Strach z prace.Sibe mi?

Príspevok v téme: Strach z prace.Sibe mi?
katheline

Mam pocit,ze mam fobiu z prace.Uz som doma rok,a presne mi to vyhovuje.Neznasam sa stykat s ludmi,riesit s nimi nieco,robit,pocuvat rozkazy sefa a ked mi pride navrh nejakej prace,okamzite ma zaleje pot a zacnu sa mi triast ruky.Viem ze dlho to tak nemoze ist,peniaze ma donutia ist,ale co ked ja dostavam zachvaty uzkosti az paniky len co si predstavim ze mam byt zatvorena 8hodin niekde s cudzimi ludmi a robit nieco co nenavidim!?Bola som 3 roky v zahranici a tam som si toho uzila dost.Uz viac nechcem,zo slova pracovat je mi DOSLOVNE na zvracanie,co mam robit?Myslite,ze to je uz na psychologa?

ahojcek

a odkial si katheline? Aj ja mam podobne obavy z prace , teraz pracujem s priatelom ale tento rok si chceme kazdy najst inu pracu... Tiez neviem co bude:(

bella12

Jajka ma pravdu, cim dlhsie budes doma, tym to bude pre teba tazsie - ale vzdy sa to da prekonat. Prezila si traumatizujucu skusenost tykajucu sa prace a tak su Tvoje pocity prirodzene, ale brzdia Ta v dalsom rozvoji. Kedze sa tykali prace na linke, tak toto by som Ti neodporucala, tak sa zbytocne nestras, ze tam skoncis. A tiez nie je dobre, ak sa fixujes len na pracu, kde by pracoval aj Tvoj priatel, aj ked na zaciatok by to bolo pre Teba prinosom. Len neviem, ci sa Vam podari taku pracu najst.

Preco predpokladas, ze vsetky prace budu take neznesitelne a kazdy sef bude na Teba ako ten predtym? Na zaklade jednej zlej skusenosti predpokladas, ze tak bude aj vo vsetkych dalsich pripadoch. Je to Tvoj predpoklad, ale mas 100 %-nu istotu, ze sa nemylis? Najhorsi strach je ten anticipacny, ked sa clovek boji niecoho, co nastane v buducnosti, pricom sa katastroficky scenar vobec nemusi naplnit. Odvaz sa na nejaku brigadu, na zaciatok len na par hodin, nezavazne a uvidis ako to dopadne, ci sa Tvoje obavy potvrdia. Povedz si, ze to nemusis, ale chces vyskusat, ked to nevyjde, tak sa nic nestane. Neveris si (chces pracovat spolu s priatelom)a to Ti pridava tiez strach, ale aj keby to nevyslo, urcite by si aspon uvidela, ze by to nebolo az take zle, ako ocakavas.

O praci mas predstavu, ze budes zatvorena 8 hodin s cudzimi ludmi a robit pracu, ktoru nenavidis. Preco si myslis, ze by si kazdu pracu nenavidela? Mas negativne skusenosti z prace na linke, tak taku pracu si nevyberaj, ved charakter tej prace bol za tym, co Ti nahana strach - zatvorena, 8 hodin, cudzi ludia, s ktorymi sa nemozes zblizit, lebo nemas cas ani ist na WC. Ak by sa Ti podarilo najst si pracu napr. ako pomocna administrativna sila, tak by si uz po par dnoch nebola s cudzimi ludmi, lebo by si sa zakonite zoznamila s kolegami a urcite by si tam nasla aspon jednu spriaznenu dusu. Nemuselo by to byt hned na 8 hodin, a rozhodne by si sa v takej firme necitila zatvorena, ved by si mohla ist nieco vybavit do mesta alebo na postu.

Kedze je tu vsak aj problem najst taku pracu, napadlo ma, ci by si nemohla napriklad doucovat anglictinu. Mohla by si sa informovat na jazykovej skole, ak mate nejaku poblizku, niektore ponukaju zaujemcom aj individualne hodiny, cize by si nemala triedu, len zopar studentov, vzdy po jednom. Ale to bol len taky napad, neviem, ci by Ti taka praca vyhovovala a tiez neviem, ci by vyzadovali od Teba skolu v odbore.

