sila myslienok

Príspevok v téme: sila myslienok
lyzicka

Rozmyslala som, ci tato tema nepatri skor do tem nesuvisiacich so zdravim, ale kedze ide najma o psychicku zalezitost, dala som to do psychickych "problemov". :-)

Je tu niekto, kto cital knihy "Myšlením k bohatství" alebo "Miluj svoj život"? Ich podstatou je SILA MYSLIENOK, ktore maju schopnost ovplyvnovat vyvoj zivota kazdeho cloveka v zavislosti od toho, ci su pozitivne alebo negativne.
Tak napriklad podla knihy Myslenim k bohatstvi, ak chcem dosiahnut nejaky konkretny uspech, musim nan svoje myslienky nasmerovat a nastavit sa na skutocnost, ze v danej veci uspejem. Musim si vediet predstavit, ze moj uspech je uz isty.
A teraz nerozumiem, preco mi to nevychadza, resp. vychadza naopak.
Uvediem jeden z prikladov: Chcela som motivacne stipko, snazila som sa a mala som na to aj znamky. bola som presvedcena, ze ho dostanem, kazdemu som to uz povedala, dokonca som rozmyslala, co s zan kupim atd... A nedostala som ho. To je len priklad, vacsinou sa tieto veci tykaju skoly. Ale zase na druhej strane, ked som uz takmer zmierena s tym, ze nieco nevyjde, na moje pocudovanie sa stane opak a som prijemne prekvapena. Nemalo by to byt prave naopak? Pretoze si myslim, ze tieto knihy davaju logiku. Takato filozofia sa mi paci, a preto a snazim sa zaujat vo vsetkom pozitivny postoj a riadit sa nim.

Ak je tu niekto, kto takuto alebo podobnu literaturu cital, resp. zaujima sa o tieto veci, napiste, co si o tom myslite, alebo aj vase skusenosti, vdaka :-)

abc111

lyzicka: mne to vysvetlovali tak, ze aj ked si zacnes zelat, aby si napriklad vyhrala v loterii milion, nemusis ho vyhrat, pretoze mozno existuje niekto, kto to chce ovela viac ako ty, co znamena, ze si ho pritiahne on. Takze ked si si len hovorila, ze by to bolo fajn, pravdepodobne to nestacilo a ani si o tom asi nebola uplne presvecena.

lyzicka

jajka, v knihe myslenim k bohatstvu sa praveze pise opak: Pocitat len s jedinou moznostou - a to je dosiahnutie ciela, jedinou moznostou je, ze sa mi to podari a ostatne moznosti su vylucene, iba tak sa clovek dopracuje k tomu, po com tuzi, co si urcil za ciel. A preto sa snazim prist mozno nie na to, kde robim chybu, ale na to, co treba vylepsit :-)

A mozno je to preto, lebo ja som po tom az tak velmi netuzila, bolo to len take, ze: "No, ved zislo by sa", "bolo by to fajn" atd. a mozno prave to je chyba. Lebo napriklad na tej maturite som chcela uspiet fakt velmi velmi, stale som rozmyslala len o tom, to chcenie tam bolo omnoho vacsie... nooo, mozno aj tam bude pes zakopany. :-D

A zas nemyslim si, ze kazdy chce na takychto knihach (ten film som nevidela) len zarabat, podla mna taketo myslienky su osozne, len ich treba spravne pochopit

kvetinka 13

Skus si precitat knihu Tajomstvo a potom knihu Kluc. Pripadne si pozriet film. Tam je to vsetko celkom dobre vysvetlene. A co sa tyka toho stipka...mozno si ho "nepritiahla" prave preto ze si nanho tak intenzivne myslela a podvedome si na neho stale len cakala,to znamena ze si ho vlastne nemala v pritomnosti,ale stale v buducnosti a tak to aj ostalo. a druha moznost, mozno si podvedome chcela aj nieco ine, co by sa nestalo ak by si to stipko dostala. a mozno o par rokov ked sa pozries spat,tak zistis, ze to vsetko takto vlastne malo byt a ze si stastna
:-) v tej knihe je to vysvetlene asi trochu lepsie :-) ale mne aj tak je najlepsie riadit sa vlastnym rozumom a intuiciou

luciferka

moja mamina vzdy vravi, ze co sa ma stat stane sa.....urcite je lepsie pozitivne myslenie, posuva ta vpred, len je otazne nakolko tomu aj veris vnutorne, ci si to len nenahovaras.....a urcite nevypustit nieco co nemas von z ust.....mne sa stava, ze ked dlho myslim na nieco, tak sa mi to stane, v obmene obcas, ale stane sa to.....dlho som myslela teraz na jedneho cloveka, a zrazu stal predo mnou....a pod. prikladov mam niekolko ale to ci ide o nahodu ci o silu myslienok ti neikto nezaruci.....

