urobila som dobre???

Príspevok v téme: urobila som dobre???
kikimiki

ahojte. stala som dnes na autobusovom nastupistia a zrazu ma oslovila taka bezdomovkyna.pravdu povediac ssom sa jej zlakla lebo ja som si hladala rukavice v taske a ona mi zacala nieco vraviet.ze nech jej dam peniaze lebo je hladna ja som sa najskor kuklla ako vyzeraa..same flaky mala po sebe.. taka mensia ciganka.. a zuby ani nemala a takk.. dala som jej dake drobne co som nsala vo vrecku ale uz som tak stranse chcela aby sla preec..a zacala mi vraviet ze je to malo co som jej dala ze ona je hladnaaaa a popritom som sa jej divala na cigaretu v ruke co mala..ale mi este aj povedala nech jej dam keksik co mi videla v taske a ja nevem preco ale povedala som ze nie a otocila som sa tak ja som tez od ana nejedla a to uz bolo podvecer..ale ja nevem preco.mohla som jej ho dat..lebo celou cestopu som rozmyslala ze noaco ked vyzerala ako ....vyzerala.co ak sa to stane mne alebo niekomu blizkemu a tez mu niekto pomoze len par drobnym.. aj ked preco y som, jej mala pomahat zeee?? ale to si moze povedat kazdy..ja neveiem stale o tom premyslam.. co i myslite?? zachovala som sa hrozne vsak????((

0vecka

inaq jeden postreh minule som bol v tescu v lamaci a na parkovisku na mna vyubehol jeden s receptom ze mu chybaju 2 EURa no tak som mu povedal ze podme do lekarne a on ze je zavreta najblizsia je v OD Saratov tak som sa siel kuknut a bola otvorena on to uz ani neriesil isiel za niekym inym :)

babenka1

nemusíš mať výčitky, veď si jej dala aspoň niečo a ako vravíš, mala v ruke cigaretu, keby nefajčila, možno by mala na jedlo. akže sa na to vykašli, ty si urobila, čo bolo v tvojich silách, dokonca aj viac a nie si povinná dávať jej ešte jedlo alebo čo.

Deisy23

Ja osobne nedavam podobnym "houmlesakom"nic...ze chcu na jedlo??pchhh isto na chlast a cigarety...najviac ma vedia vytocit na zel.staniciach kde ich je ako maku..smrdi to tam od nich,povalaju sa tam kolko krat opiti,pocikani atd.. a este aby sa clovek bal,ze ho okradnu alebo ho fyzicky napadnu...smutne ako hlboko moze clovek klesnut:/

fialocka

Kiki mna skor zarazilo ze si jej nieco dala a ona ze : to je malo. Mas asi velmi dobre srdiecko, ked ta to stale trapi. Mozno keby bola vdacna aj za to malo co si jej dala, spravala by si sa inak a dala jej aj ten keksik. Netrap sa tym, ja by som spravila asi to iste...

XFAX

DOBRE aj ZLE si spravila. Dobre v tom, ze si jej uz viac nedala a zle v tom, ze si jej vobec dala tie centy ...
Mne sa stalo na stanici, dosiel som akurat zo zahranicia, mal som kufre, a tak to sanko vyuzil a dosiel za mnou, ze ho zbili a zobrali mu penazenku a ze sa potrebuje dostat domov. Mal som pri sebe vtedy ece 20 Sk, tak som mu dal, reku moze sa stat... Presne o tyzden som sa vracal zo skolskej praxe, zas som mal kufor jeden, bo to bola celotyzdnova prax a len co som vystupil z busu, uz aj ku mne podisiel "panko" so slovami: " Zbili ma a zobrali mi peniaze ...." Pozeram na neho a : " Zbili Ta ? Ja Ta este len zbijem ... aspon si pamataj od koho pytas peniaze, bo odo mna si ich pytal pred tyzdnom ! " ale to som uz krical na celu stanicu. Tak sa pratal pomedzi ludi, no do dnes ho tam vidavam, no neviem cim oblbuje dnes ludi, bo uz viac krat za mnou nebol...
Zaver : nezavidim tym ludom situaciu, ale uz nepomoham, nie som bankarov syn a nemam prachy na rozdavanie ...

Gerbil

Nemusíš mať žiadne výčitky svedomia, pretože si jej pomohla úprimným darom. Aj keby šlo o 1 cent, je to dar. Títo ľudia tak žijú z veľkej časti, lebo ani inak žiť nechcú. Ťahajú z ľudí peniaze a sami si užívajú taký "luxus" ako cigarety a spôsobujú iba utrpenie tým, ktorí si myslia, že je ich povinnosťou im pomôcť. Nie je. Našou povinnosťou je pomáhať tým, ktorí sú na tú pomoc pripravení a zaslúžia si ju.

ShaulaThalit

si mi pripomenula vtip, že: stretnú sa dvaja kamaráti a jeden hovorí druhému: počuj, tá tvoja žena, no nič moc v posteli...
a ten druhý na to hovorí: jedni hovoria tak, druhí onak

:D :D :D
tak šme še zašmíli :D

ojka

shaulinka, ale tak netreba zasa hádzať všetkých do jedného vreca (: je ale zasa jasné, že su aj takí, aj takí,...čo už...

ShaulaThalit

nedala by som jej ani cent.
moj kamarat stretol bezdomovca, ktory od neho pytal peniaze. ze je hladny. otocil sa a isiel do obchodu, kde mu kupil jest. doniesol mu to. ale nezobral si to. zacal na neho vykrikovat, ze on take nechce, ze chce peniaze.

takyto ludia su uz pripady, kedy niet pomoci...