Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

je tu nejaky farmaceut alebo lekar?

Príspevok v téme: je tu nejaky farmaceut alebo lekar?
lijana

v lekarni mi namiesto jedneho antibiotika (ktoreho nazov si nepamatam len viem ze zacinalo na M)dali Augmentin. ze vraj sa to len inac vola a je to to iste. nepoznam ten druhy liek no augmentin ma ako vedlajsi ucinok zvysenie hodnoty ALT v peceni. viete mi niekto pomoct s nazvom antibiotika( snad si spomeniem) a ci to je naozaj to iste?(boli totiz predpisane pre mojho oca ktory ma problem s pecenou a hodotou ALT a neviem ci je to chyba lekara alebo lekarnika alebo...

lijana

nie, zaludok urcite nie, zlty sa mi nezdal, ale bolest ako keby v chrbte skor. ale aj tak ste mi velmi pomohli, DAKUJEM VAM velmi pekne...mam len strach, lebo s pecenou niesu srandy

llek

Neboli ho nahodou zaludok? pri antibiotokach ako je Augmentin to nieje zriedkave. Predpokladam, ze nie je zlty a nezlyhava mu pecen, a ze ALT ma lahko zvysene, takze by to nemal byt problem. Ci to ma brat dalej? Asi bol dovod, ze dostal antibiotika. Ak si si fakt nie ista, musis sa obratit na lekara, ktory ATB predpisal.Tu najdes len vseobecne odpovede, lebo nepozname laboratorne vysledky tvojho otca, nevieme o aku infekciu ide, tazko teda jasne odpovedat v zmysle ano-nie.

lijana

hej len ocka z toho boli oblast, medzi lopatkami a oblickami alebo tak nejak, ma problemy s pecenou( prave vysoke ALT) a v pribalovom letaku pisu ze moze zvysit to ALT a ze ked tomu dobre rozumiem tak moze to poskodit pecen. ma to brat dalej?

llek

Myslim si, ze ti v lekarni vydali Magamox. Je to ta ista ucinna latka ako Augmentin, ale je to tzv generikum, vyraba to iny vyrobca a ma to iny obchodny nazov. Neviem aky problem s pecenou ma tvoj otec a ake hodnoty ALT ma. Mierne zvysenie tychto hodnot nie je dvodom, aby tieto ATB nemohol uzivat. Pri liecbe Augmentinom ci Megamoxom sa mozu prechodne lahko zvysit hodnoty ALT, co sa spontanne upravi. Nemali by sa pouzit, alebo ak ano tak v reduk davkach ak ma pacient tazke poskodenie obliciek ci pecene

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma. Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Máte problém s erekciou?

Erexus vyrieši váš problém! Náhrada liekov založená na prírodnej receptúre bez lekárskeho predpisu s extra silou!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.