Cysta na stitnej zlaze

tpch

ojojoooj, tvoje ublizene ego, RNG, tak strasne tuzi po pohladkani a uznani, az je to smiesne. Ty si uz takto teatralne odchadzal aspon 100krat z tohoto fora a stale tuvidim tvoje prispevky, dokolecka jeden ako druhy. Si strasne malicherny a citlivy na svoje "sediny", ktore som mimochodom nikdy nevidela...a paranoidny a vztahovacny. To je mimoriadne tazka kombinacia vlastnosti na nejaku debatu.
Osobne nepoznam JEDINEHO lekara, ktory by pacientovi zakazoval pouzivat jod, okrem pripadov, ze ma pacient alergiu na lokalne aplikovany jod (ak si to este nevidel, ako taka alergicka reakcia vyzera, tak chod za nejakym koznym lekarom, mozno bude mat nejake fotecky), alebo pripadu, kedy je to uplne nevhodne-napriklad pri hypertyreoze (hoci i tam sa da za istych podmienok Lugolov roztok pouzit).
Tolko k tej "antijodovej" kampani.

RNG

Sucast kampane proti jodu je vylucovanie niekdajsieho jodidovania muky, to prebieha aj na Slovensku, aj ked o tom zrejme nevies, a zadubene drzanie sa odporucenej dennej davky 150 mikrogramov, ktora bola mylne v roku 1948 v USA urcena a prebrata do celeho sveta.
A s tym tu koncim, lebo mi je bolestive jednat s ludmi, co nemaju ani kusok ucty v tele a prislabu uroven vedomosti na to, aby ma tu kritizovali a napadali alebo vobec diskutovali.
Polovicne vedomosti su dakedy horsie, nez ziadne. To dava jednotlivcovi sebavedomie a miesto toho, aby sa ucil pocuvanim a citanim, zapcha si usi a rozprava agresivne druhym na posilnenie svojho ega.

tpch

Co sa tyka glycerinu a glycerolu-ako glycerin sa oznacuje 85% roztok glycerolu, ktory sa pouziva na pripravu liekov. Cize moja terminologia je spravna.
Nejake tvoje sediny su uplne irelevantne.
Na Slovensku ziadna protijodova kampan neprebieha, ak v USA ano, ries si to tam.

RNG

Nazory lekarov co su spracovani protijodovou propagandou nemozes brat ako bernu mincu. Treba sa obratit na takych co s tym uz desatrocia pracuju a su svetove kapacity na to a nie na miestneho lekara.Viac mozes najst cez google.sk ked si tam zadas moj nicok a slovo jod. Tam su aj dalsie linky pre tych co by to chceli studovat dalej.

Tpch, trochu ucty aspon k mojim sedinam by som si zasluzil. Nehovoriac o vzdelani a skusenostiach.

Co sa tyka roznych jodovych roztokov, pouzivaju sa nielen jod, KJ, NH4J, ale aj rozne ine zluceniny jodu a rozpustidla od vody cez rozne alkoholy, kam patri aj glycerin(spravne glycerol, kde pripona "-ol" znamena alkohol)

Toto forum nepovazujem ako platformu na ukazovanie sa, ale na prakticke rady pre ludi, ktorym nestacia ich lekari, lebo im nevyriesia problem k ich spokojnosti. Ja tu uvadzam nazory inych lekarov, ktori su potlacani v masovych komunikaciach monopolnym alebo skoro monopolnym lekarskym systemom.
Robim to najma pre to, ze sam mam s nimi dobre skusenosti a snazim sa aj druhym moznost vyberu umoznit.
Najma krajanom, kde je tlac a TV manipulovana viac ako napr v USA, kde sam zijem.
Teda ja osobne nemusim objavovat Ameriku, ja tu zijem uz mnoho desiatok rokov.

tpch

RNG, u nas sa mandle este stale natieraju jodovou tinkturou, to si neobjavil Ameriku. U nas to funguje. Samozrejme roztok jodu sa pripravuje v lekarnach a nie je liehovy-aby nestipal-ale glycerinovy. Lekari ho poznaju pod nazvom "jodglycerin" a je to bezna sucast liecby (samozrejme kazdy lekar ma svoje oblubene postupy a niektori ho pouzivaju, ini nie).

eam

Nedávno v jednej TV relácii hovoril krčiar, že nie je nutné pridávať si jód, úplne stačí toľko koľko prijímame v strave.A na cysty som kedysi brala nejaký doplnok z herbalife a stratili sa.

RNG

Za mojej mladosti lekari este obcas natierali mandle rovno jodovou tinkturou a casto to pomohlo.
Nevidim ziadny dovod, aby sa ten dobry navod nepouzival aj dnes.
Najma, ked clovek zisti, ze vsetka ta propaganda proti jodu bola umelo vytvorena a je to loz a bolo to na podporu predaju patentovanych antibiotik.
Naviac ked atb nezaberaju hodne casto.

Mišo

Dobrý deň, vedel by mi tu niekto poradiť prosim? asi pred rokom sa mi vytvorila cysta v mieste kde som mal kedysi mandle lebo tie mi vyberali je velka asi styri milimetre biela a plna akobyt tekutinkyk pouzival som nanu bioparox zmenšila sa na uplne malinku no po čase zas sa trošku zvačšila a ostalo vnej take bledšie jadro, moze ma v buducnosti ohrozit ? možem nanu pouzit tiez jod a enzymi ?

pozri-

...moja kamoska mi hovorila ze jej dcera mala cysty na maternici a ze jej lekar daval nejake lieky nepomohli-a tak jej este poradil pit ZELENY KVALITVNY CAJ/a ze ak ten nepomoze pojde na operaciu/-pila ho denne 4salky ale neviem ako dlho a ked sla na kontrolu mala vsetko ok...
tak asi aj ZELENY CAJ je dobry NA CYSTY...