VS Specialna pedagogika

luciferka

zdendulka, tazko povedat ci su v cechach lepsi, alebo horsi....mala som ucitela z ciech jeden semester, a spoluziacky v brne na vymennom pobyte.a tie mi vraveli, ze maju uplne iny system ako u nas, viac zamerany na prax, ale ze u nas ked vystudujes bude "vacsi odbornik", neviem ci to pochopis, neviem ti to vysvetlit presne, ale baby mi vraveli, ze by do ciech urcite neisli studovat, viac sa im pacilo tu....., ale kazde ma svoje za a proti....lebo zase prax je predsa len prax...., ale ja napr. studujem, zaroven brigadujem v svojom obore, plus robim dost casto dobrovolnika, aj tak sa da ziskat prax....a neplatis pokial dobre viem ziadne specialne poplatky

levicaaaaa

komunikačné schopnosti??, a to neboli požiadavky k prijatiu náhodou ??? pošli mi link kde si to pozerala...

zdenulka

napr som tam videla specialna pedagogika komunikacne schopnosti a tak..viacero druhov..no ale pre mna na slovensku nic nie je :(

levicaaaaa

zdenulka, ťažko povedať či sú lepší, ja som tam nikdy neštudovala, a ani sa nechystám, mne vyhovuje to čo máme tu...

čo také sa tam dá študovať čo u nás nie ? nepozerala som to... a s tými testami...na češtinu si rýchlo zvykneš si myslím... ale neviem ako je to s testami a tak...seminárky si myslím, že určite budeš musieť po česky...

zdenulka

to by vyzeralo lepsie..studovat v cesku..ale tam nevadi ze budem pisat testy po slovensky?
a tam maju nejaku odbory ktore ani my nemame v specialnej pedagogike :)su lepsi

levicaaaaa

zdenulka, tak podmienky asi áno :D to je na každej škole - podmienky prijatia, ale poplatky??? tak budeš si musieť platiť intrák a jedlo a knihy, ale to je asi tak všetko...špeciálne poplatky za štúdium v Čechách nečakaj... teda ak si dobre myslím, že to tak je :D