Fortuna Vita

Príspevok v téme: Fortuna Vita
kamari

Poznáte niekto tento vraj prevratný produkt tekvicoveho oleja s organicky viazaným jódom, ktorý by mal zlepšiť a upraviť metabolické funkcie organizmu? Teda predovšetkým funciu štítnej žľazy a následne celého endokrinného systému.
Myslíte, že je možné s ním zlepšiť hladinu cukru v krvi pri DM1, prípadne podporiť tvorbu vlastného inzulínu?
Na stránke www.regeza.sk je ešte jeden produkt - detoxikačný gél SANOGEL, ktorý vraj regeneruje okrem iného aj funciu pankreasu a očisťuje organizmus a "normalizuje" imunitný systém.
Nikto to neskúsil? Možno by to stálo za pokus.

pozor kópia

Ja poznám tento výrobok FORTUNA VITAE, je to originál olej, ktorý vynašiel biochemik, prof. Turianica, venoval mu 40 ročný výskum. Konzumujem ho už niekoľko rokov. Mali mi vyoperovať štítnu žľazu,ale tento olej ma zachránil pred operáciou. Nemusím brať žiadne lieky a cítim sa výborne, nakoľko tento olej mi dodáva aj energiu. To sa musí vyskúšať, nestačí však jedna fľaška.

Ivka 1

Ano je to presne tak ako pises. Kazdy sme iny, jednemu pomaha to a druhemu zas ine.
Castokrat skusame a skusame, nic nam nepomaha a potom odmietneme to,co by nam pomoct mohlo. A nie je aloe ako aloe. Na trhu je velmi vela vyrobcov ale skutocne kvalitneho aloe je velmi malo.

dia-život

no Ivka ja som pila Aloe,dlho som užívala aj hlivu,pila som strašne veľa čaju/sa píše že čaj a káva pomôžu aby človek neochorel na cukrovku/predsa tu cukrovku som dostala.Takže nič žiadny prípravok nie je dokonalý.Syntetické veci z lekárne?Flavin som dávala mojim detom a boli menej choré.Dialevel beriem od Walmarku zatiaľ to vyzerá tak že mi pomôže pri cukrovke.Takže nejak je to tak.

Ivka 1

Doplnky výživy dostupné v lekárňach majú syntetický alebo polosyntetický základ a okrem toho,že obsahujú farbivá a rôzne protihrudkujúce a leštiace látky, majú bohužiaľ aj veľmi malú vstrebateľnosť a organizmus z nich dokáže vstrebať max.10 -20% Dokonca u doplnkov výživy jedného veľmi propagovaného výrobcu je vstrebateľnosť len 8%. Také doplnky ľudskému telu nepomáhajú ale naopak ho veľmi zaťažujú a poškodzujú životne dúležité orgány.
Prečo sú schválené a dokonca odporúčané ? Farmaceutický priemysel je práve taký bohatý a výnosný ako zbrojársky.Je to jeden veľký hazard s ľudským zdravím a točia sa tu veľmi veľké peniaze. Veď nie nadarmo je v poslednom čase lekáreň na každom dohu. V našej poliklinike ich máme sedem . Predtym boli v celom meste tri. Ďalšou kategóriou sú prírodné doplnky výživy.Ak sa rozhodnete ich užívať, pýtajte sa na garancie kvality produktov.
Autoimunitné ochorenie je porucha imunity,kedy imunitný systém napáda svoje vlastné tkanivá - orgány. Aloe ako harmonizátor imunitného systému dáva imunitný systém do rovnováhy. Je to však dlhodobý proces. Takže žiadný zázrak hneď alebo do troch dní.
Je možné ho kombinovať s liekmi od lekára. Dokáže zvýšiť ich účinok a eliminovať vedľajšie škodlivé účinky liekov.

