Kolko kg schudnut za mesiac je zdrave?

lucina82

Je to ok pri zdravom chudnuti ked si dam:

ranajky: celozrnny chlieb s paradajkou

desiata: mrkva

obed: grahamove bezvajecne cestoviny s paradajkami a bazalkou

olovrant: paradajky

vecera: biely jogurt alebo cottage cheese alebo kusok syra so zeleninou

12lizzy22

ja som schudla za 2 tydne 9 kil ak chce niekto recepty pocas tych 2ch tydnoch co mate jest aby ste tolko schudly piste mi na mail 12lizzy22@azet.sk

jojo6666

A-Z

ide o to,že už je to takto rok...mala som na nic metabolizmus, a snažím sa to rozhýbať častejšou stravou a cvičením.vždy som bola 165cm/58kg a teraz sa cítim fakt zle...je to hrozná zmena pre mňa takto vyzerať a už je to rok...a stále sa nic nedeje..
teraz mam komplet iný režim, dúfam, že koncom februara to budu -2kg...len dúfam...
ty si ako na tom? či len radíš? :-))

A-Z

Máš len malinkatú nadváhu, takže nemusíš sa nejako extra znepokojovať ;) A píšem to aj preto, že pri malej nadváhe sa chudne pomalšie, resp. chudnutie sa spomaľuje. Čo sa týka, samozrejme, zdravého chudnutia, a nie nezmyselných a nebečných hladoviek/diét.
Práve preto mohla by si si zvyknúť na menej časté váženie, raz za týždeň, zapisovať si, a ak napr. v marci uvidíš na váhe "-3" kg od dnešného dňa, bude to úúúpná paráda! :)

jojo6666

A-Z

dakujem za príspevok.ide o to,že ja mam nejake zdravotné problemy s metabolizmom takže som pribrala že mam 69kg pri výške 165cm..taáto váha sa mi dnom mení ale že by klesla a zostala tak,to sa nedeje...

A-Z

jojo6666,
pripájam sa k ostatným, že zdravé chudnutie je 2 - 4 kg za mesiac. Takže tvoje 2 kilá sú výborné. (Mimochodm, pri vyšších váhach, pri obezite to môže byť v prvých mesiacoch viac, pretože organizmus sa zbavuje aj nadbytočnej - zadržiavanej vody.).
A k váženiu, odporúčam ti vážiť sa raz denne, ideálne by bolo len raz týždenne a za tých istých podmienok (napr. v sobotu ráno, po WC, pred raňajkami).
Počas dňa totiž váha stúpa - jedlom, pitím. Každodenné váženie ťa len zbytočne demotivuje. Váha môže stúpnuť len z dôvodu, že si zjedla slané jedlo, čo znamená zadržanú vodu, a nie pribratie tuku zo dňa na deň. Aj pred menštruáciou môže váha ukázať až o dve kilá viac.
Dôležité sú zhodené kilá z dlhodobého hľadiska, t.j., aby tam bol každý mesiac nejaký ten úbytok, a potom si váhu udržiavať.

jojo6666

sama neviem či ozaj tie 2kg mam dole :-(
váha sa mi hrozne mení, odvážim sa dvakrat denne a raz je o dve kg hore ako predtým, a potom je o 2kg menej..a furt to je takto..nič sa needeje len sa mi to hybe +,- 2kg

jojo6666

dakujem ludia !! :)

určite toto není jojo efekt ak chudnem pomaly a hlavne, nie je to len pre váhu či nejaké cm,ale kvoli mojmu metabolizmu a zdraviu čo mi doktori nakazali..:-)