Najlepsi vek na tehotenstvo

merinka

poprosila bi som o radu mam 39 rok.a moj manzel ma 48 rok.bola som velmi chora ked som isla ku ginek.ktori mi povedal ze som v menopavze ked mi meskala menstrulacia a mavala som velke bolesti brucha ktore trvaju as do dnes ..ked som isla za nim as o dava mesiace pre ktore som cakala tak dlho na sono prsikov ako prevencia. isla som na kontrolu kde mi pan doktor oznamil ze som tehotna trinast tyznov .ale je tu jeden problem moj manzel je po mozgovej poraske a uziva niekolko liekov ci bi to mohlo nieajako poskodit mojmu plodu mam velke obavi a strach ze bi moje dietatko mohlo byt nejako ohrozeni bola bi som rada keby ste mi poradili /dakujem /

Sex Godess

mikusa-hej ale pokial chcem mat 3 deti, tak rodit prve v 35 tke je podla mna dost neskoro. Si neviem predstavit este 9 rokov cakat...pracuje s detmi kazdy den a uz by som rada ucila sport svoje vlastne.

luciferka

nie, ja nie som vydata a tak skoro ani nebudem.....:D a da sa behat v 50tke za 10 rocnym, len si musi byt kazdy vedomi svojich psychickych a fyzikych sil, aj ked dopredu si to len tazko naplanujes.....

mikusa

luciferka, suhlasim s tebou. Takisto si myslim, ze dieta treba aj dochovat a v 50tke behat za 10 rocnym si neviem celkom dobre predstavit... Ty si vydata?

luciferka

ved ja som to neodsudila nadobro.....ja tiez poznam zenu co mala nad 35 a svoje prve dieta,a je zdrave a sikovne....ja len vravim,, ze by som to nepocenovala, a rozhodne by som sa kvoli veku ani neponahlaala, ale tiez nebudem rodit po 35tke.....je strasne vela faktorov co postihnutie ovplyvnuje, a prave preto by som nepridavala este dalsi, ktoremu sa da lahko predist......

mikusa

luciferka, pokial dobre viem, existuje aj cosi take ako geneticka poradna, ktoru ked dvaja navstivia pred pocatim dietata, na 99 percent sa dozvedia, ci su schopni pocat spolu zdraveho jedinca. Nemyslim si, ze je spravne, ked ma prvorodicka nad 40, ale aj to je hlupost, ked sa dvaja mladi ponahlaju s dietatom, lebo maju nanho "najvyssi" cas a potom ziju z ruky do ust. Takychto parov poznam omnoho viac. A ja sa trendom neriadim. Budem mat dieta vtedy, kedy to uznam za vhodne... Uz moja babicka rodila svoje prve a posledne ako 42 rocna a vtedy to v mode urcite nebolo:) Pravidelny menzes mala do 55ky. A v rodine nemame nikoho postihnuteho. Naopak, poznam 20 rocne, ktore maju problemy pocat a maju postihnute dieta.

luciferka

mikusa, nemal by byt dolezity faktor veku? ach boze, kde na to chodite?za to, ze dnes je taky trend, to neznamena, ze je to spravne.....je pravda, ze dieta s potihnutim sa moze narodit aj mladej zene rovnako ako starsej, ale je fakt, ze vekom sa zvysuje riziko mozneho postihnutia....a je otazne kolke zeny odidu na potrat, ked sa dozvedia, ze ich dieta bude mat nejake postihnutie, potom to vyzera, ze sa rodia len intaktne deticky aj strasim zenam....., a momentalne sa stale rodi vela deti s postihnutim, takze ja by som vekovy faktor urcite nepodcenila, ale to uz je na kazdej jednej z nas ako sa rozhodne......

mikusa

Sex Godess (cudny nick pre zenu, ktora planuje dieta, skor by sa hodilo na eroticku zoznamku), vsetky moje zname rodili svoje prve po 35ke a boli oplodnene prirodzene. Zili roky v manzelstve, maju za sebou karieru a teraz stastne a spokojne mamickuju. Podla mna to je pekne. Ale jasne, ze herecky, ktore rodia po 40tke a dvojicky, tak tie to maju cez IVF.
Mat ci nemat dieta by nemal byt dolezity faktor veku, ale ci to dieta obaja velmi chcu a maju nanho aj peniazky.

Sex Godess

niki0035 Rodia sice v 35-45 tke, ale velka vacsina je oplodnena cez IVF, ktore stoji nejakych 3,000 euro ci tak nejak a okrem toho, vies co je to za strast, robit to cez IVF? Kolko obchytkavaciek a liecby musis podstupit, aby sa to podarilo? Nie je to sranda, preto by som ani ja nerada cakala. dokym budem "skoro neplodna."

niki0035

Pozrite sa kolko zien rodi aj medzi 35-45 ...volakedy to tak nebolo,teraz je aj ina doba,volakedy uz ako 18rocna po skole kazdy cakal ze sa vydas a budes mat dieta a ked to tak nebolo tak ta ohovarali teraz ked 18rocna otehotnie ohovaraju ju ze je moc mlada...