Ach ta svokra...

svokor

Ach tak nízka úroveň článkov,že podľa ich obsahu si iné svokry ani nezaslúžite. Rád by som si vypočul aj tú druhu stranu.Cítiť tu veľkú žiarlivosť na svokru. V slušných rodinách ju volajú mama.Aj vy budete raz staré,choré,nervózne atď.ale žijete bez úcty k človeku,teda asi aj deti tak vychovávate,preto nečakajte nič dobré. Každý má to čo si zaslúži.Ja poznam opak toho zlého čo tú píšete.Nech ste dobré aspoň k deťom-ale tie Vás budú napodobňovať,pozor zle sa Vám vráti.Už sa tu nevrátim.

bazalka

Tak to fakt nevychádzam z údivu, akú dokážu byť svokry. Moja budúca svokra, svadbu máme v júli je úplne úžasná žena. Nevidíme sa síce moc často, lebo je veľmi ďaleko od nás, ale vždy keď prídeme, je veľmi milá, zniesla by nám aj "modré z neba". Až mi niekedy ľúto, že odchádzame preč. Ale na druhej strane zase moja mama to so svojou svokrou mala dosť ťažké. Bola to taká autoritatívna žena, ktorá mala všetko a všetkých pod palcom. Takže Vám všetkým želám pevné nervy.

soffa

moja "buduca" svokra(svatba je o pol roka) si myslim ze tiez nie je celkom normalna.Na synovi lipne,ak jej to pride v hod,ak sa nieco pokazi vinni syna,ako jej to vyhovuje.ak pridem na navstevu ani sa neunuva prisadnut,kavu neurobi,ani sa nespyta,aspon zo slusnosti,.vzdy sa chvali kolko maju penazi a vzdy maju prazdnu chladnicku..prstene ma na kazdej ruke ale chodi na ne az do Sarajeva lebo tam to je "uplne lacne" podla nej,aj ked to je niekolko menej karatove zlato,hlavna vec ze treba "vela-vela".mozno su bohati,ale premna su duchovne chudobni,.nedopraje nikomu,kazdy je pre nu len nedobri ,proste je to negativny clovek.,vyhana syna z domu,aj ked to nikdy nepochopim,ako moze rodic-matka vyhodit dieta z domu(nezalezi kolko ma vtedy clovek rokov vzdy bude dietatom svojich rodicov).ale ved sa im to vsetko vrati....na stare kolena im ani vodu nikto nepoda,budu mat len peniaze,nic viac

XXYYZZ

Nemozem povedat ,ze vzdy je to tom ze svokra obetovala svoj zivot pre svoje deti...Ta moja sa totiz o deti ani nestarala poriadne,starala sa o ne jej matka-teda ich starka.podla mna uz nie je normalne ked svojim detom vykrikuje ake mala tazke porody-ako kto jej kazal mat tri deti???kazda zena rozhoduje o tom kolko deti bude mat,pretoze ich chce.Ved deti su plodom lasky a manzelstva...Musim uznat,ze zo zaciatku bola celkom prijemna..Ale to len preto ze chcela vyuzit synove peniaze,donutila ho k takym veciam az sa mi verit nechcelo,niekolkokrat ho vyhodila z domu ked stale trval na svojom ze so mnou ostane-bez veci,penazi proste s ¨holym zadkom¨ bolo to strasne...Vzdy sme tam zo zaciatku chodili ale ani sa neunuvala nam otvorit,nedvihala telefon a kazdemu rozpravala ako sme sa na nu vykaslali...Potom jej zomrel manzel-priatelov otec a vinila priatela so smrti otca...Dokonca este aj po pohrebe nas vyhodila pred celou rodinou z domu...Chceli by sme sa vziat ale jednoducho neviem ci ano alebo nie.Naposledy sme boli u nej na vianoce ale cely cas len vykrikovala ze priatel ju opustil v tej najtazsej chvili-ale ona ho vyhodila,nie raz nie dvakrat ale vzdy!Dokonca sa pohadala na spovedi s panom fararom ked jej protirecil,ze nema pravo sa synovi miesat do vztahu a ublizovat mu.Ona si mysli ze on je jej hracka,ale jedine co viem je to ze priatela strasne milujem a nedokazem sa pozerat na to ako mu ublizuje a snazi sa ho stale zmanipulovat...Pokial by ho naozaj milovala ako svoje dieta-nikdy by sa nedokazala pozerat na to ako trpi a ako mu ublizuje,tak ako sa na to cele nedokazu pozerat moji rodicia.Ona je hotovy diabol-je zvyknuta ze vsetko sa u nich doma riadilo len podla nej...a myslela si ze to bude cely zivot..Ona nie je schopna ani upratat si dom,vsetko robil priatel...je to strasne

mimca75

zdravim vsetkych........to sa hrozne číta, nie tak to este zazit..uprimne vas lutujem. ja mam so svokrou dobry vztha, aj ked je pravda, ze umyselne jej pritomnost nevyhladavam :)) ale prave ona sa ma zastane, stoji na mojej strane ako na strane svojho syna (mojho manzela). tazke nemam si na co stazovat.
Drzim palce vsetkym ostatnym, co maju zle vztahy so svokrami, aby sa im coskoro vylepsili :))

