kokosovy olej

lyzicka

a este sa chcem opytat, ked si objednavam z internetu, tak ako viem, dokedy bude mat ten olej zaruku? aby som ho mohla pouzivat aj na dalsiu zimu

Mirka023

Ten za 6 eur je v takej modrej pixli? a je tam 500ml myslim, tak ten som mala a nevoňal a nebol taky kvalitný, preto radim, aby ste si kupili normalny. A ten za 7,70 tak pisala jedna kočka, že ho mala a že voňal. Ja mam zatial ešte od Puritains Pride z USA.

lyzicka

ide o to, ze to je prave na tej stranke biomajak, a teda to nemozem ovonat, preto sa pytam, ci ten olej niekto uz mal. A chcem to na tvar, mam suchu plet (teda aspon myslim, ze je sucha, ak som si ju spravne kategorizovala :-D

dobra vila

Ja som citala, ze tie lacnejsie nie su vhodne na vlasy. Tak si lyzicka uvaz, na co to chces. Ja si musim kupit ten drahsi, chcem to skor na vlasy. Nie vsetko je o voni, vsak vies a najma tym, ze nie je panensky tam uz ozaj mozu pridat hocico, aby to vonalo senza (o tom hovorime). Ale na pokozku ti to bude isto super.

lluullu

nie lyzicka, ja som mala aj taky za 6euro a vonal super..treba to poskusat. Ale zevraj aj ked nevodi ma rovnaky ucinok na pokozku a vlasy, len na jedenie nie je taky dobry.

dobra vila

Denz, aha, diky :D

Mirka, a ty si si ho objednavala teda z tej stranky biomajak? Lebo tam vidim dvoje, jeden zo Sri lanky - lacny a druhy je ten zrejme ozajstny panensky, uz drahsi, ten pouzivas?

lluullu

denz,podla vone sa da rozoznat kvalitny olej, lebo :

toto napisal RNG: "kedze lacnejsie kokosove oleje su vytazene zo susenej kopry, ktora pri suseni v tropoch casto obsahuje aj ciastocne zhnite a plesnive casti, kokosak z nej sa musi cistit parou alebo dokonca rafinovat. Pri tom samozrejme zmizne pach ale aj vona kokosoveho orecha.
Ale hoci panensky kokosovy olej je ovela drahsi ako rafinovany a hydrogenizovany, osobne odporucam vzdy panensky na jedenie a aj na kremy."

Mirka023

No ten za 7,70 v tej pixli by mal byť fajn, ten si baby chvalili, že je panenský. Ja som si ho sice objednala, ale nedošiel mi :P ale objavila som, že ešte mam dve balenia ešte z USA, tak neriešim teraz.