Tehotenstvo - otázky/moje prvé

Príspevok v téme: Tehotenstvo - otázky/moje prvé
jancecka

Ahojte, som v 6 týždni tehotensta, z čoho sa nesmierne tešíme. Je to moje prvé čakanie na bábo, preto mi hýria hlavou rôzne otázky, ako čomu sa trebárs vyvarovať v potravinách, tak alkohol viem že sa nesmie, chynín v toniku je nebezpečný, kávu som vyradila, bylinkové čaje tiež nepijem, ale rada by som počula nejaké rady ako sa stravovať, čo robiť a čo nie aby som prežila celé tehotenstvo v pohode, nielen ja ale aj bábätko, ďakujem
----------------------------
Tehotenstvo - www.zdravie.sk

zuzula12

Dievcata, ja sa nepokladam za expertku v oblasti stravovania (hoci mam vystudovanu biologiu), ale ktora z vas zaruci, ze mlieko je nezdrave? Je to opat len nazor okruhu ludi ... Tak isto ako nazory na soju, kuracie maso, biele pecivo atd. Ma dost znamych, ktori su odbornici v tejto oblasti, a hoci sa ich nazory lisia, prevazna vacsina je za striedme stravovanie - to znamena nic neprehanat. Uprime, cudujem sa a zaroven lutujem ludi, ktori travia cas tvorenim svojho jedalneho listka len aby tam zahrnuli vsetky vitaminy a mineraly. je to nemozne - teraz vam povedia, ze orechy su zdrave a o par rokov sa to zmeni ...

Co sa tyka mlieka ... tehotne a dojciace matky dostavau v USA potravinove listky na urcite potraviny, je medzi nimi aj mleko ( plus zelenina, arasidove maslo, a viac si uz nepamatam ...). Viem, lebo som tam zila. ja som odjakziva bola mliecna, vsetky tri tehotenstva mam vynikajuce krvne testy ... Samozrejme, ze mlieko je alergen a preto treba byt opatrny ... Mne osobne sa zda prehnane davat rady stylu "nepi mlieko, vyluc jogurty" ...

Len moj nazor, nie som lekar ... no ja sa cely zivot riadim heslom "pocuvaj svoje telo" ... ak mam na nieco chut, dam si to, vseobecne sa vsak stravujem velmi zdravo ...

usiko

soda nebude stipat, lebo neutralizuje, teda by ti mala zmiernit priznaky, ja si nou preplzchujem nosovu dutinu, ked mam zapalenu - nadcha....

jancecka

ok usiko, ďakujem za rady, aj Mirke, skúsim to s tou sódou :D a ak bude štípať, tak nech, musím si zvykať na bolesť :D čochvíľka ma to čaká

usiko

podla pribal. letaku, teraz som citala, nerobili sa ziadne testy na tyehotnych /co je dost logicke, lebo ktora tehotna by sa na to dala, ved prave preto su lieky zakazane, lebo nie su odskusane na tehotnych a tak nechce nikto riskovat/ , no a ze sa ma pouzit len pod dohladom lekara.....aj tak je na predpis, takze ti treba lekara na to....

jancecka

no teda, doteraz som veru problémy nemala, mlieko pijem veľa a často, ale obmedzím, alebo vylúčim úplne ak sa bude dať :D a uvidím

usiko

veru, mirka ma pravdu, mlieko je nezdrave, kvoli tomu, co napisala, aj kvoli inym veciam....lekari su este niektori sto rokov za opicami, takze gynekologicky tiez niekedy......mlieko brani vstrebavaniu vapnika, takze pre tehotne nie je vhodne, lebo aj tak ti dietatko berie vapnik z kosti pre seba...a este do toho mlieko, tak sa ti odburava skor...ak mliecne veci, tak bifidove, acidofilne, jogurt.....

usiko

jancecka,

vies co? GYnazol krem nie je zly, skus si ho u lekarky vypytat na recept...das to tam raz a 5 dni sa ti to tam drzi a lieci ti to tam...a je uzcinny, lebo ked som mala mykozu, tak pomohol....

jancecka

Ďakujem Mirka. No mne mlieko poradila hlavne moja gynekologička. Avšak nekupujem si z obchodu, teda aj také hej, ale keď pijem mlieko samé, tak si kupujem z automatu. Malo by byť kravské :D ja inak mliečko moc ľúbil studené od smädu. Syry ani tak nejem, ako jogurty. Ale hlavne len čisté mlieko, či cereálie s mliekom. Takže pokúsim sa obmedziť sladké aj mlieko, budem si robiť výplachy a dám vedieť čo a ako :D Ďakujem

mirka 23

Ja už nemam chuť rozčulovať sa nad bludmi ktore sa vypušťaju do medií. Vieš, ak mliekari potrebuju žiť, preto tvrdia blbosti Pravdou je že mlieko je nezdrave a zabraňuje vstrebavaniu vapnika a navyše to, ktore je v supermarketoch je aj nekvalitne. A inak, čo som čitala članky o tehotenstve, tak mlieko sa neodporuča piť!!! Ale nikto ti nepovie prečo. Nepi ho hlavne teraz ked maš tie problemy a skus obmedziť syry. No a ked papaš sladke, tak skus aspoň teraz vydržať bez toho.
Pomer sody ti neviem povedať, do 20ml nasyp štvrť čajovej lyžičky, možno menej. To uvidiš, kolko sa ti rozpusti.
Výplach si môžeš urobiť s obyčajnou 10ml striekačkou asi dvakrat do dňa. Na začiatku ťa to môže štipať, hlavne ak maš večši problem, potom je to však OK.