VS Specialna pedagogika

zdenulka

dakujem za obsirne vysvetlenie :)uz tomu rozumiem.a za vysoku skolu v cechach su asi nejaku podmienky a polatky ktore su asi vysoke ze :(

luciferka

a este tolko, ze v sucasnosti smerujeme k integracii ziakov s postihnutim, teda ich zaradenie do beznych zakld. skol, teda k intaktnym detom,aj ked to bude trvat este strasne dlho, ( mozno sa toho ani nedozijeme, lebo system na slovensku je dost posahany ), ale ak to pride, nebude treba tolko spec. skol....ale to je buducnost, a momentalne ti nikto nepovie ako to bude fungovat....., preto ja osobne by som na tvojom mieste, pokial nebude mozne studovat poradenstvo na Sk isla ho studovat do ciech.....

luciferka

zdendulka pozri skusim to polopatisticky aby si to uz pochopila.....
existuju kombinacie na UK v BA:
poradenstvo a pedagogika SP
poradenstvo a pedagogika MP
pedagika MP a pedagogika SP
lenze momentalne na bc stupen nie je akreditovane ani jedno......neviem dokedy to takto bude, a neviem napr. ani ci ja vobec dostanem tymto padom titul aj ked tvrdia, ze ano....
dalej Spec. pedagogika sa da studovat este v ruzomberku a v presove, ale nie poradenstvo len pedagogika a v akej kombinacii to uz neviem......
pokial pojdes studovat len pedagogiku, budes moct ucit v specialne materskej skole, specialnej zakladnej skole, DSS....ale nebudes moct pracovat ako poradensky pracovnik....
v sucasnosti co mam echo od vysokoskolskych ucitelov, spec. pedagogov na spec. skolach je lepsies tudovat aj poradenstvo, pretoze mas sirsiu oblast posobnosti a poradenskych pracovnikov je na slovensku malo, ucitelov je dost a tazsie si budes hladat zamestnanie...., v sucasnosti ide trend tym smerom, ze to smeruje aj k vytvaraniu sukromnych institucii a rodicia su si ochotni priplatit pokial je to kvalitne....a este k tomu len tolko, ze ak vydrzis ucit v spec materskej ci zakladnej skole 40 rokov bez ujmy na psychickom zdravi tak si mozes gratulovat, ale ja by som to neriskovala.....

levicaaaaa

zdenulka, áno učiť budeš môcť...

luciferka, ja som sa asi blbo vyjadrila, je mi jasné, že bez poradenstva sa nedá vykonávať to čo s poradenstvom, ale myslela som to tak, že študovať môže ísť, a môže študovať MP + SP napríklad, tak sa to dá, nie ?

luciferka

levica nemas pravdu......., nie je to jedno aky odbor si vyberies........poradenstvo ma vacsiu perspektivu, ako keby ides studovat len cisto pedagogiku MP spojenu s pedagogikou SP......teda neviem ako je to na inych skolach, ale u nas potrebujes mat dve kombinacie, mozno na ostatnych ti staci len pedagogika MP a hotovo, neviem......pokial mas len pedagogiku, tak mozes pracovat s Bc vo vychove a s Mgr v skole ucit....., ak mas aj poradenstvo tak to zahrna Centra specialno - pedagogickej poradenstva, v ktorych robis aj diagnostiku a tak podobne....samozrejmne ze tomu predchadza to,z e budes najprv ucit, ale garantujem ti , ze pokial budes len cely zivot ucit alebo robit s tymito ludmi len vo vychove, tak dopadnes tak isto ako oni.....je dobre ked mas aj poradenstvo lebo sa dostanes po case aj k nieco inemu< mozes toho robit viac ako ked mas len pedagogiku....nam mnohi odporucaju to, aby sme kazdych par rokov menili miesto a aj poziciu aby sme sa nescvokli.....