Nasiel by sa tu trener v posilovani?

Príspevok v téme: Nasiel by sa tu trener v posilovani?
Hviezda12

Ahojte!
Chcela by som Vas poprosit, ak by sa nasiel nejaky trener alebo niekto, kto sa v posilnovani vyzna a mohla by som sa s nim poradit.Som stihlej postavy a rozhodla som sa pribrat.Na zaciatok mi bude bohato stacit 3kg.A vsak chcela by som do toho zapojit aj cvicenie teda fitness. Ocakavam od toho,ze si hlavne spevnim postavu.Moj problem su vsak ruky a paže.Mam ich strasne chudulinke,ziaden sval.Mam 20 rokov ale ruky a ramena ako 7rocne dievcatko.Doslova!
Preto ziadam niekoho aby mi poradil ako mam postupovat.Zvisit prisun jedla a zaroven cvicit? Ale akou formou nadobudnem ruky podla svojho zelania?
Pred cca 2 rokmi som radikalne schudla a odvtedy sa to so mnou taha. Chcem mat ruky,ramena ako predtym.Take ake ma mat dospela zena a nie tie chudulinke ake mam ja.

Dakujem pekne ak by sa niekto ozval a poradil mi.

trailer

Ahojte
Chcel by som sa opytat ako najrychlejsie zhodim z brucha tuk mohli by ste mi poradit efektivne cviki na brucho? A este mam 13 rokov 55 kg a 167 cm chcel by som sa spytat ci by som mohol uzivat neaky kreatin alebo gainer nieco na svalstvo

bhole1

A co takto skusit online fitnes trenera ? www.mybodymanager.sk ponukne to co hladas. Mas tam treningovy plan jedalnicek, statistiku, navody ako cvicit proste vsetko vyberies si podla kategorie a ides :)

matwej

Ahoj,

no ono vyslovit vseobecnu formulku uspechu je narocne, kedze kazdy organizmus reaguje na stravu i cvicenie specificky, takze treba hlavne trpezlivost. Pri regulacii vahy a cviceni a s tym suvisiacim naberanim svalovej hmoty, ktora Ti asi trosku chyba je najdolezitejsia STRAVA! Treba jest viac krat denne a menej. Strava by mala byt bohata na proteiny a vlakninu, tuky a sacharidy v primeranom mnozstve. Hranolky alebo chipsy nie je cesta ako nabrat a dosiahnut pozadovany efekt ;) Jest biele maso, ryby bohate na vitaminy, ovocie a zeleniu atd atd...O tom si mozes dost precitat na nete.

O tom ako cvicit by sa tiez dalo pisat na kilometre. Vhodne cvicky a rady ako cvicit su vsak lahko "vygooglitelne" na nete, takze ak trochu pohladas urcite toho najdes za par minut skutocne vela...

Ak nie su problemom peniaze, skus zajst za nejakym sikovnym trenerom, ktory moze priamo zhodnotit co bude pre Teba vhodne cvicit a bude Ti vediet poradit aj v oblasti stravy. Este jedna moznost, ktoru vyuziva v mojom pripade cely rad mojich kamaratov, ze chodia cvicit so mnou. Takze skus sa popytat znamych alebo kamaratov ci niekto nechodi do posilky a nemoze Ti trochu pomoct, teda ak ma nejake tie skusenosti a znalosti :)