KOLKO ma bude stat osetrenie u zubara?

mate59

Choď len na preventívku,on ti ju bez ošetrenia urobí a pritom sa dohodnete koľko to bude stáť.Riešenie iste nájdete.

WWADDAN

to asi nie ale nie kazdy pride do zubara s 1000 eurami,a tak som myslel ze si by v pripade ak by to bolo pridrahe nebola moznost splacat po castiach nie kazdy si to moze dovolit,..a tak nemam ani sajnu kolko by som za to zacvakal

mate59

Zub ti vytrhne jedine pod narkózou.Je to injekcia,ktorá znecitlivuje okamžite,je to pár sekúnd a nič necítiš.Tak si požičaj peniaze od rodičov alebo niekde,nemyslím, že ti zubár poskytne pôžičku.Súčasťou preventívky je aj bezplatné odstránenie kameňa odškrabaním alebo ultrazvukom za nadštandartný výkon s príplatkom.

WWADDAN

no neviem mam uz aj dasno opuchnute a pod nim mam zubny kamen ktory mi to dasno drazdi a preto sa aj bojim ked to zubar uvidi,navyse ak sa mi uz zuby kivu tak asi bude musiet trhat a tak 3 zuby aj nieco budu stat samozrejme okrem strachu a bolestia financii cital som ze sa da vypitat pred zakrokom nejaka tab.alebo ijekcia na ukludnenie a ze pri tom je starach potlaceny ,ale neviem ci sa za to tiez vela neplati,je to bezne ze to zubary maju k dispozicii?

mate59

Chápem, že máš strach zo zubára.Ošetrí ťa v lok. anestézii,necítiš nič, len slabé pichnutie.Prekonaj strach kým ťa nič nebolí,od toho sú preventívky.Až ťa začne zub bolieť,bolesť bude iste vačšia ako samotné ošetrenie.Vykonaj len prehliadku, ošetriť sa daj potom po roku,ak nemáš bolesť,dohodni sa s lekárom.Najlacnejšie riešenie doplnenia chýbajúcich zubov je prozéza na vyberanie.Neboj sa a objednaj sa na prehliadku,možno ti zuby zachráni.

jajaja99

vlastna skusenost.....zacalo to bolavym zubkom, nasledoval rontgen, injekcia a vymena plomby....summa sumarum 23,50 euri...minulorocnu preventivku som neabsolvovala, lebo nemam cas vysedavat cely den v cakarni...ziadnu minulorcnu neabsolvovanu preventivku som neplatila.

WWADDAN

ja viem ze som nezrobil dobre ale mam panicky strach zo zubara a tak som nesiel za vcasu az teraz ked je zle,je to fakt draha zalezitost dat si teraz zuby do poriadku ,ale nezanedbaval som ustnu hygienu,skor som mal ist odstranit kamen uz za vcasu a neboli by s toho az take nasledky viem ze preventivka by to finnancne ulahcila ale ak by ste vedeli pochopit mna a ludi ktory maju taku fobiu zo zubara tak by ste to pochopili,..neviem ak by my mal 3 zuby ktore sa kyvu vytrhnut tak si asi zarobim ,preto dufam uz pri najlepsiom ze mi to dovoli splacat po castiach inak si budem musie pozicat a zadlzit sa,...tak to ma iba paniku na vyse dost ze mam krce a pot z tej navstevy etse ma bude strasit velky dlh u zubara,.. i ked je zaujimave ze aj ty co maju preventivky si stejne zacvakaju nemale sumy....

Denz

sun- no nieco to bude stat...:)
ale ak by ti aj osetroval zuby......bolo by to o dost drahsie.
Preventivka je vlastne povinnost aj ked nie v skutocnom slova zmysle.
Porozpravaj sa priamo s nim.....ak nie je hnup tak ti pomoze:)

sun0808

Denz,ale citala som,ze si treba dokonca uhradit aj tu prentivku20-30eur,ak nebola vykonana ta predosla.
Zrejme sa treba kontaktovat priamo so zubarom:(uz teraz mam z neho krce v zaludku.