Prehnaná starostlivosť???

Príspevok v téme: Prehnaná starostlivosť???
som iná?

Mám známu ktorá chodí svojho syna - prváčika každý deň odprevadiť až po lavicu v triede. Nie je to prehnaná starostlivosť? My,ostatní rodičia sa s dieťaťom rozlúčime pred školou alebo maximálne v prezuvárke.

Zaujímalo by ma ako to praktizujete vy?

Som iná keď sa s dieťaťom rozlúčim pred školou???...

titi...

U nás je to tak,že učitelia poprosili rodičov hned prvý den,aby deti odprevadili len do prezuvárky.Daľší mesiac akože v oktobri nám bolo povedané,rozlučme sa s detmi pred školou,detská to zvládnu aj sami.Ano aj to zvládli výborne.Do triedy len v tom prípade chodíme ked hľadáme učiteľa,že máme nejaký problém.Osobne moje deti nikdy si nežiadali aby som išla s nimi do triedy.Netreba ich natoľko rozmaznávať,niektoré mamičky sa snažili napriek prosbe učiteľov isť do triedy,vyložiť veci miesto dieťaťa na stôl,potom ich dieťa dlho dlho nechcela samostatne pracovať.Nebývame daleko od školy,/jedna ulica/ale moje deti po dvoch mesiacoch už sami chodili domov,ani jedna dcérka nechcela aby som išla až pred školu pre nich.Tak som potom išla len naproti,alebo som sa pozrela von,či už idu.Od druhého ročnika už chodili sami aj ráno./Teraz su tretiačka,šiestačka/