Vegetarianstvo

BJ

Pracovala si na jatkach alebo farme, ze to vies posudit? Ked zakupis maso z velkochovu, podporujes cely maso-priemysel, takze podporujes aj chov v USA. Stavas sa totiz clovekom vyjadrujucim nazor, ze konzumovat maso z obchodu je dobre, ved ludia v USA robia to iste co ty, pretoze je to v poriadku. Ale priznajme si, myslim si, ze vacsine ludi je to uplne jedno, odkial je to maso v obchode a za akych podmienok vzniklo, ide hlavne o cenu.

O zdravotnych ucinkoch masa uz radsej ani nebudem hovorit, uz tu bolo povedane dost, kazdy kto chce, si moze zistit viac, a kazdy kto nechce sa moze uspokojit s doporucenim lekara, ako ho treba jest aspon 3x tyzdenne (a nezabudajte na hovadzie, lebo ma vela zeleza!)

čitateľka

zamozrejme mäso je zdravé... ako aj mlieko... a chutné ma veľa vitamínov ja papkávam len kuracie a rybky stravujem sa zdravo športujem som štíhla priam chudá pekná postava... bravčovina hovädzina to vôbeec fujky... to radšej ovocie, a zeleninku ale milujem aj soju... strukoviny proste všetko zdravé a aby ste nepovedali skúšala som byť vegánkou dokonca a dopadlo to tak , že som ležala v krčoch´... takže sme na Slovenku a tu tak netyrajú zvieratá ako napr. v USA... ale kravy maju pohodlie si pozrite stranku... objavmlieko.sk to su vymyté mozgy.. neznášam knihu štíhla potvora!!! ona ma dostala až do nemocnice kde som ležala 2mesiace možno mám také telo ale treba všetko a nezabúaž na omega 3 a 6 rybky orechy... mám kompletne preštudovanú stravu... aj vitarianko usom skúšala byť to už som ani nevidela kde som... takže ja už neexperimentujem.. ale zas sú aj také telá ktoré mäso neznesiu ja neviem je to na vás treba skúsiť... ale neovňovať mäso ved to aj varíte pečiete a tak dalej tak celkom sa mení...
naštudovať si to treba

M74

Ja som bol asi 4 roky vegetarián, aj keď tak raz za týždeň som zjedol rybu, alebo inokedy biele mäso. Aj keď teraz neviem či som sa za vegetariána mohol kvôly tomu vlastne považovať :-) . Potom som túto cestu viac menej z pohodlnosti a z praktických dôvodov opustil. V posledných rokoch jedávam asi to čo sa volá vyvážená racionálna strava. Na ranajky ovsené vločky, na obed napr. cestoviny, alebo hydina, ryby na prírodno. Na večeru často zeleninový šalát. Mäso nejako nevyhľadávam, doma ho prakticky nekupujeme, občas ( 2x za mesiac ) nejakú hydinu. Na druhej strane keď napríklad prídem na obed a nič iné ako rezeň nemajú, tak ho zjem a väčší problém ako to, že je to mäso vidím skôr v tom, že je to vyprážané. Viem si predstaviť život bez mäsa, ale ako by som fungoval ako vegán, tak to nie. Mliečne výrobky ako jogut a syr sú pre mňa dosť dôležité. A veľmi milujem čokoládu :-) .

Iveta Michael

Sofia,ja tiež nejedávam mäso často lebo mi až tak nechutí a najmä nie kuracie. Ale aspoň raz za dva týždne si dám hovädzí vývar lebo to mi naordinoval lekár a mne to aj veľmi dobre padne. Inak skúšala som úplné vegetariánstvo 3 mesiace ale nezhodila som ani 1 kg.Myslela som si´že keď sa to podarilo Michaelovi Jacksonovi-ten bol potom ako vrbový prútik,že to funguje u každého.Nefunguje.A on začal chudnúť kvôli chorobe...chudák. :-(

vevericka

ved jasne kazdy clovek je iny..niekto nemoze maso citit z dovodu,ze mu nechuti, niekto zo zdravotnych dovodov,(ja len chcem uporoznit na tu variabilitu ludi, ze co sadne jednemu nemusi sediet inemu, niekto vyzije z ovocia a zeleniny a ani nepotrebuje vyvazovat nejaky jedalnicek, ci riesit ho,,ale su ludia, co sa vratili spat k masu, lebo vegetarianska strava im nebola dostatocna(a to mohli mat jedalnicek najidealnesjieho vegetariana) ja napr tiez nejem klobasky parky a proste vsetko, co je nacpate v nejakom creve..namelu tam vselico, nahazdu korenia..ale kura, ryby a morske potvory su pre mna lahodka:)

fialka666

vevericka,
to je v pohode, aj ja si to myslim...a nie som biolog...ale ryby mam rada...masa sa viem vzdat, ale niet nad dobre upecenu rybku...

fialka666

vevericka...
to, ze ryba sa nepovazuje za maso maju ludia z nabozenstva...teda krestanstva, neviem ti to vsak presne vysvetlit...

vevericka

tak za cias babiek a prababiek, ludia maso jedli pomenej..nemohli si ho dovolit..maso mali len bohati statkari..ale ryba bola bezna..a ryba je maso(teraz neviem preco, je dost velky boom u "akoze vegetarianov" neoznacovat rybu za maso, aj tu na tomoto fore som to v minulosti postrehla, neviem ci v tejto teme zrovna)..a zivocisne bielkoviny boli vo velkom z mlieka a vajicok(takmer kazdy dedincan mal kravku, aby mohol obrabat pole)..to je dalsi novy boom..zatracovat mlieko a niektori vegani, nejedia ani to ani vajcia..a to uz podla mna nie je vyvazena strava...

kulturistika je divna sama o sebe..aj to extrem..ale existuje aj natur kulturistika, kde nemozu brat suplementy..tam je to miernejsie