Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Neobvikly problem

Príspevok v téme: Neobvikly problem
Lucka454

Ahojte :) mam 21 rokov a mam trochu netradicny problem..Hned na uvod poviem ,ze mozno je chyba aj vo mne ja neviem tak piste .Problem spociva v tom ze moja mama vobec nevari.Myslim tym NIKDY NIC.proste VOBEC.Nikdy ani nezvykla varit..Od mojich 4roch rokov byvame v rodinnom dome s babkou(lebo mama sa rozviedla s otcom) a je na nas sama aj na brata.Brat je ale uz starsi ma 25.Len mi je proste divne ze moja mama nikdy nevarila a nevari.Vzdy som to chapala sak bola na nas sama a jest sme mali kde lebo babka sa cinila vzdy.Takze brat,mama a aj ja obeduvavame len u babky.Babka je taka nasa hlava rodiny.Vari skoro kazdy den a rada..Nikdy som to nejak neriesila az kym mi nedoslo ze ja vlastne neviem pomaly ani nic uvarit potom mi doslo ze preco-lebo nemam vzor.Babka si do toho kybicovat neneha a mamu to nikdy nenapadlo ma ucit.Stale sa kvoli tomu hadame lebo niekedy fakt neni co jest(ak je babka u lekara) uz aj babka mame nadava za to a nechape to.Ale sranda je ze vzdy ked k nam dojde mamin terajsi priatel tak vari,pece o dusu...ked sa jej opytam preco obcas nenavari povie ze NEMA CAS LEBO ROBI.Ale zaujimave ze ked je tu on tak cas ma.Akoby bol pre nu on najdolezitejsi na svete (po otcovi nemala dlhe roky nikoho az potom tohto) Kamaratka mi povedala ze to je divne ze je to povinnost matky..to ale nehovorim ze ja mam sedet na posteli a valat si sunky to nie ale ona ma ani nechce ucit...Aj som sa jej to snazila normalne poveat ale vzdy na mna nahuci..Dnes som jej hovorila ze nech ma nieco aj nauci ale ona sa stale vyhovara.Mne to je uz smiesne.Dobre nevari najlepsie ale aspon NIECO.Vsetkych rodicia predsa varia a maju normalny obed ale u nas to tak nie je.Moja mama nejde na nakup podla toho co budeme varit ale ona donesie tvrdy syr,rozky a svoje light jogurty s musli tycinkami.Dneska som spravila polievku ja a celkom sa mi vydarila tak som bola hrda na seba a ked som zas zacala s nou rozoberat tuto temu tak na mna zas nahucala ze nema cas na varenie..raz na obed uvarila brokolicu vo vode a potom ju aj zjedla...no tak ja som si teda dala rozky...brat to iste..ja neviem ,ale chcem vediet varit a chcem aby sme sa aspn streidali alebo co ale ona neviem co ma za problem.Vzdy to skonci hadkou..prosim pomozte ,viem ze toto je problem na smiech ale JE.Dakujem

anjelik9

a ved normalne povedz babine ci by ta nenaucila varit ze by si to aj ty cela vediet aby ked nebude ona dom aby si mohla daco ukuchtit =) mna mamina tiez vyhanala z kuchyne bo ja som jej musela vsetko komentovat ;) ale ked je cele dni v praci a ja doma tak si tiez daco musim ukuchtit sama =)

darika

Lucka
Ja by som nehadzala vinu na babku.A nechcem ist ani proti tvojej mame,ale keby chcela...mohla do tej kuchyne vojst hocikedy,ked tam babka nebola a varit.Takto jej to vyhovovalo.Babku obdivyjem.Starala sa cele roky o 3 generacie a to je co povedat.Ty sa teraz len snaz babku s jedlom pochvalit,ako ti to chutilo,ako by si to chcela aj ty vediet,ako by si raz chcela aj ty varit tak ako ona,snaz sa byt ked sa da v kuchyni,ked vari,pytaj sa jej.Nezavadzaj,aby neznervoznela.Ked bude struhat zemiaky,ponukni sa.Len pomalicky.Najprv sa pozeraj.Babke sa to zacne ratat,ked zisti,ze sa v nej vidis.

ojka

....m joooj, tebe len tá gramatika leží v žalúdku, najpr sa pozri na svoje ako píšeš, potom kritizuj. (;
Lucka454 ako bolo spomínane, kúp si kucharku, alebo na nete popozeraj nejaké veci, niektoré su fakt ľahunké a pojde to v pohode (: Neboj. Alebo sa popýtaj babky, či by ťa sem tam nepustila k sebe do kuchyne, keď varí (:

simča 0222

ahoj strašne mi pripomínaš moju kamošku hlavne s tou brokolicou bo to sa stalo aj jej ale asi len nahoda a teraz k veci tak skus kupiť ty niake veci napr kurča len ho umyješ osolíš pridáš olej a vodu a daš piecť a uvaríš ryžu a máš obed:)alebo špagety a polievky ako vravíš skus takýmito jednoduchšími a potom postupne budeš pridávať iné alebo sa poraď s kamoškami čo vedia variť možno ked to rvoja mama uvidí že kto u vás doma varí tak to možno pochopí a začne aj ona alebo aspon nakupi aby si mohla variť a ked nie tak z teba bude už kuchárka taka dobrá že si budeš variť sama a nebudeš odkazana na mamu držíp prsty:)

soffa

ved ked mas pocitac,tak skus niejake lahke recepty,mas tu vseliake,.....ak sa naucis varit bude to pre teba len +,kazdy muz sa potesi ked pride domou,a ma doma navarene,aspon nemusi hladat inde.a co sa tyka skusenosti,tie naberes jedine praxou.

jajka001_

urcite ju zakazdym sprdla, ze to robi zle, a nech ide prec, ze ona to spravi lepsie, a tvoja mama ziskala k tomu takto nechut, stale bola kritizovana. preto tak rada vari s priatelom.

lost

Nie kazda mama mieni travit svoj cas pri sporaku... takze.. aj tu plati ze rodinu si nevyberas, tazko povedat ci tvoja mama robi dobre alebo nie, nutit ju nikto nemoze, I KED naucit by ta mohla, ale nevadi, mozes sa aj sama,a o to viac hrda budes na svoje dielo :)
hlavne ak ta to bavi, tak ta to podla mna zatrhne do varenia tak ze budes chciet skusat stale nieco nove..

a ked sa nepodari, tak nic sa nedeje, casu kopu, skusaj skusaj skusaj, nikto nepadol z neba ako super kuchar a uz aj to ze sa ti podarila polievka a brokolica je fakt super, gratulujem.. taky uspech sa ceni :)

ked to vzdy konci hadkou, tak najlepsie bude ako uz jajka001_ napisala, kupit su knizku, alebo ak chces uplne zadarmo tak zasurfovat na inernete a uz len varit a piect :)

hlavne sa netrap kvoli mame, mozno nevie varit, ale urcite prekona inu mamu v inej cinnosti :) kazdy je na nieco ine...

Textová Inzercia

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Neobvikly problem - Fórum - ZDRAVIE.sk