Vydrziavanie

dobra vila

Steven, ked je to zarabajuca zena, ozaj nechapem, kde je ten problem a preco ma take naroky, ako ma a HLAVNE, jezisi, tie jej argumenty ked si vypyta peniaze! No idem z toho odpadnut ako ti to zdovodnuje.
Zaraba 600 eur cca, myslim si, ze je to celkom v pohode, najma pokial zijete mimo BA. Netusim, kam tie peniaze dava, ci si plati vlastny byt, prenajom, mozno splaca auto a blablabla - teda, ci to dava na rozumne veci, alebo ci vo veku 27 rokov nema tolko mozgu, aby si viac vazila peniaze a mina ich na hluposti!(?)
Keby nemala peniaze, resp.pracu, pricom by si videl na nej, ze ona tu pracu chce, iba jednoducho nie je kde pracovat, a nema z coho riadne vyzit, tak to pochopim, aj ked aj to by ti inak zdovodnovala a skor by ta milo poziadala a nie narokovala si.
Nechapem, podla mna ziadna normalna baba si nepyta "vreckove", nie sme deti. Myslim, ze je to pekne gesto, ked ju z casu na cas niekam pozves na drink, ci veceru, ale aby si jej prispieval na jej cacky-backy, tak to je uz ine kafe. Taketo robia baby, co maju prachatych frajerov a nevedia co od radosti, resp.so sebou, tak neviem, ci je to aj tvoj pripad.
Myslim, ze v manzelstve je to viac normalne, ze sa nepozerate kedy kto plati a da ten, kto ma viac (opravte ma, ked sa mylim, ja s tym este nemam skusenosti :D ). Proste, chcem povedat, kebyze mam viac penazi, ako moj manzel, tak sa vykaslem na to, aby sme sli pol na pol, ked zarabam viac, viac dam, len samoska nie ked je to nejaky tutmak, no way. Netreba hladiet na to, kto kolko ma, kto kedy pozyval, kto je kedy na rade a tak.
Este stale sa hovori, ze chlap by mal byt zivitelom rodiny a prinasat najviac financii, ale tym sa mysli zaopatrenie rodiny a byvania a nie rozhajdakania tvojich penazi, tak jej to vysvetli.
Kolko si jej vlastne zvykol davat? Ak to prezradis.

prezývka :)

Steven440

pre boha, nenechaj sa zneuzívat... čista mamonarka.. bud jej uz nedaj ani korunu, alebo ju kopni do riti.. to čo ma byt.. nepoviem, keby nezarabala a mate zit spolu z tvojej vyplaty, ale zaraba a pýta si vreckove?? sorry, ale totalna koza!!!

a aj tak, podla mna, ked jej zastavis pravidelny pritok vreckoveho, necha ta ona... cisto len penize su vo vasom vztahu z jej strany.. je mi ta luto.. uprimne... ale čudujem sa, ze este existuje chlap, ktory vydrza zenu "vreckovym" ..... ja by som na to nemala zaludok, aj keby som bola bez prace. pytat si "vreckove" aby som si mohla kupit, co chcem, a tym padom by to bolo vlastne mile a laskave od mojej polovicky... fakt pribeh na zvracanie.. taketo zlatokopky neznašam!! chudaci chlapi, co sa do takej zamiluju.

ja len tolko :)

Steven440

Pekny den,nie niesme manzelia,Ona je zamestnana,zaraba priemerne,cca 600euro. pytal som sa jej ci sa neciti trapne a odpovedala mi na to,ze to je bezne,ked chlap prispieva zene,ze to je taka pomoc aby si mohla kupit niake drobnosti. Nezijeme spolu,obaja byvame oddelene a neviem a nechcem si predstavit co by robila,keby sme boli manzelia. Peniaze jej nedavam,ak chcem kupijem nieco ja a nevydrziavam si ju,tak hlboko som neklesol. Uz sa na nu pozeram inak a viem,ze ak to nestopnem bude to este horsie. Napadlo ma aj to,ci neskusa co si moze ku mne dovolit,ale za tie dva roky ma hadam uz pozna a vie kde su hranice.

