Žiarliť, či nechať plávať?

Príspevok v téme: Žiarliť, či nechať plávať?
peka

Chcem sa s vami poradiť.Mam s priateľom 5 ročny vzťah,krasneho syna,stavame si domcek a prijemne nazivame.Len viem,ze z casu na cas si smskuje so svojimi byvalimy,nebol to vztah len spolu spavali.A mna to hrozne hryzie,preco to robi,nedokaze na ne zabudnut.Su lepsie nez ja,ako si to mam uz vysvetlit.Viem,ze si pisali ist na kavicku ale sme den,noc spolu tak vie,ze nikam nechodi ale bojim sa ist na noc ci dve pozriet rodicou a jeho nechat sameho ci to hned nezneuzije.Mam to nechat plavat a nezatazovat sa tym a verit mu ci?Dodajte mi trosku optimizmu.Dakujem

LOLO30

Rozhodne mi nie je hanba. Je ocividne zbytocne riesit a rozobetar ludi, o ktorych nic nevieme. Nikto nevie do akej situacie sa kedy dostane a ako bude reagovat. Ja sa im do zivota nepletiem, ich spolocnost zamerne nevyhladavam, neriesim.
Prajem vela peknych vztahov a otvorte oci baby :)

Deee

Muzi su potvory...mala som priatela, ktory bol vo vztahu spokojny, ale po case sa uz nijako neobtazoval davat mi svoju lasku najavo, po rozchode sme sa nejaky cas nevideli, zmenila som tel. cislo a nove nemal, ked sme sa nahodne stretli v obchode prekvapil ma svojim zaujmom, stretnut sa, ist na kavicku, na veceru, odmietla som nakolko som mala rozvijajuci sa vztah dnes uz s manzelom, nemam kontakt na svojich byvalych, nepisem si s nimi, ale poznam aj opacny pripad ked zeny otravuju svojich ex, mojmu manzelovi dodnes sem tam napise byvalka ako sa ma...naposledy, ze sa jej narodilo babo...je to zasah do sukromia, ale viem, ze mam navrch a tak to nemam potrebu riesit, v tvojom pripade by som sa vsak asi rovnako znepokojovala...

Peka

Mila Lolo presne to co tu riesime, si jeho krasny ukaz. A takym ako si ty prajem len co oni robili tym druhym zenam, ze hladia len na seba. Bud aj ty tak ranena ako zranujes tie druhe. Ze ti neni hanba.

LOLO30

Moj postreh: mala som 3 vztahy. Kazdy jeden sa mi po rozchode ozval/cca pol roka/, najskor sa vraj len stretnut, pokecat,neskor som citila, ze to nebude len tak. O obnovenie vztahu som nestala, ale k sexu doslo. Ja uz dlhsie nikoho nemam, v podstate mi to vyhovuje. Podotykam, ze posledny ex priatelku ma, ako aj ten pred nim. Nezamyslam sa nad tym, ale viem, ze mozno ja raz budem zit v domneni, ze mam skvely vztah a priatel mi bude takto behat za byvalou, ako vsetci moji ex za mnou...

peka

No pani Mona,tak ten ti dal a to uz preco. Nema aj on inu, nieje to len zamienka? Neodcudzujete sa?

Babka Zuzka,ja si svojho muza vazim,len mam niekedy z neho pocit,ze zaziarli namaleho ale inak ho zboznuje ved sa podobaju ako vajce vajcu. Obcas mi vycita,ze sam mu nevenujem ako kedysi,len kedysi som mala len jeho a nemusela som behat okolo maleho cely den ako teraz ma 2 roky a je takmer vsade.Lubim ho stale rovnako aj sa k nemu spravam rovnako ale on to vnima inak.Ale vztah nam ina klape.Hadam vzdy bude. Koli comu ste sa vy rozviedli, a po akej dobe?My este niesme zobraty.

vebe

Peka, chapem, ze ti vrta v hlave, ze si priatel sms-kuje s byvalym, ale musis si to nejako vyriesit. Zakladom dobreho a dlhodobeho fungujuceho vztahu je vzajomna dovera, ktoru by si mal clovek vazit a nemal ju zneuzivat.Toto nieje teoria, zijem v mnazelstve uz 20 rokov, tak viem o com hovorim. Dovera znamena, ze nevyvolavam manzelovi do prace, ze nepatram po tom s kym a kolko sa bavi, ze mu nesnorim v telefone, ze nekontrolujem ci ide naozaj tam, kam povedal ze ide a tak dalej. Rovnako sa sprava on ku mne. Ty vlastne neustale upodozrievat svojho priatela, ze ta mozno chce podviest, ze ti teda bude neverny. Aby ta nepodviedol, tak si stale s nim a bojis sa odist na par dni z domu. Ako dlho chces takto zit?Ak si myslis, ze to pomoze tak sa o tom porozpravajte a povedz mu, ze ti to nerobi dobre, ale snaz sa byt pri tom co najmenej podozrievava. V zasade by si to ale asi mala pustit z hlavy a prestat ho upodozrievat a nastavit sa na pozitivny pristup. Skus sa spravit pre neho pritazlivejsia (ziarliva zena muzov skor odpudzuje) ale spravaj sa pri tom ako nezavisla aktivna zena (to muzov neuveritelne pritahuje) a mozno sam s tymi sms-kami prestane. Nezavisla aktivna zena si snazi udrzat kontakt so svojimi priatelkami, obcas si s nimi vyrazi, stara sa o seba, drzi si kondiciu a je mila na svojo muza, ci priatela a snazi sa ho zapriahnut do starostlivosti o dieta. Mozno tym, ze si stale doma, ze na neho striehnes a bojis sa na par dni odist v nom paradoxne to sms-kovanie len podporujes.

mona07

no tak mile damy, ja vas teraz asi dorazim, lebo moj priatel mi najnovsie povedal po nasom dvojrocnom vztahu, nech si najdem milenca, ze on nestaci a pritom spavame spolu ledva raz do tyzdna, ja tomu nechapem, preco to povedal

babka Zuzka

som už staršia a som rozvedená, ale odporúčam mladým ženám trochu viac tolerancie a mužom aby si vážili toho čo majú doma pretože može prísť chví)la ktorá všetko obráti naopak a aby potom neľutovali toho že neurobili v danej chvíli to alebo ono a bude už neskoro lebo tá druhá osoba tu už nebude.

katalinka

a len toľko po toľkých rokoch zbytočného podozrievania (voláme si asi raz za dva-tri roky)a výčitiek, menenia tč, a ja neviem čoho ešte som mala obdobie, že som mala chuť to spraviť! :-)))