jajka001_

lost, myslis The Secret?
teraz je asi vela podobnych knih, dobre sa na tom zaraba :)
treba sa snazit, dufat v najlepsie, a pocitat s najhorsim.
a nesmies nikdy ratat, ze mas nieco vo vrecku, ked nemas, a hlavne o tom inym hovorit :) to bola ta chyba , lyzicka

lyzicka

no zas, nevidela by som to az tak ciernobielo, ze zakon schvalnosti, pretoze mne snaha a chcenie uz vela krat priniesli uspech, napriklad na maturite, mala som tuzbu byt najlepsia a bola som, naozaj to bol fajn pocit, ale teraz na vyske, ako keby mi trochu kleslo sebavedomie, neviem... Alebo je to len take premenlive.......... ale mohlo by to byt aj tym, ze pozitivne myslim az vtedy, ked je vec uzavreta, ked uz do toho nezasahujem, napriklad az po skuskach, ked uz znamky nemozem ovplyvnovat, tak az vtedy sa pozitivne naladim. Dovtedy mam za ciel iba prejst, ale akonahle sa objavi par dobrych znamok, zacnem dufat v stipko, aj ked vtedy to uz neovplyvnujem. Hmmm...

Ale ide aj o take veci, napriklad v knihe Miluj svoj zivot sa hovori nieco v tom zmysle (ak som to spravne pochopila), ze ak budem pozitivne mysliet, tak vesmir alebo vyssia sila (kazdy nech si to nazve ako chce) sa mi nakloni, a ze ono stastie je tu pre kazdeho, len kazdy si ho musi vediet vziat v tom zmysle, ze v neho bude dufat a priat si ho. Cize, aj ked do niecoho nezasahujem priamo, mozem to ovplyvnit. Napriklad, vec, do ktorej nezasahujem: rozvrh. Ten robia ini. Uz som bola zmierena s tym, ze nebudu volne piatky, a oni su volne :-), cize, naopak, preco je to tak?

lost

Hmm, a co ked to funguje len s vecou, ktoru mame pevne v rukach?

napr to stipko.. nikdy nevies koho syn alebo dcera to dostane, tam je tato teoria taka "prikratka" mozno.

paci sa mi tato filozofia tiez, len som ju este necital, ale dost mi to pripomina jeden ten film, neviem ale ako sa uz volal, ale nazov bol na jedno slovo a malo o nieco spolocne s energiou z vesmiru a tiez to ze musi clovek verit aby to dosiahol.

nemam s tym ale konkretne skusenosti (aspon si nespominam na nic take), ale zatial ja "verim" v to, ze "vsetko bude OK", ze vsetko co chcem sa podari, i ked nemam ani najmensie tusenie ako.

Vlaste jedna vec by tu bola, je to viac menej taky pracovny uspech za rok 2009, sice dal som do toho vela casu a odvahy, aj ista "naivita" tomu rozhodne dopomohla :) a ta "naivita" bola uzko spata s tou "vierou" ze jednoducho, "nejak to uz len dopadne" a ono to dopadlo tak perfektne, ako som len v 2008 len snival. Na 2010 som si skusil stanovit nieco podobne, i ked o 150% narocnejsie, tak som velmi zvedavy :P (dam vediet naneskor 31.12.2010 ;) )

Ale tato teoria musi mat pravu minimalne v tom, ze to pomaha pozitivne motivovat cloveka k dosiahnutiu daneho ciela..

rofl

cital som myslenim k bohatstvu, teda cital som asi prvu stvrtinu. myslim si, ze je lepsie mysliet pozitivne ako negativne. ale nebral by som tie knihy o pozitivnom mysleni prilis vazne. zober si z toho to co potrebujes, najdi si v tom nieco pre seba ale neber to ako navod na zivot. moj nazor.