Samotari

gima

ja som bola niekedy medzi ludmi stale,ale odkedy som spoznala cloveka s ktorym zijem,citim sa velmi sama,lebo o vela znamich a kamosiek som prisla,ale ked som medzi ludmi,nemam problem s komunikaciou,ale niekedy tiez si pripadam ako samotar,ked tak nad sebou obcas rozmyslam,lebo mna aj zdr.probl.dost obmadzuju,takze ja nemozem nejak vela sa pohybovat ako kedysi a dovolovat si,ako zdravi clovek,ale ak niekam idem nemam nudzu a zoznamenie,stale vidim,ze maju o mna zaujem ludia a niekedy sa sami ozyvaju,a kedze nie som aj najmladsia tesi ma,ze este padnem aj inym muzom do oka :)

Grace

Prečo slovo samotár spojujete hned s problémom komunikácie ? Alebo že je niekto ticho v spoločnosti len pretože sa bojí aby netrepol hlúposť a iný si o ňom nič nemysleli... Ja som samotár a vôbec ma netrápi čo si iný o mne myslia, nemám problémy s komunikáciou len nemám chuť sa zapájať do nezmyselných rozhovorov a jednoducho mám rada svoje ticho a pokoj. Nieže by som nemala rada ľudí len väčšina je nudných a každý rozhovor je typu: kto, kde, s kým, inak povedané ohováranie a nezmyselné klebetenie, sú jednoducho otravní a nudní... A len zriedkakedy sa dá natrafiť na ľudí, ktorí by mi vyhovovali.

mjlr

Noo ja mam tiez takyto "samotarsky" problem, ale velmi zvlastny... lebo mam kamaratov, nerobi mi problem nadvazovat rozhovory - problem je ze to niesom ja, ale mam taku "masku" ktoru pouzivam pri styku s ludmi.. cize vpodstate nikto nevie a nepozna aky som naozaj.. prerastlo mi to volako cez hlavu, lebo uz inak pred ludmi ani nedokazem vystupovat, prirodzeny som len ked som sam.. ach jaj :-)

bibba

Makarakon...
podla mna si teda hanblivy. lebo nemyslim si, ze to je vtom, ze ludi neznasas a nechces mat s nimi nic spolocne. kazdopadne zvlastne...

Makarón2

bibba - ja ti na to odpoviem. Myslím, že my samotári komunikujeme tu na nete v pohode lebo nemáme osobný kontakt z inými osobami. Je to tu anonymné a keď aj niekto niečo tu trepne blbosť tak sa nič nestane. V realnom živote by to bolo už o inom.

A máš pravdu... Život bez kamarátov/ludí nie je život. Ale neviem ako to zmeniť. Mne sa to tiež nepáči, že som sám ale je to o komunikácii a keď komunikovať neviem tak to nezmením.

Makarón2

Tak ja som tiež samotár. V škole komunikujem len keď musím alebo asi s dvoma osobami. Neviem nadviazať ani nové známosti. Som stále doma a už ma to nebaví.

bibba

jablko11
hmm... predsa neni otom hovorit nieco, aby rec nestala. co to tu hovorite... ako mozeme byt ukecani tu na nete a vonku nic nehovorit? ako mozete take nieco vobec uprodnostovat pred osobnym kontaktom. ten kto je sam, pozna viac sam seba. ale ako moze byt vobec stastny ak skoro nikoho nema... to neni zivot.