. Mam 33 rokov, som fyzicky zdatny a zvyknuty na ťažku fyzicku pracu. Pred niekoľkými dňami som začal pociťovat čudnú palčivu bolesť na ľavej strane ruky. Najprv pod ramenom, niekde cca od pazuchy popod biceps - navrela mi tam dost buď žila, tepna, šľacha, alebo neviem co to presne je, a postupne to začalo prechadzat cez celu ruku smerom k dlani (podla obrazkov to vypada na ramennu tepnu, no najhorsie je, ze po tom mi vznikla tvrda hrčka (neboli) asi ako hrašok na vnutornej strane lakťa - pohybliva. Je to ako keby na nejakej zile, alebo tej tepne... Vcera ked som robil, začala ma cela ta ruka (resp. ta žila, alebo šlacha) zase dost boliet, hrčka je stale... Prosim neviete mi niekto poradiť o čo ide? a ci ta hrčka je nejaka zrazenina, alebo niečo vaznejsie? Viem ze treba k lekarovi, ale ci ste niekto nemal nieco podobne, alebo neviete o co ide. Skusal som googlit, ale nic som proste nenasiel...Dakujem

sorky

Chcem sa opýtať že keď mám vodu v kolene a ak si ju nedám vytiahnuť že či to bude mať nejaké následky. Lebo sa mi niečo s kolenom stalo (asi podvrtnuté) pred týždňom a vôbec som ešte nebol za doktorom a teraz neviem že či sa mi po týždni oplatí za ním isť, keď opuchnuté koleno už nemám a ani neviem že či mám niečo s kolenom (len kus ma bolí pri chodení)
Mal som na ňom obklady aj som používal mastičky (či už chladivé alebo rehabilitačné)

martin7539

Hello
chcel by som poprosit o radu.. uz asi dva tyzdne ma boli clenok na lavej nohe.. bolest je v oblasti hlezenni kosti. pravdebodobne nejaka slacha ci väzivo. myslim si ze to mam z behania, alebo zlej obuvi. behaval som 10km 6x do tyzdna, obuv nebola ziadna bezecka, obycajne tenisky diesel. kupil som si bandaz ktoru a mast ktorou si to natieram Diclac 1%, na noc si to obcas obviazem. bolest vobec neustupuje, ba skor sa mi zda ze to mam malinko opuchnute. zostat doma z prace a odpocivat to vobec neriesim, ist ortopedovi budem riesit ako dalsiu alternativu. v krajine ktorej zijem nie su zrovna lekari najlacnejsi.. ako mam dalej postupovat.. mam si to zacat vzduchotesne obväzovat alebo zvolit inu mast.. trebars tigriu mast

Ondricek

Zdravím,

pri futbale sa mi prihodil nepríjemný úraz t. j. podľa chirurga natiahnutá šľacha v kolene. Bolesť pretrváva nad kolenom. Odporúčal Fastum gel a odpočinok. Už prešli dva mesiace a bolesť pretrváva. Chodiť môžem bez väčšieho obmedzenia, ale prudší pohyb spôsobuje bolesť, hlavne pri ohnutí kolena.

A dlhší čas (už asi 3 roky) pociťujem vnútri ľavého kolena nepríjemnú bolesť. Pretrváva 2-3 dni a po čase to prestane, no stále sa to vracia.

Prosím Vás o nejakú radu za ktorú vopred ďakujem.

Taktiež držím palce všetkým, ktorí majú nejaký zdravotný problém podobného rázu a prajem skoré uzdravenie.

Dr.J.K.-a

Liečivú vodu od Dr.J.K. na poly zriedite s alpou alebo lesanou namočíte ľanovu vypratú bez chemie na poškodené miesto stále počas dvoch dní polievate týmto roztokom poškodenú časť , tak aby bola stále vlhká handrička a držať v teple. Na tretí deň môžte už chodiť, budete cítiť poškodenie. Ale bolesť zmizne za pár hodín.Opuch do troch dní ustúpi.

Neuromancer

Mam presne to, co opisal Scord, stalo sa mi to vcera po frisbee. Nevie niekto, ako sa po anglicky vola ta slacha? Urcite je dobre to absolutne nenamahat, alebo sa moze ako tak chodit? Teraz som pomaly rad ked dojdem z izby do kuchyne :)
A ta tyzdnova vyhliadka na liecenie... fuu ):

Laurina22

Uf,tento problem som mala aj ja,po dost odbehanych km.Som jednoducho neodhadla,kolko moje telo zvladne.Nie je s tym sranda,ja som bola asi tyzden bez sportu,ale chodila som,bolest sa dala vydrzat,az sa mi ale nakoniec slacha natrhla a mala som nohu asi mesiac aj viav v sadre.Takze pozor pozor na to,nepresilujte,nohu majte co najviac vylozenu a bez pohybu.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Natiahnuta slacha - Fórum - ZDRAVIE.sk