Aloe obsahuje:proteíny ( jednoduché bielkoviny) – sú nevyhnutné pre všetky živé bytosti. Sú využívané pri tvorbe tkanív a energie.
-vitamíny –A, B1, B2, B6, cholín, v malom množstve B12, C, E, niacín (PP), kyselina listová
-minerálne látky (draslík, vápnik, horčík, sodík, mangán, meď, zinok, chróm, železo, a ďalšie stopové prvky)
- aminokyseliny (stavebné zložky bielkovín)– v géle sa nachádza 20 z celkového množstva 22 aminokyselín, ktoré sú nevyhnutné pre ľudský organizmus a 7 z celkového počtu ôsmich esenciálnych aminokyselín, ktoré si ľudský organizmus nevie vyrobiť, musíme ich dodávať potravou - preto je aloe vhodné z hľadiska výživy
- cukry – sacharidy , dôležitý je polysacharid acemannan, ktorý dokáže prenikať do krvi a má imunostimulačné účinky. (na rozdiel od iných polysacharidov, ktoré sa pred absorpciou najskôr štiepia, polysacharidy prítomné v aloe vera sa neštiepia a do krvného obehu sa dostávajú nezmenené, kde pôsobia ako látky schopné zosilniť alebo zoslabiť imunitnú odpoveď)
- enzýmy – sú veľmi dôležitou súčasťou. V dnešnej potrave sa nám ich nedostáva, pretože je to termolabilná látka, ktorá sa ničí už pri 40*C. Takže všetky pasterizované, konzervované a inak tepelne upravované potraviny už enzýmy neobsahujú. V Aloe Vera je veľa druhov enzýmov, ktoré pomáhajú štiepiť potravu, čím napomáhajú tráveniu. Všetky živiny v našej potrave sa môžu účinne absorbovať. Bez enzýmov nefunguje správne trávenie, to má za následok poruchy imunitného systému a s tým súvisiace rôzne ochorenia.
- mastné kyseliny- 3 hlavné typy- pôsobia ako silné protizápalové činidlá. (tri najznámejšie cholesterol, campesterol a D-sitosterol
- saponíny (tvoria 3% gélu, sú to látky, ktoré majú čistiace a antiseptické účinky)
- lignín (drevitá látka, ktorá má obrovskú schopnosť prenikať- a keď má pri sebe iné účinné látky, zoberie ich so sebou- cez kožu pri krémoch, cez sliznice pri vnútornom používaní),
-antrachinóny (vo vysokej koncentrácii majú preháňajúci účinok – vysoký obsah antrachinónov je v šupke listu, preto naša spoločnosť používa iba čistý gél z vnútra listu! Antrachinóny obsiahnuté v čistom géle majú vynikajúce analgetické (bolesť tlmiace), antibakteriálne, protiplesňové a virucídne účinky. Antrachinóny dodávajú šťave horkú chuť a žltú farbu.

1. Aloe je harmonizátor imunitného systému (harmonizuje náš imunitný systém. Jeho úlohou je chrániť organizmus pred zmenami spôsobenými inváziou mikroorganizmov, ako sú baktérie, vírusy alebo pozmenenými bunkami, ako sú nádorové. Akékoľvek poškodenie podstaty a účinnosti imunitného systému spôsobí jedincovi veľké problémy. Tie vznikajú vtedy, keď imunitný systém pracuje nedostatočne alebo prehnane (alergie), alebo účinkuje neprimerane, keď napáda vlastné tkanivá – tzv.autoimunitné ochorenia.
Na imunitný systém treba hľadieť ako na najdôležitejšiu súčasť našich obranných mechanizmov. Aloe je obrovský pomocník nášho vnútorného lekára (imunitného systému). Začne pomáhať (robiť poriadok) tam, kde sú najväčšie problémy.
Aloe ochraňuje organizmus pred nežiadúcimi účinkami voľných kyslíkových radikálov, opravuje a regeneruje poškodené bunky a tkanivo. Normalizuje metabolizmus krvných lipidov, a tak ovplyvňuje hladinu cholesterolu a ostatných mastných kyselín v krvi. Pomáha pri pľúcnych ochoreniach, rôznych problémoch s tráviacim traktom (od menších tráviacich ťažkostí po zápalové, vredové ochorenia), pri rôznych typoch artritídy, pri dne, pri ekzémoch a iných typoch alergie, a pri ďalších ťažkostiach (využite možnosť konzultácií)
Za to, že pomáha pri toľkých ťažkostiach, vďačí komplexnému a vyváženému zloženiu účinných látok – sú uvedené vyššie.
Účinok sa zvýrazní, keď sa spolu s gélom budú podávať aj ďalšie produkty.
2. Aloe pomáha pri znížení toxicity organizmu – aloe vera nás prečistí zvnútra. Každých 10 cm čriev absorbuje rôzny typ minerálov či vitamínov. Vplyvom nekvalitnej stravy sa do nášho tela dostáva veľa škodlivín, ako sú kovy, tuky a iné , ktoré sú následne absorbované tiež. Mnoho škodlivín sa v tele dokáže udržať po veľmi dlhú dobu. Čítala som, že niektorí ľudia mali v tele hliník, s ktorým prišli do styku pred 20 rokmi. Aloe vera dokáže tieto škodliviny z tela odbúrať.