Ak je Tvoj strach z prace taky silny, ze si myslis, ze to sama nezvladnes, mala by si zvazit pomoc psychologa.

jajka001_

si dlho doma, stratila si pracovné návyky, máš uzkost z toho, ze si stale doma a nezvyk pracovat, strach z noveho prostredia. nic co by sa nedalo prekonat. mala si neprijemnu pracu, najdi si inu. zacni brigadami, opat si zvyknes na pravidelny rezim, na to ze pracujes, budes mat zo seba dobry pocit. zvyknes si byt s inymi ludmi. potom, ak budes mat stastie, si najdes aj pracu. dnes je to docela problém.
hlavne sa neboj a nestresuj :) tým sa to len zhoršuje. veľa šťastia

mate59

Už dlho som samostatný.Nerozmýšľala si napr.o ošetrovaní starých ľudí doma ?Na ŽL alebo cez firmu,bola by si nezávislá,možno sa to dá robiť aj popri MÚ,návštevy u ludí, nakupovanie, pomoc v domácnosti...

katheline

Mate mas pravdu...ja mam asi ten blok zo zahranicia,12hodinovky na linke,niekedy v zime,na zachod sa bolo treba hlasit a podobne.Plus ziadny Slovak,priatela mi supli do inej firmy,sami poliak,co ma donutili sa naucit po polsky,oni neboli ochotni sa ucit ani po anglicky,zberba jedna...proste najradsej by som robila s nejakou kamaratkou,ktoru dobre poznam,alebo s priatelom,s niekym o kom viem,ze neni magor a nebude mi vrazat noze do chrbta len co sa otocim,tak ako v GB.Mne sa proste az robi zle,ked si pomyslim,ze mam niekde stat 8hodin denne,..zazila som a uz nechcem,..to mas dobre ked jeden rok,aj to je vyhra :) ja 3.:( akurat mi ponukli pracu v Norsku,za 10eur hydinarne,vykostovat v zime kurence,hovorim ze to uz snad nie je pravda,..nech tam idu cigani co ledva skoncili ZS do takych robot...hnus...a ty kde pracujes?Paci sa ti?

mate59

No na linke, tam musí jebnúť asi každého normálneho.Kedysi som tak rok pracoval,no nikdy v živote už.Asi ba si mala nejako odstrániť ten blok a dať sa do poriadku.Každá fóbia sa dá liečiť.Ale je to na dlhé trate.Napr.ja by som nad sebou už tiež asi nikoho nezniesol.Myslím ako šéfa a pod.Nehľadaj kolektívnu, ale samostatnú prácu.Keď odídete do ČR,tam zas budú výdavky za ubytovanie a tak.A v konečnom dôsledku, čo viac zarobíš, to tam zas necháš.

Denz

katheline- vies depresia sa bez liekov vo vacsine odstranit neda......
Ved ta to nezabije ak tam pojdes a porozpravas sa o probleme.

katheline

MATE mas pravdu,to je zaklad...priatel si hlada pracu skor vo svojom obore,ja som mala pripravu na VS ale vzdala som to kvoli financiam,a odisla do zahranicia.Zostava mi len dufat,ze si najdeme pracu spolu,lebo ak nie,to bude supa...praca z domu,kiezby!!Anglicky mam na vysokej urovni,maturita na same jednotky ale co z toho ked vsade chcu prax,na tie lepsie miesta,alebo po znamosti,ktore ja nemam...Uz to vidim,zasa skoncim na linke a budem chodit s bolestami domov kazdy den za 350 eur mesacne a to bude este dobra vyplata... dalo by sa ist aj do Ciech,ale do poslednej chvile dufam,ze bude nieco na dochadzku,inak budem musiet platit ucty dvojito...tazky zivot...