Neviem, co mi je... a som z toho zufala

Príspevok v téme: Neviem, co mi je... a som z toho zufala
bajushka

Dobry den,
rada, by som Vás poprosila o nazor ci radu. Viem, ze diagnozu mi nepoviete =D, ale mozno poradite.
Zacala som mat problemi s herpesom, robil sa mi stale na nose a na ustach. Jeden sa zahojil spravil sa druhy. Myslela, som ze mam oslabenu imunitu po operaci co mi pred 3mi mesiacmi vyberali zlcnik. Imunologicka ma objednala na testy a nasadila probiotika s vitaminom B. No za par dni, som zacala mat problemi s oblickou, a nechali si ma v nemocnici, tam mi zistili nizky hemoglobin 85, zapalove testy boli v poriadku, ale leukocity 11 700. Brala som nejake antibiotika do zily a oblicka bola v poriadku po par dnoch. Prepustili ma na abulantnu liecbu k hematologicke, tam este cakam na termin 5teho. Dnes som bola na krvy, u tej imunologicky ale vysledky budu az o tri tyzdne. Citim sa vazne unavena, tocieva sa mi hlava ale ziaden lekar mi nic nepovedal, len ma posielaju od jedneho lekara k druhemu. V nemocnici, mi bolo povedane, ze mam mozno nejake vnutorne krvacanie, ale to sa mi nezda, ze by ma potom poslali domov. Gynekologicke je v poriadku.

Ziadne lieky mi neboli este predpisane. Tak pijem aspon odstavenu cviklu. Mam 23 rokov 55kg a nie som schopna normalne fungovat. Stravujem sa stale normalne, myslim... Dnes sa mi odlomilo zas so zubnej skloviny pred mesiacom aj kusok zubu. Som uz vazne unavena a chcem byt v poriadku. Ale zas cakat na vysledky tak dlho... Nevladzem.

Dakujem

Denz

kup si B12 vitamin....

Príznaky pri nedostatku
Najvážnejším dôsledkom je chudokrvnosť, príznakmi sú biele pery, pálenie jazyka, žltkasté sliznice, poškodenie sliznice žalúdka. K ďalším príznakom nedostatku patria nenormálna chôdza, chronická únava, zápcha, závraty, ospalosť, zväčšenie pečene, očné opuchy, halucinácie, podráždenosť, dýchacie ťažkosti, náladovosť, degeneratívne zmeny chrbtice.

bajushka

Dakujem velmi pekne za odpovede

zelezo som mala v poriadku, este si spominam, ze cukor bol velmi jemne zvyseny ale vazne malinko... mam odporucene aj kolonoskopicke a gastroskopicke vysetrenie. To ma caka po hematologicke. V nemocnici mi lekar spominal aj odber kostnej drene, ak sa nic nezisti. Celkom ma to vsetko desi, ked mi nikto vlastne viac nepovedal. A k tomu ten hepres mam uz na celych perach a aj hnisa, nechápem prečo mi nikto nepredpisal ziadne lieky, asi preto aby neskreslili dalsie testy. Možno to tak ma byt, ale som z toho strasnom strese a prehanam...

llek

Podla toho co popisujes sa naozaj neda jednoznacne povedat ci stanovit diagnoza, predsa len mi chybaju vysledky laboratornych vysetreni, co ti robili. Co je ale jasne je, ze si vyznamne chudokrvna, teda mas anemiu -hemoglobin 85 u mladej, inak zdravej dievciny, tak to je nieco, co si vyzaduje pozornost a trochu ma zaraza, ze si bola v nemocnici, kde je urcite k dispozicii aj hematolog na konzultaciu, a ze mas termin na az 5.2 (ak to spravne chapem) na hematologickej ambulancii. Priznaky, kotre mas (unava, zavraty), to su priznaky anemie (hemoglobin, teda cervene krvne farbivo umoznuje cervenym krvinkam prenasat do takniov kyslik a ked je ho malo, tkaniva su nedokyslicene). Co najskor treba objasnit pricinu anemie- straty (t.j. nejake skyte krvacanie, alebo nedostatocne tvorba (nedostatok zeleza alebo ci inych potrebnych latok, alebo problem v kostnej dreni), alebo zvyseny rozpad cervenych krviniek. Mozno ine laboratorne hodnoty by vedeli aspon trochu napovedat pricinu tvojej anemie

j

bajushka rada by som ti poradila, ale neviem ako, najlepsei pockat na hematologa a vysledky z krvi, mozno tam nieco bude a mozno ti chybaju aj dake vitaminy a mineraly...