Vztah na dialku+problem s partnerkinou matkou

Príspevok v téme: Vztah na dialku+problem s partnerkinou matkou
Rudolf884

Uz viac ako 6 mesiacov mam vztah ja /19/ ona/17/. Stretli sme sa na akcii jedneho mladeznickeho zdruzenia a odvtedy sme spolu, je to vztah na dialu lebo nas deli asi 300 km. Cez lete byvala u babky, tak sme mali k sebe celkom blizko, ked sa zacal skolsky rok, vratila sa domov, situacia sa mierne skomplikovala, ale slo to. Problem nastal len nedavno, lebo jej mama ju nechce za mnou pustat, zo zahadnych, pre mna nepochopitelnych dovodovPrave preto, ze ostatni jej surodenci si mozu robit doslova vsetko a mamu ignoruje, maja frajerka je cez tyzden stale doma, pomaha, nepije, nedroguje a problemy si aj tak. Skomplikovala sa to tento tyzden lebo vsetko bolo dohodnute a mala prist, asi hodinku pred tym ako mala nastupit do telefonu mi s placom volala, ze mama ju nechce nikde pustit /pritom bolo vsetko vybavene/.Jej mama mi zas posielala sms, ze si nepraje,aby sme sa stretavali, a ked jej dcera ujde z doma, tak zariadi aby sme sa uz nekontaktovali.Co je podla mna vyhrazanie sa.Na to som jej odpisal sms, na to mi odpisala, ze so mnou konci etc.Na druhy tyzden je Valentin, priatelka pride,aj ked ju mama nepusti, ale ako to bude dalej to je otazne. Opustit ju nechcem, lubim ju, ale dost sa to komplikuje a na podobne situacie som nebol velmi pripraveny. Tento rok idem aj na VS, nie tak daleko od nej /ak sa tam dostanem pravda/, mozno to bude lepsie. Zaujimalo by ma ci ste uz boli niekedy v takej situacii resp. co by ste robili na mojom mieste.

jajka001_

to je tak vzdy, cim viac posluchas, a si dobry, tym su na teba natlakovejsi, cim viac uloh zvladnes, tym viac na teba nalozia. ostatni surodenci na matku nereaguju, tak sa realizuje na tvojej priatelky, ktora ju vnima a pocuva. ked sa ju budes snazit presvedcit, ze sa ma viac riadit sebou, ty budes ten zly, ktory ju kazi.
okrem toho, kym ma len 17, a byva s matkou, musi ju respektovat.

Rudolf884

Samozrejme, ze ma pozna, videli sme sa uz pomerne vela krat, ved aj ja som tam chodil na vikendy a jej mama ma mala rada a nemala proti mne ziadne vyhrady, co mi aj koniec koncov povedala.Ja tomu ani velmi nerozumiem, lebo mierne problemy uz boli viackrat, ale jej mama je taky jednuduchsi clovek a jej argumenty som velmi nepochopil, teda nemali zmysel. Ved aj oni maju dost zlozite rodinne problemy, ale myslim si, ze ta moja priatelka je jedina v celej rodine, kt. mamu respektuju a pritom mama sa k nej sprava doslova najhorsie a to nie je nejaky subjektivny pocit, lebo som tam bol a videl som to na vlastnej kozi, preco to robi neviem. Ide o to, ze nas vztah sa dost komplikuje, ja uz tam velmi ist nechcem, chut ospavedlnit sa nemam, lebo sa necitim vinny. Dajme tomu, ze v piatok pride, ale potom pridu zas problemy, lebo odisla bez povolenia. Moja partnerka ma ten problem, ze sa az velmi podriaduje mame /okej je to matka, je potrebne ju pocuvat, ale odtial potial/ a uz som viac krat cakal ze sa nejak vzbury, aspon kusok a urci si s matkou nove pravidla. Ja to prirovnam k takemu obrazu: Ked je zviera na planine a kopnete ho, tak utecie, ale ked ho zahnate k muru a kopnete do neho, tak nema na vyber a zautoci.A to som cakal, ze v tych hranicnych situaciach sa kusok vzbury v ramci moznosti, ale to sa nestalo.

jajka001_

matky si chránia svoje dcéry a ich frajerov primárne povazuju za nepriatelov, ktori chcu skazit ich miláčikov. mám otazku, preco nejdeš ty za nou? jej matka ťa pozná, videla ťa už? rozprával si sa s nou? ak ano, má nejake konkretne vyhrady proti tebe?