3. Aloe má protizápalový účinok – zápal je normálna obranyschopnosť organizmu. Je to odozva tkaniva na poranenie a jeho úlohou je doviesť bunky imunitného systému na miesto poškodenia. Zápalový proces je veľmi dôležitý a potrebný. Nesmie však trvať príliš dlho. Pomáha proti zápalom vo vnútri organizmu alebo na pokožke. Napr. pri popáleninách po aplikácii Aloe Vera okamžite ustúpi bolesť a pri opakovaných aplikáciách sa rana zhojí oveľa rýchlejšie a bez jaziev (alebo s min. jazvami pri veľkom popálení).
4. Harmonizuje naše metabolické funkcie (látkovú výmenu) – žiadna choroba látkovej výmeny sa neprejaví zo dňa na deň. Ak náš organizmus neobdrží s potravou niektorú dôležitú živinu, alebo celú skupinu živín, potom taký nedostatok spôsobí poruchu metabolizmu, ktorú nemusíme na začiatku ani zaznamenať, pretože náš metabolizmus sa dokáže vyrovnať s prechodným nedostatkom. Keď tento stav trvá dlhšie, vedie k chorobným stavom. Keď sa budeme starať o správny priebeh metabolických procesov, môžeme sa vyhnúť neuveriteľne veľkému množstvu obtiaži. Krajnými prípadmi sú také choroby, ako cukrovka, skleróza, dna.
Aloe pomáha svojou regulačnou činnosťou na bunečnej úrovni zabrániť poruchám metabolizmu alebo zlepšiť už narušený stav.
5. Pomáha regenerácii buniek – aby organizmus vedel optimálne rozložiť a využiť potravu. Tým zvyšuje fyzickú aj duševnú výkonnosť. Bežné bunky sa vďaka aloe obnovujú v intervale od 3 týždňov do 3 mesiacov, príp.6 mesiacov, pľúca zhruba za 1 rok a kosti za 7 rokov. Každý deň telo vyprodukuje 2,4 mil. buniek. Tu by bolo vhodné poznamenať, že Aloe je ideálne a potrebné užívať 3 krát denne v približne rovnakých časových odstupoch, aby kolovalo v organizme stále. Najdôležitejšie je pitie aloe v noci, pretože najväčšia mitotická aktivita (mitóza je delenie buniek podmieňujúci ich nárast) je od 24.hod.do 4.hod.rannej. Preto sa napr.hovorí, že sen pred polnocou je „snom pre krásu“, ale dôvodom je správnejšia regenerácia kožného tkaniva.)
6. Život v harmónii so svojou životnou silou (výbavou) – keď toto človek nedodrží, dochádza k preťaženiu, človek sa uštve, zničí. Trvalé stresy dokážu vyvolať veľmi nepríjemné choroby. Takže i pozitívny pohľad na svet môže pomôcť. A zo svojich skúseností môžem povedať, že i v tomto ohľade má aloe pozitívny vplyv.
7. Listy Aloe Vera obsahujú pomer živín a vody podobný s naším organizmom. Uvedené vlastnosti aloe vera gélu sú dosiahnuté synergickým (vzájomne sa posilňujúcim) pôsobením jednotlivých látok. Preto dokáže pôsobiť pri tak širokej škále ochorení. Dokáže pomáhať nie len zvnútra organizmu, ale i zvonka na pokožku.

a adriana

Ahoj Kamari, ja chodím so synom kade - tade, a pokúšam sa o zázrak. Boli sme na diagnostiku prístrojom, že vraj čínska medicína. Držal v ruke kovové rúrky, a vraj má zavírenú pečeň, a stačia na to zázračné produkty a vylieči sa. Takže sme sa pekne pozdravili a urobili čelom vzad. Najnovšie nám núkajú Aloe Vera Gel, tiež zázrak. Celé je to o peniazoch. Všetky tieto zázračné veci stoja kopu peňazí, ale nemyslím si, že je to zázrak, ktorý túto chorobu vylieči, určite nie DM1, kde sa postupne likvidujú bunky autoimunitným procesom. Skúsiť môžme, možno to trochu pomôže, ale každý organizmus je iný,a čo pomôže tebe nemusí mne.

profesorko

Čítal som veľa o tomto produkte aké blahodárne účinky má pre zdravie človeka. Je veľa výživových doplnkov na trhu avšak ja dôverujem len tým ktoré sú dostupné v lekárňach pretože určite prešli dôkladnou kontrolou a normami ktoré sú spojené s legislatívou v krajínach EU. Verím že takýto produkt sa čoskoro objaví.

Andrej567

Prečitaj si čo napísali o doprave toho gelu na tej stránke čo uvádzaš a uvažuj:

"V zimných mesiacoch uprednostňujeme posielame Sanogelu cez Slovenskú poštu (formou listu), nakoľko jeho skladovacia teplota je do 7 ° C., alebo osobný odber."

Však mnohé schránky sú aj vonku na mraze, čo to urobí tomu preparatu ked jeho najnižšia skladovacia teplote je do 7 stupňov...

Keď gel, tak stačí klasika Indulonou nazvana - tá nemá časové obmedzenie či pred jedlom alebo po, päty si ňou môžeš natrieť hocikedy ;-)