Nekomutatívnosť !!! :(

Príspevok v téme: Nekomutatívnosť !!! :(
buqe

Ahojte.. Mám 16 rokov.. Raz som sem písal ohľadom toho že som mal veľké depresie. To už je našťastie v pohode ale trápi ma iný problém.

Na začiatok uvediem:
----------------------
Ako som už vtedy spomínal. V škôlke som mal jedného kamaráta v škole do 9 ročníka maximálne dvoch troch. Čo ma dosť štvalo a s nimi som sa bavil v tom čase iba o mojich záujmoch (počítače, IT).

Kdea a aký problém nastal?
----------------------
Problém nastáva v tom, že keď sme s partiou vonku alebo som s nejakým človekom sám vonku tak proste nedokážem rozviesť konverzáciu. Proste neviem sa "rozrozprávať". Vďaka tomuto problému mám aj problémy s pár ľuďmi ktorý ma "postupne" odtrhávajú z mojej partie lebo všetkých okrem mňa "presúvajú" k nim. Jednoducho povedané: vznikla nová partia s pár babami ktoré si pritiahli všetkých kamošov z našej partii OKREM MŇA pretože mi nepriamo ta baba povedala cez kamoša že, citujem: "Vieš čo radšej nie pretože ak bude tak ticho ako dnes, tak to vážne nemá význam. Prepáč ale je to tak.". Toto mi povedala aj partia ešte pred polrokom.

Na druhej strane tento problém som ČIASTOČNE vyriešil ale stále je tu ten podstatný problém. Ako začat konverzáciu. Ako ju udržiavať a podobne.. a čo je najhoršie, je to že ja sa neviem často zapájať do konverzácie. Ako som v úvode písal tak skutočne ja veľké skúsenosti nemám pretože nemal som ich odnikadiaľ nabrať :-((

Musím povedať mal som sk****ne detstvo. (prepáčte za vulgarizmus :/)

Neviete ako by sa to dalo vyriešiť? Prípadne čo by mi vedelo pomôcť? A akým spôsobom?

Ďakujem. S pozdravom buqe(16)

uhlie

Ohovaranie je dokonca trestne a to bez ohladu, ci nieco riesi, alebo nie. Pokial si to dotycny nezelal sam. jajka, ak mas vo zvyku stale niekoho ohovarat, tak si myslim, ze nie si clovek, ktori by mohol niekomu radit, ako riesit problemy.

jajka001_

ohovarat sa nema, ale vsetci to robia
otazka je, je to ohovaranie konstruktivne? ak ano, pomoze ti najst chybu a vyriesit ju. ak nie, nevsimat si.

fialocka

pochybujem ze so svojimi rovesnikmi riesite nejake "zavazne" temy (vobec to nemyslim zle!), takze skus rozpravat o niecom, co mas rad, co ta bavi- aky film si naposledy videl, co sa ti stalo v skole, a tak... hlavne sa neboj, ze to co povies bude blbost, povedz to co ti prave napadne a uvidis ostatny sa chytia :-)

uhlie

Ty sa mozno spravas normalne ako ta babenka, ale ja to za normalne nepovazujem, ani keby bol niekto nekomunikativny.Ohovarat niekoho sa nema, bez ohladu na to aky je.

jajka001_

akcia - reakcia. veľa sa dá vypočítať, ak poznáš podstatu vecí. správanie ľudí takisto podlieha určitým rovniciam.