Vysoky bilirubin

MOKE

Gilbertov syndróm začal poškodením pečene a odstrániť fakt ožltnutia je len na tom,či dáme pečeň do poriadku a ak áno,tak aj hladina bilirubínu tiež klesne. Je na to Pestrec mariánsky známy už 2000 rokov,tak prečo to nevyskúšate,rieši všetky kožné choroby,ktoré sú úzko späté s pečeňou.
Na stránke -odkaz odstránený- nájdete informácie a poradenstvo.Napíšte im a poradte sa než začnete,nebudete banovať.

kuky

Mam bilirubin 30 a chcam sa opytat či mi to može neako ubližit ake vedlajšie učinky možem z otho mat ? čoho sa mam obavat ??? a ako ho znižit ? Dakujem

- mira

www.gilbert.wbl.sk
Už i lekári doporučujú znížiť spotrebu mäsa, mliečnych výrobkov, cukru a tukov. No a na zvýšenie chýbajúceho enzýmu - zelené vňate a enzýmy z kvasených zelenín. /na doporučenia lekárov v tomto bode si budeme musieť počkať.

RNG

Zle hepatalne testy znamenaju poskodenu percen. Na regeneraciu a precistenie pecene je ucinny protokol dr Berksona. Reci, ze sylimarin nejak skodi su bezpredmetne, kedze je schvaleny ako neskodny potravinovy doplnok. Mozno to nie je dobra rada pre ludi s Gilberovym syndromom.
Ale zle hepatalne testy su zo stoviek roznych dovodov a Gilbertov syndrom je len nepatrna cast z nich.Vela ludi ma zvyseny biliribin, medzi 5 az 10 % ludi, co je geneticke, ale sam zvyseny bilirubin z genetickych dovodov neznamena vazne ohrozenie zdravia. Ohrozenie zdravia znamena/moze znamenat len ked jezvyseny biliribin sposobeny inymi dovodmi nez Gilbertov syndrom. Tu mate o tom viac aj s roznymi inymi, serioznejsimi dovodmi na zvyseny bilirubin
en.wikipedia.org

Susi1

Neviem čoho sa mám držať. Mám zle vysledky, aj bilirubin aj hepatálky. Niekto povie v žiadnom prípade kyslu kapustu, niekto sylimarin. Už neviem čo si mám dávať. Prosím poradte. Susi

Susi 1

Neviem čoho sa mám držať. Mám zle vysledky, aj bilirubin aj hepatálky. Niekto povie v žiadnom prípade kyslu kapustu, niekto sylimarin. Už neviem čo si mám dávať. Prosím poradte. Susi

habibibibi

Ahojte.

Aj ja mam zvyseny bilirubin okolo 60.
Asi tri roky nejedavam bravcove maso a vyrazne sa mi znizila hodnota bilirubinu.

Dubliner

Jo a ešte jedna vec, bilirubín sa zvyšuje po telesnej námahe (sám posilujem čo už), a tiež sa bilirubín zvyšuje pri hladovaní - vtedy klesá aktivita udpgt enzýmu a to hlavne pri hladovaní s vylúčením tukov!!! Beztuková diéta brutálne zvyšuje bilirubín u ľudí s Gilbertovým syndrómom, pointa je vyberať si zdravé tuky ako olivový olej... Takže tuky áno v primeranom množstve inak bude bilirubín vysoký u tvojho priateľa stále...

dulbiner

btw tvoj priateľ to nemá zo žiadnych živočíšnych tukov ani bielkovín to je totálna kravina, toto nie je o zaťažení pečene ale o zníženej aktivite enzýmu UDPGT.. A prosím žiadne rady tipu že nech si dá pestrec mariánsky (silymarin) lebo silymarin ešte viac zhoršuje túto chorobu - spomaluje aktivitu UDPGT - takže žiadny silymarin, flavobion ani podobné sračky!!

Dubliner

čau sexgoddess, takže tvoj priateľ má určite benígnu hyperbilirubinémiu - Gilbertov syndróm - čo znemená zníženú aktivitu enzýmu zodpovedného za vylučovanie bilirubínu z tela. Jeho enzým pracuje len na 30 percent. Sám mám túto chronickú chorobu. Bilirubín sa znižuje posilňovaním aktivity enzýmu UDPGT, ktorý potom lepšie odbúrava bilirubín z tela. Prírodné veci ktoré znižujú bilirubín sú hlavne: Rascový alebo kôprový olej (oba obsahujú limonene - látku ktorá zvyšuje aktivitu udpgt enzýmu), citrónová kôra (tiež obsahuje udpgt), ďaľej nech pije čo najviac zeleného čaju hoci aj s cukrom (EGCG v zelenom čaji tiež zvyšuje aktivitu enzýmu) a potom je tu veľmi účinná vec - brokolica - výrazne zvyšuje aktivitu enzýmu v surovom stave, no a posledné je aminokyselina Taurín - tá nezvyšuje síce aktivitu enzýmu ale pomáha znižovať bilirubín znižovaním koncertrácie bilirubínu v žlčníku. Takže ak máš ďaľšie dotazy abo čo tak môj email dubliner666@centrum.sk