Zbavujem sa akne s prirodnymi olejmi

Príspevok v téme: Zbavujem sa akne s prirodnymi olejmi
saisalmi dob

Ahojte, mam coskoro 22 rokov a uz som poskusala kadeco na vylepsenie pokozky. Samozrejme najviac mi pomohla HA, ktoru som brala rok a pol a mala som plet ako babatko. Ked som ju vysadila opat sa mi vratila do povodneho stavu :( Tak som zacala rozmyslat co teraz. Vyhadzala som z kupelky vsetky chemicke pripravky na mladu plet typu Nivea Young a podobne a kupila si najprv len Alverde cistiaci gel a vodu na plet. Krem som si kupila v jednom bioobchode znacky Dr. Popov Tee Trea. A k tomu esencialny olejcek Tea Trea. Cele ma to vyslo do 10 eur. Velmi to na moju znicenu plet pomohlo. Tak som patrala dalej a nasla som si clanky o KONOPNOM OLEJI A TEKVICOVOM. Konopny ma 99,9 percent omega kyselin, ktore na pokozke spolu s vit. E dodavaju vlahu a liecia takmer vsetky kozne problemy ako lupinka, akne, dokonca aj vrasky. atd. TEKVICOVY olej obsahuje taktiez mnozstvo vitaminom, treba ho aj papat aj mazat na tvar, lebo obs mnozstvo ZINKU, ktory je pre plet a vlasy dolezity. Kedze viem ake je akne utrpenie nedalo mi to nenapisat sem a neinspirovat spolutrpiacich :)

kikarika1

ešte čo sa týka prírodných olejov, neviem či mi v zlepšení pomohol práve kokosový olej, alebo to bola kombinácia všetkého (zinok, kozmetička, liečba ozónom, ichtyiolové mydlo), no vraj na akné a celkovo zlepšenie stavu pleti je lepší arganový olej...zatiaľ ho nemám odskúšaný, možno ho vyskúšam len tak zo zvedavosti, či sa mi pleť zlepší ešte viac (ale moc to ani potrebné nie je, oproti tomu, akú som mala pleť predtým) :)))

kikarika1

podľa toho aký typ pleti máš (či sa ti mastí, či máš viditeľné póry, či máš čierne bodky, červené vyrážky, hrboľatú pleť atď)...

ja používam pure skin anti-spot hydratačný krém (ráno a večer si pleť umývam len ichtyilovým mydlom) ...ale každému pomáha niečo iné, mne to tiež dlho trvalo, kým som si našla niečo vhodné pre mňa, ale konečne som spokojná :)

simka111

Asi som to prehnala, najhoršie je že ma pleť svrbi, skusim ho používať len na noc, ale neviem potom aký krém mam zvoliť na deň... ked každý mi pomáha len určitú dobu...

kikarika1

SIMKA

možno ho používaš prehnane často (ako píšeš - na odličovanie, cez deň a v noci)..ja ho používam iba na noc, na vlhkú pleť si ho nanesiem, lepšie sa vstrebe a výborne zocelí pleť po kozmetickom čistení (keď sa pleť obnovuje, tak sa trošku šúpe a toto kokosový olej napraví)

RNG

Moze sice ist aj o alergiu, ta by sa mala ale ukazat kdekolvek na tele, kde sa dotknes kokosakom, ale skor je to reakcia na zvysene mnozstvo volneho podkozneho tuku(kokosak prenikne cez kozu) a tym sa viac vyluci aj cez tukove/mazove zlazy, tj ked su zapchate, zvysi sa pocet acni. Ale dlhodobo to znamena odmorovanie a zapaly sa daju adresovat citricidalom co si zamiesas do kokosaku.

simka111

Ja som začala používať kokosový olej na odlíčenie pleti aj ako denný a nočný krém.
Pleť sa mi strašne zhoršila,na povrch pleti mi vyšli všetky upchate pory, spravilo sa mi plno malých červených vyrážok... ide len o dočasne zhoršenie pleti, alebo môže isť o alergiu ??????

actafool1

Kocky, ja by som sa Vas chcela spytat, ci je ok, ze sa mi zhorsila plet odkedy pouzivam iba cisto prirodne oleje.. (Sipkovy, konopny..olivovy...) Uz predtym sa mi zhorsila, tak som si povedala, ze sa zbavim vsetkych kremov plnych chemie a ropy a zacnem pouzivat len ciste oleje..
Pocula som nieco o tom, ze pociatocne zhorsenie pleti pri pouzivani prirod. olejov je normalne, lebo plet sa tak cisti ,,od vsetkeho sajrajtu".
Co si o tom myslite? Mate s tym skusenosti? Mam vydrzat v pouzivani olejov?
Velmi pekne dakujem!