Mám problémy so semenníkmi

Príspevok v téme: Mám problémy so semenníkmi
sooničko

Mám problémy so semenníkmi. Lavú polovicu mám napuchnutú a bolievajú ma niekedy celé. V lavej polovici mám akoby také kopčeky,hrudky. Pretrváva to už dlhý čas ale bolieť to začalo len nedávno.A akoby sa zväčšili. Chystám sa k doktorovy.Je mi jasné, že bude treba nejaký zákrok,a dúfam že to nie je vážne.Môže to byť rakovina? Touto témou mi ale ide o to že o nedlho budem mať 18,mám priateľku.Nežijeme pohlavne takže o mojom probpéme nevie. Ak pôjdem k doktorovi,do nemocnice je jasné, že sa o tom dozvie.A ja sa hambím alebo bojím toho ako zareaguje.Ani neviem čoho vlastne sa bojím.Behá mi po hlave ,že sa bude chcieť rozísť :( Mám jej povedať o mojom probléme?Ako by ste reagovali vy ženy keby vám partner povedal o podobnom probléme? A mám jej to povedať už teraz,alebo až keď budem vedieť diagnózu?Mám kvôli tomu niekedy blbú náladu a vidí to na mne,ale som ticho radšej

lolypop

eemperator : vyzerá ti to na varikokelu.Ja to mám tiež už asi 2 roky.A kašlem na to fakt.kade take čítam po operácii každý ma problémi s hydrokelou a podobne.ešte k tomu chodím do fitka a nie je mi to jedno ale ked to tam je tak to tam je...

eemperator

Prajem pekný deň, neviem či mám podobný prípad, ako keď pozerám tú spomínanú varikokelu, tak voľným okom sa dá vidieť len to, že ľavý semenník je väčší ako ten druhý ale až hmatom sa dajú nahmatať také "ornamenty". Skôr sa obávam toho že ja bolesť z toho necítim, samozrejme už v tento týždeň idem ku doktorovi.. ale tak či už psychická podpora alebo bližšie informácie by pomohli =)

Giuseppe

Urcite ta treba vysetrit, podla priznakov to nevyzera na nic vazne. Mohla by to byt varikokela, rozsirenie semennikovych zil. Nieco podobne ako su krcove zily. Pri nadore semenniky nezvyknu boliet. Daj sa vysetrit urologom a ked budes vediet o co presne sa jedna tak jej to povedz. Drzim palce, ak ta tvoje dievca ma rado urcite ta podpori, nemaj strach.

-bel

Asi varikokela, banálne, ale nepríjemné. nedvíhať ťažké predmety, možno treba zásah v testikulárnej žile, to by nebol problém, len sa neskôr tvorí ložisko vody.

jaja:)

povec jej to hm mojho priatela tiez bolia :( no toto som nemala citat :( uz nech bezi k doktorovi :( a bez aj ty...priatelka by ta mala psychycky podporit

jajka001_

ako bude reagovat ona, zavisi od jej charakteru, a ako ta ma rada. asi je rovnako stara ci mladsia ako ty, zrejme sa dlho nepoznate, ale ak jej dôverujes, lubite sa, povedz jej to. aj tak sa tomu nevyhnes, ako píšeš. aspon uvidis, aká je v skutočnosti, či sa dá na nu spolahnut, či nie je povrchná.