stipanec - vyrazka pod krkom

Príspevok v téme: stipanec - vyrazka pod krkom
cervik15

ahojte,
3r.syna v lete postipal komar a odvtedy mal stipanec pod krkom. Par mesiacov sa to stale nemenilo - sice ho to nebolelo, ale isla som s nim lekarke. ta mi dala najpr octanovu mast. prasklo to, hnisalo, dala antibioticku mast, gafrovu, homeopatika.. len hnisalo, prasklo, chvilu sa to hojilo, zas zahnisalo-prasklo. Kozna nam dala Ialugen, nezabralo, obvodna nasadila homeopatika, nezabralo, test na borelie negativne.
chodili sme k dvom chirurgom, pri com jeden to rezal, ale opakoval sa stare hnisat, presknut, chvilu hojenie, hnisat prasknut. nakoniec nasadili repik, framikoin.. ale znovu to pokracuje.
ma niekto podobnu skusenost? lebo ja mam pocit, ze kazdy lekar da nieco aby sa nepovedalo, ale nikto nas dokladne neriesi.

jajkafr

cervik
tá ranka je asi na blbom mieste zhojí sa a znova praskne ako sa koža naťahuje to chce čas uvidíš bude dobre držím palčeky keď to mokvá a je to otvorené je dôležité aby sa tam nedostala nejaká infekcia časom by sa to malo zahojiť

cervik15

ahojte,
dakujem za rady. skusim si zohnat nejaky z tych pripravkov.

jajkafr - ano brali mu tri ampulky krvy, ale vsetko negativne, aj kultivaciu hnisu - tiez negativne.
betadine mu davali v nemocnici po rezani, aj som s nim chodila na prebali. doma mu na to mozem dat maximalne peroxid. ten mu davam len ked mu to praskne.

ked mu to previezem, tak mu to zacne mokvat a je velky problem udrat mu to sterilne pod krkom, lebo sa stale hybe.

nastastie mu to nerastie, ani sa mu to nezhorsuje.

jajkafr

ahoj nemám podobnú skúsenosť, ale neskúšala si dezinfikovať to napr. Betadine alebo obyčajnou alpou a sterilne kryť? alkohol to vysuší ak tam je nejaká baktéria tak ju zničí a keď to prekryješ sterilným krytím nedostane sa tam infekcia z vonku ....
keď som bola na stáži v jednej nemocnici v zahraničí používali na hojenie hnisavých ťažko sa hojacích rán Hyiodine je to veľmi drahý prípravok, ale videla som na vlastné oči ako sa tým vyliečili bercové vredy, otvorené hnisajúce rany po veľkých operáciach brucha či diabetické nohy, ktoré u nás na slovensku amputujú... alebo potom existujú aj prípravky ako Inadine, alebo Tenderwet používa sa to na hojenie hnisavých rán skús sa opýtať v lekárni alebo prekonzultovať používanie týchto prípravkov s lekárom takto sa to nedá posúdiť treba to vidieť, aby sa vedelo čo tam treba dať ako ďalej postupovať ...
robili mu z tej rany výter? robili synčekovi aj iné odbery krvi okrem boreliozy? napr. Krvný obraz, CRP, sedimentácia?