anjane

tá otázka nebola daná asi korektne...myslím si, že je rozdiel, či ide o manželský pár, alebo milenecký a v akých situáciách si to tá partnerka vypýta...ako žene, aj mne sa to stalo, avšak v manželstve sú situácie, keď tej žene nezostanú možno peniaze na veci, ktoré tá žena potrebuje...druhá otázka je, či pracuje, koľko zarába ?...alebo ste slobodní a priateľka si vypýta peniaze ?...je jej to príjemné, alebo naopak, cíti sa trápne ?...takže zle položená otázka...

schelby

Tak toto je čistý vrchol... 27 ročná dospelá (aspoň vekom) žena, ktorá je zarábajúca.... Ja sa ti vážne čudujem, že si ešte s ňou... Mala som bývalého mal kopec prachov, nikdy by som sa neponížila tak, že by som od neho pýtala peniaze, keď sme šli aj niekam na večeru, kávu a podobne, striedali sme sa s platením- zo začiatku bol z toho šokovaný, lebo vraj každej jednej on vždy všetko platil- keď bol sprostý... ale prachy ho aj tak zmenili... ku koncu mal také reči, že keď bude chcieť nejakú pipku, vytiahne len auto z garáže a budu sa mu hádzať pod nohy...Veď jasné, v dnešnej dobe je zlatokopiek veľmi veľa..Už vidím o pár rokov, ako sa bude sťažovať, že všetky sú len na prachy.... Nedovoľ, aby si sa zaradil k tým chudákom, ktorí si musia vydržiavať vlastnú priateľku alebo ženu... Taká čo ťa má len za peniaze ti nestojí ani za pohľad... Každopádne normálnych žien behá na svete veľa, je len na tebe s akou skončíš. Každopádne je to divné, že s tebou nechce o tom komunikovať, problémy sa samy nevyriešia... A keď jej nestačia peniaze, nech sa trochu uskromní....

dobra vila

Tvoja priatelka pracuje? Ako casto sa to stava, ze si od teba takto bez hanby pytava peniaze? A ty predpokladam pracujes, si aj nejaky zazobanec? Ak sa ti vodi lepsie ako jej (neviem ako je na tom ona), tak mozno preto to robi, ze ty jej mas z coho dat, povedzme to tak. Aj ked ma prekvapuje, ze to takto otvorene pyta a bez hanby, miesto toho, aby si zarabala sama, ved ma 27 pises, ale ak je nezamestnana, vdaka dementnej krize, tak to nie je zrejme ani tak jej vina.
Lenze ty si pisal "vydrziavanie", kolko jej teda vlastne davas a ako casto? Doslova ju vydrziavas ty? Lebo tak to potom VOBEC nie su vreckove.
Takisto by ma zaujimalo, ci zijete v jednej domacnosti a ako si tam delite financie, hm hm hm

darika

no,tak ja to vidim takto.Ak si ty financne na tom nie zle,skus to,ze jej nebudes davat ziadne vreckove.Na tie kavicky si predsa vie zarobit aj sama.A povedz jej,ze raz za mesiac mozte niekam ist na nakup a nieco si kupite.Ale inak jej vreckove skutocne nedavaj.To mi pride ako ze ta skutocne vyuziva a je s tebou len pre tie peniaze.Kazda zena si musi vediet na seba zarobit.A ked na to nema,nech kalkuluje tak,aby jej to vyslo.Darmo ju budes teraz mozno lutovat,ze kamaratka ma a ta tvoja sa bude hlupo citit,ale...To keby si nemal peniaze,tak by nevymenila kamaratku,ale teba?

Steven440

Z tym by som asi neuspel,lebo vie,ze mam peniaze. A to je asi ten problem. Je pravda,ze ak nico potrebujeme tak si to kupime a neriesime to,ale toto sa mi zda divne.