Tehotenstvo a lieky

Príspevok v téme: Tehotenstvo a lieky
anonym_11146

ahojte vsetci ktori prispievate do tohto fora. Mam problem ktory sa tyka tehotenstva a liekov. V 9 tyzdni tehotenstva som zistila, ze som tehotna a cca asi 2 tyzdne pred tym som mala chripku a brala som antibiotika. Chcela by som Vas poprosit o radu ci ste sa niekto s tym stretli a ako to vsetko dopadlo. Niekto tvrdi, ze lieky v tehotenstve su velmi skodlive, iny su zas nazoru, ze to nic nie je. Tak vopred dakujem za prispevky a dufam, ze budem po nich kludnejsia :-)

linka

No podla toho aké lieky si brala.Treba to povedať tvojmu ginekológovi a on určí čo a ako ´dalej.Prekonať takéto vírusové ochorenie nie je sranda.

brunuska

homeopatia nie je o viere- bud nebol zvoleny spravny homeopaticky liek na konkretny problem-alebo si nepochopila fungovanie homeopatie-po uziti lieku sa priznaky na chvilu zhorsia-pretoze telo sa brani a tym sa lieci-casom dojde k vylieceniu.

zc

homeopatiká pomôžu len tým čo vería že im pomôžu!!!
môj 14mesačný sym nevedel že mu majú pomôcť a po opakovaných dávkach nie lacného homeopatika sa nasadili antibiotiká a chlapčiatko do 24 hodín bolo znova vo svojej koži.

rata

V tehotenstve by som užívala iba homeopatické prípravky. Moje skúsenosti s nimi sú niekoľkoročné a veľmi dobré. Odkedy ich poznám, nebrala som žiadne antibiotiká.

brunuska

to nie je pravda ze homeopatika su neskodne a ucinkuju u vsetkych!!! ale je potrebne zvolit spravne homeopatikum na konkretny problem- homeopaticka liecba je zalozena na principe "podobne sa lieci podobnym"
homeopatika sa vyrabaju z jedovatych rastlin,z jedu hadov-ale ich koncentracie nie su nebezpecne! homeopatikum vlastne vyvola v tele reakciu-telo sa zacne branit-priznaky sa na chvilu zhorsia-to je znak,ze zaberaju a potom rychlo pomozu-neberu sa dlhodobo!!!

tasa

paralen obcas v tehotenstve tiez neskodi, hlavne pri chripke je dobry, ale nie brufen, na ten pozor, i ked jednorazovo by nemal tiez skodit, no neodporuca sa zvlast v poslednom trimestri, taktiez ako i anopyrin. a anopyrin v 1.trim. by som brala ak tak len nizsie davkovany do 100mg. aj je to jednorazova zalezitost, tak by sa tiez nic nemalo stat. paralen , ak treba brat dlhodobo, tak radsej detsky paralen, ci cipky

tasa

nuz, lepsie brat ATB v tehotenstve ako nechat posobit infekciu, ta napacha niekedy viac zla. ALE zalezi od toho aj ake ATB-niektore sa v tehotenstve nemozu, ale napr.tie penicilinoveho radu su v pohode