Akym sposobom prestat fajcit?

Príspevok v téme: Akym sposobom prestat fajcit?
Sash!

Ahojte.. Mam taký problem,že fajčim a priateľ to neznaša.. Chcem prestať,ale tažko.. Nechcem skončiť vzťah len pre moje fajčenie,už neviem,čo mam robiť. Tie sračky o nalepkach a žuvačkach proti fajčeniu su na nič.. Preto pišem sem,či neviete o nejakom spôsobe ako prestať fajčiť. (Okrem tych žuvačiek a nalepkach)... Ak o niečom viete,poradte,prosím Vás.. Bez ironie.. Dakujem..

Gerbil

To mi pripomína prípad ocina jednej kamarátky, ktorý po 40 rokoch intenzívneho fajčenia s tým sekol zo dňa na deň (istá rodinná tragédia pôsobila ako stimul). No, a vieš si predstaviť, aké asi mal stavy prvé dni, týždne, mesiace...

Denz

Gebril- ako v podstate s tebou suhlasim.......ved clovek si dokaze zvyknut na vsetko:))
Ak nemas peniaze na cigarety.....je lahsie prestat ako ked mas na rozdavanie.
Smola....ja mam na rozdavanie a preto ten obrovsky problem.......
Uz som pisal,ze je rozna zavyslost u kazdeho cloveka.............ja mam skratka ten vacsi problem.....
Ak to pocitujes ako nedostatok jedla a vody......myslim si,ze to sa uz musi riesit inym sposobom......
Ten champix je jedina mozna cesta aspon pre mna.

Gerbil

Denz,
v prvej správe som napísal, že to NIE JE ľahké a to myslím, že zahŕňa aj tvoje stavy. Keď to niekto nedokáže, len sa mu to zdá ťažké, neznamená, že to nejde. Ľudia veľmi radi zľahčujú utrpenie druhých a svoje vyvyšujú, mysliac si, aké to majú ONI ťažké v porovnaní s ostatnými.

P.S. Asi čakáš, že sa nejak vyjadrím ku tvojmu komoleniu mojej prezývky... tak, dočkal si sa. :)

Nani

Denz, vystihol si to. Chmp núti človeka odkladať fajčenie a tým vyfajčíš menej a menej cigariet a keď som sa aj ja sama snažila fajčiť menej a pri Chmp to nie je veľký problém, skončila som na jednej cigarete denne, ktorú som pri mojej šetrnosti vyfajčila na trikrát, čiže mi stačilo raz dvakrát si potiahnuť a mala som dosť.
Samozrejme pred tým než som začala som si na internete čo-to o champixe prečítala, a potom som sa zapojila do tej diskusie, ktorú som sa snažila prečítať od začiatku, ale nešlo to, je strašne dlhá, ale diskusia je to hlavné, čo v tomto boji pomáha, keď sa do nej zapojíš, už je ti trapné napísať spolubojovníkom, tak ja som zlyhal, ahoj, ale takých je tiež dosť, hanba to neni, po čase začali znova, tá diskusia je veľmi poučná.
Denz, Ty si ešte nebol odhodlaný prestať fajčiť. Je to škoda, ale ešte Ťa asi okolnosti nedonútili. Neboj, raz to príde a champix a diskusia Ti pomôžu. Ale neodkladaj to dlho.

Denz

Nani- jeho vyhodou oproti tym somarinam ako naplaste,zuvacky atd. je to,ze posobi na centrum v mozgu....:)
Ziadny nikotin ti nedava,ale zabranuje pocitu mat chut si zapalit.A mne bolo pekne na grc ked som si dal cigaretu po uziti champixu:)
Tak neviem.....podla mna sa pritom moc fajcit neda:)

Nani

No hovorím, raz alebo dvakrát mi bolo zle od žalúdka, potom keď som užívala pol tabletky na plný žalúdok to už bolo dobré. Pri tomto lieku je dobré, že keď ho začneš užívať môžeš fajčiť, niektorí prestali fajčiť už po týždni užívania, niektorí až po mesiaci a niektorí champix prefajčili, teda neprestali vôbec fajčiť, asi takí, čo len skúšali, či champix urobí všetko za nich. Champix urobí veľa, ale ako ktosi napísal, nevyrazí Ti cigaretu z ruky. K champixu treba stopercentné presvedčenie, že chcem prestať a trošku sa snažiť, a ostatné urobí on. Nedám naň dopustiť.

Denz

Nani- aj tebe bolo tazsie na zaludol??
no vidis.....to ma nenapadlo.
Mam ich este doma ale su rok po zaruke uz.
Asi to skusim opat s nimi:)
No....fajcim.
Ale ked som ich uzival.....2 tyzdne som bol bez cigariet.To bol tak krasny pocit...
Ja uz fajcim 17 rokov.

Nani

Ja som sa napojila na jednu českú diskusiu ľudí, čo užívajú champix a majú s ním skúsenosti, tak keď mne začalo byť zle, polila som tabletky a užívala po jedle, na plný žalúdok, takže mne vlastne bolo zle raz alebo dvakrát.
Fajčíš?