dd

ja sa tu taktiez mozem len pridat do klubu..tiez som to so svojou svokrou nevyhrala..a to sa zo zaciatku tiez tvarila strasne milo, ze akoze super, sadli sme si..no ta idylka sa skoncila dnom, kedy sme s manzelom oznamili, ze sme sa rozhodli sa zobrat..to bolo ako v tej najhorsej telenovele, vyhrazky, zastrasovanie, intrigy, ohovaranie hlavne mna pred celou jej ostatnou rodinou, ze sa chcem len dostat k ich majetku a vsetko im ukradnut..k tomu patrili aj niekolkohodinove prednasky od mojej svokry mne, manzelovi a aj mojim rodicom o tom, aka je ona chuderka, ako strasne ju zivot bil a ona si vsetko vzdy musela odsrat(s prepacenim, ale to su jej slova..) a manzel aky je chudacik, neschopny, nevladny, invalidny(narodil sa s defetkom na srdci a bol aj na operacii ako maly chalan, takze este o to viac je na neho svokra doslova nalepena) a pritom vzdy so vsetkym musel pomahat, ako zdravy, aj ked stavali dom.kvoli svokre sme aj odkladali svadbu, lebo sa s tym nemohla zmierit, ani pozehnanie od nich nemame, uz su to skoro 3roky, co sme mali svadbu. na obrade sice boli, ale v polovici museli odist, lebo svokra to tam psychicky zjavne nezvladala(po nejakom case sme sa dozvedeli, ze pred svokrovcami sedela na tej nasej svadbe reholna sestricka, ktora povedala, ze si musela odsadnut, lebo tie bludy, co tam svokra rozpravala uz nemohla pocuvat..).no a tym sa to zdaleka neskoncilo..2mesiace po svadbe sa narodila dcerka a manzel, ked siel za nami do porodnice(mal byt pri porode, ale zial nestihol..), mal mensiu nehodu..jemu sa ale nastastie nic nestalo..tak to este v ten den bola svokra u mojich rodicov a to tiez som sa doteraz nedozvedela a uz sa asi ani nikdy nedozviem, co vsetko im tam vykricala..moji rodicia mi to nechceli a nechcu povedat, zrejme preto, aby som sa este viac netrapila..a jak bola u mojich rodicov, tak o dva alebo tri dni sa povadila aj so svojou vlastnou matkou, sestrou a jednym bratom, s ktorymi sa zmierila len pred nedavnom, na oslave svojej 50.tky..a so mnou ma stale nieco, lebo ked mne sa nieco nepaci, co ona robi vo vztahu ku mne, alebo k dcerke, tak ju ja maximalne slusne vzdy poprosim, aby to robila tak, ako chcem ja a to na mna vzdy vybuchne, ako ju ja strasne nenavidim a ako nam oni strasne pomahaju(coz je sice pravda, pomoc z ich strany je, ale otazka znie, ci je to pomoc uprimna a nezistna..??) a dokonca mi do oci povedala, ze preco sa ja tak k nej spravam, ze ona mi NIKDY V ZIVOTE NIC ZLE NESPRAVILA a tvrdila mi priamo do oci, ze ona sa ku mne vzdy spravala len dobre a jej spravanie ku mne bolo podla nej vzdy uplne v poriadku(to su tiez jej vlastne slova, ked som sa jej na to raz opytala..), takze popiera vsetko, co mi za toho 3,5roka naublizovala..svokor je celkom fajn, da sa s nim a aj ma dobre srdce, ale zial je pod papucou(moc si toho asi nenavybera, kedze ma dost podlomene zdravie), no ten ma tiez niekedy take divne ulety..ale ked cosi, tak sa s nim da aspon normalne z oci do oci porozpravat a vyjasnit si co a ako..a svagrina, manzelova sestra - to je take divne cele, ze ked sme same niekde, ze tam nie je svokra, tak sa so mnou normalne rozprava, srandujeme, smejeme sa..ale niekedy sa sprava tak divne, ze mam pocit, ze ma nema rada..
a na svokru mi presne plati, co napisala killerka:"general,cholerik,vybusna, nesmierne rada si vymysla pribehy, kde ja hram tu zlu a vzdy im uveri a rozprava inym" a taktiez mam taky pocit, ako to pisala nestastnica, ze by si najradsej nasu dcerku adoptovala a mohla ju vychovavat len ona..

Ria22

Nestastnica...ani nevies ako velmi ti rozumiem....ja to mam presne take iste. A je to na zblaznenie ti poviem, niekedy uz nevladzem...

Morzsi

baby ja teraz začnem a o daľších krásnych 9 mesiacov skončím takže no coment ale keď budem mať chuť sa podeliť o zážitky, ktoré vyjdú ako pamäti národa slovenského - neolutujete keď si tuto publikáciu zakúpite.