Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Male musky v celom byte!

Príspevok v téme: Male musky v celom byte!
lilina7

Prosim Vas, neviete ako sa ich zbavit? Neviem ci je to z kvetov, ale po celom byte no hlavne v spalni, kde mam najviac kvetov (2 orchidei, 2 draceny a fikus)mam take male cierne musky. Rano je okno po noci celej zarosene a na nom i parapetnej doske vzdy najdem 3-4 mrtve a dalsie poletujuce. Dost mi vadi zbierat kazde rano tie male zdochlinky, ale neviem z coho su a ani ako sa ich zbavit.

suzannwega2

Ja nemám kvety,ale mušky áno,zbavujem sa ich tak,že do vrchnáka nalejem jablčný ocot s kvapkou jari a je po nich!Sú to vínne mušky,tak idú na kyslé a vôňa jari ich priláka.

dobra rada

ako prve levandula vysusena do vreckovky zaviazat nehat polozene kade tade po byte ,navyse vam vytvara prijemnu a ukludnujucu vonu po byte, rada dva kupte si masozravku ,potrebuje tmavsie miesto a vlhko ,mne pochytala vela musiek okolo kvietkov , pritom vyzera zaujiomavo ,rada 3 predavaju lepiace mucholapky ( nie ako kedysi co vyseli po krcmach )daju sa dobre zamaskovat ja som zavesila zo zadu na crepnik pritom obsahuje nieco cim tie musky laka na seba aby sa prilepily , nieco ako masozravka ktoreu netreba polievat MUSKY ZMIZLI vela stastia

lilika BAB

prosim ja tiež už šediviem z tych prekliatych mušiek nemam v izbe ani jednu kvetinu všetky skrine som prehadzala či tam niečo nemam ale nikde nič ja už neviem čo robiť a je ich stale čo raz viac a viac a drze su ako opice furt otravuju prosím pomoc ako sa ich zbavim :(

Mimulus

www.flora.sk

www.biotomal.sk

www.porada.sk

Ináč je to z veľkej vlhkosti. Tie mušky sa volajú smútivky a spôsobujú tiež tzv. červivosť hríbov. Treba menej polievať izbové kvety a ak máte orchideje tak kompletne vymeniť substrát, pretože larvy prežívajú hlavne v nej. Nie je to substrátom ale vlhkosťou!!!

Genesis

Je to takmer urcite z kupovaneho substratu na kvety. Je to pekne svinstvo ze clovek si kupi drahy substrat (ten moj bol z nemecka na orchideu) a zamori si cely byt.
rada :
1. zahod vsetky kupovane substraty na kvetiny
2. kup v baumaxe pripravok NISSORUN 10 WP zarob to do vody podla navodu a polievaj tym vsetky domace rastliny

Lucici

Musky mozu byt aj z kupovanej zahradnickej zeminy. Nikdy som musky nemala, kym som si brala zeminu zo zahrady. Nedavno som si kupila balikovanu zeminu v zahradnictve a odvtedy som ich mala po celom byte. Skusila som kvety dat na balkon a - musky hned zmizli. Potvrdilo mi to viacej ludi ze malo s tymto problemy, mozno by pomohlo ich bud presadit alebo dat vonku :)

agaven

inak ak tam mas aj take biele to nevdi davaj supu z banana a cesnek boze to by som asi tonu hliny musela stale kupovat novu ??? nie nekupuj skus to ja to radim tu skoro kademu to zabralo na kvety

Textová Inzercia

Zľavnené pobyty v Bardejovských kúpeľoch

Využite zľavy v mesiacoch január – marec na liečebné a relaxačné pobyty až do výšky 25%.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Male musky v celom byte! - Fórum - ZDRAVIE.sk