Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

osteogenetická aktivita

Príspevok v téme: osteogenetická aktivita
rrrrr

Dobrý deň. Bola som na scintigrafii skeletu. Do nálezu mi pani doktorka napísala : V metabolickej fáze vyšetrenia zvýšená aktivita je v oblasti horného ramienka lonovej kosti. Záver: Scintigraficky zvýšená osteogenetická aktivita v lonovej kosti obojstranne. Mám 40 rokov. Už dlhšiu dobu trpím bolesťami chrbtice a dolných končatín. Najhoršie je to pri chôdzi po schodoch a v noci. Na vyšetrenie ma odoslal neurolog. Po vyšetrení ma poslal na ortopédiu a ortopédka usúdila že problém je neurologický. Vôbec ma nevyšetrila. Ďakujem za vysvetlenie.

rrrrr

llek, všetko sa začalo asi pred rokom. Začala som chodiť po lekároch, lebo ma veľmi bolela ruka. Údajne to bolo z krčnej chrbtice. Už vtedy som vravela, že ma bolia všetky kĺby. Praskajú, vrzgajú,občas mám pocit, že mi z nich chce niečo vypadnúť. Vtedy som už vravela, že ma bolia kríže aj pod lopatkou. Bola som na CT, na MR, ale len s C chrbticou, vraj tovšetko len reťazí. Vauguste som bola hosp. cítila som sa ako simulant. Teraz cez sviatky som bola na pohotovosti, tam ma poslali na RTG:Záver: Spondylarthrosis lumbalis levis. Osteochondrosis intervertebralis L5 - S1. Lekárka mi podala vysvetlenie vtom zmysle: Neumiera sa na to, len trpí. K výsledku scintigrafie sa vyjadrila kladne, lebo je dobré , keď sa tvorí kostné tkanivo. Ešte som nemala nikdy nič zlomené. Reňa
blaskovci@post.sk
0908643007

llek

Zvysena osteogeneticka aktivita v urcitej kosti znamena, ze je tam zvyseny obrat v kostnom tkanive, preco presne na to gamagrafia neodpovie. Pri scintigrafii skeletu sa zobrazia loziska v kostiach, v ktorych je zvyseny obrat - napriklad zobrazi sa miesto, kde bola nedavno zlomenina, alebo kostne metastazy. Hlavny dovod preco sa toto vysetrenie dava robit je, ze sa patra, ci sa v kostiach nenachadzaju metastaticke loziska. No musim povedat, ze mi nieje jasne preco ta na to vysetrenie poslal ten neurolog, su ine vysetrenia, ktore by mohli tvoj problem objasnit, ale tazko mi je hodnotit, lebo neviem co uz si mala porobene.

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

osteogenetická aktivita - Fórum - ZDRAVIE.sk